Erkek Çocuk Saç Kesim Modelleri Kıvırcık

24.04.2024
1.620
Erkek Çocuk Saç Kesim Modelleri Kıvırcık

Erkek çocuk saç kesim modelleri kıvırcık stilleri hiç şüphesiz şık ve farklı çocuk saç kesimleridir. Farklı yaşlardaki kıvırcık saç modelleri erkek çocuk detaylarını birlikte inceleyeceğiz. Kıvırcık saçlar diğer saç tiplerine göre farklı dokuya sahiptir. Ancak kıvırcık çocuk saçlar ile saç kesimi doğru yapıldığı zaman kıskanılacak görünüm sunar. Diğer saç tiplerine göre daha çok özel olan ve bakım isteyen kıvırcık çocuk saçları ile hangi saç kesimleri yapabilirsiniz?

Erkek Çocuğu Saç Kesim Modelleri Kıvırcık

Kıvırcık saçlı erkek çoçuk kıvırcık saç kesim modelleri arasında klasik kıvırcık çocuk saç stilleri ve modern saç stilleri vardır. Erkek çocuklar için en iyi kıvırcık saç kesimi kısa saç kesimleridir.

Erkek-cocuk-kivircik-sac-kesim-modelleri

Erkek çocuk kıvırcık saç kesim modelleri

Yanları kısa önü kıvırcık saç modelleri oldukça şık ve tarz durmaktadır. Burada erkek bebek saç kesimi daha kısa tutulurken 6-7 yaş erkek çocuk kıvırcık saç kesiminin önü daha uzun tutulmalıdır.

Erkek çocuk kısa kıvırcık saçlar için saç modelleri yanında orta uzunlukta kıvırcık erkek çocuğu saç modelleri vardır. Ayrıca uzun kıvırcık saçlı erkek çocuğu saç modelleri de kusursuzu sunmaktadır.

Çocuk Kıvırcık Saç Modelleri Kısa

Erkek çoçuk kıvırcık saç modelleri arasında kısa saçlar en çok tercih edilen saçlarıdır. Özellikle atlar tamamen kısa önü kıvırcık saç modelleri en çok beğenilen kıvırcık çocuk saçlarıdır.

Kısa kıvırcık erkek çocuk saç modellerinde stil konusunda sınır yoktur. Özellikle çocuğun yüz tipine uygun farklı erkek çocuk kıvırcık saç kesim modelleri uygulanabilir.

5-yas-Erkek-cocuk-kivircik-sac-modelleri

5 yaş Erkek çocuk kıvırcık saç modelleri

En güzel erkek çocuk kısa saç kesimi kıvırcık stilleri için saçın tepe kısmındaki lüleler doğru  uzunlukta bırakılmalıdır. Küçük yüze sahip erkek çocuklarında daha kısa tutulurken tombul yanaklı çocuklarda daha uzun tutulmalıdır.

Kıvırcık saç kesimleri erkek çocuk stillerinde pompadour saç kesimi de vardır. Kıvırcık saçları vurgulamak için farklı ifadeler sunan pompadour saç kesimi de çok beğenilerek kullanılırOkurlarımız buna dabaktı

Saçların kalınlığına ve hacmine göre yani saç yapısına göre kesildiği zaman kıvırcık saçlara yepyeni görünüm kazandırır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ En Moda Erkek Çocuğu Saç Kesimi Modelleri 45+Görsel

Kıvırcık saçlı erkek çocuk kıvırcık saç kesim modelleri arasında  çocuk subay traşı da oldukça tarz bir saç kesimidir. Ayrıca erkek çoçukları için amerikan saç kesimi kıvırcık saçlarda kusursuz görünmektedir.

Önü Kıvırcık Saç Modelleri Yanları Kısa

Yanları ve ense kısmı sıfır numara ile kesilen, üst kısmı uzun bırakılan kıvırcık saçlarda ön kısımdaki bukleler uzun tutulmalıdır. Özellikle çok kıvırcık erkek çocuğu saç kesimlerinde diğer saç kesimlerinde yakalayamayacağınız güzellik sunmaktadır. Burada saç önündeki buklelerin uzun olmasından hoşlanmıyorsanız daha kısa tutabilirsiniz.

Kivircik-sacli-erkek-cocuk-kivircik-sac-kesim-modelleriAlttan kesilmiş kıvırcık saçlar her zaman trend çocuk saçlarıdır. Çünkü alttan sıfır kesim sonrası üstte kalan kıvırcık saçlar şov yapmaktadır. Buradan alttaki kısa kesimlerin mesafesi erkek çocuğun yüz tipine göre ayarlanmalıdır. Ancak yanlardaki kısa kesimlerin keskinliği ve tepe noktasında bırakılan saçların miktarı farkedilebilir farlıkta olmalıdır.

Erkek Çocuk Katlı Kıvırcık Saç Kesimleri

Burada saçlarının çok uzun tutulmasına gerek yoktur. Çünkü kıvırcık saçlarda kat kesimleri belli olmayacaktır. Öyleyse  ense kısmında 0 numaradan başlanarak 1-2-3-4-5 numara şeklinde yukarıya doğru kat kat kesim daha doğru olacaktır. Burada saçın tepe noktası aşırı derecede uzun bırakılmamalıdır. Yani saçın alt katları ile orantılı olmalıdır.

 Kıvırcık Uzun Saç Kesimi

Kıvırcık saç modelleri erkek çocuk için uzun saç stillerine de sahiptir. Omuz hizasında çocuk kıvırcık saç kesimi en çok tercih edilen modeldir.

Kumral-kivircik-sac-modelleri-erkek-cocuk

Kumral kıvırcık saç modelleri erkek çocuk

Bu modelde saçların önü kahküllü olacak şekilde yuvarlak kesim yapılmalıdır. Çocuğun yüzünü çevreleyen kıvırcık bukleler fazlasıyla tarz duracaktır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Erkek Çocuk Uzun Saç Kesimi Modelleri Nelerdir?

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin çocuk  kıvırcık saç modeli görselleri sunulmuştur. Kıvırcık saçlı erkek çocuklar için yeni modellerden haberdar olmak isteyenler görselleri inceleyebilir.

Resim Galerisi: Erkek Çocuk Kıvırcık Saç Modelleri

Bir önceki makalemiz olan Erkek Kapri Kombinleri - Şık Stiller başlıklı yazımızda Erkek kapri kombinleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu