Erkek Çocuk Uzun Saç Kesimi Modelleri Nelerdir?

16.12.2021
1.506
Erkek Çocuk Uzun Saç Kesimi Modelleri Nelerdir?

Erkek çocuk uzun saç kesimi modelleri başlıklı yazımı erkek çocuğu uzun saç stilleri hakkında detaylar vereceğiz.  Erkek çocuğu uzun dalgalı saç kesim modelleri, erkek çocuğu uzun kıvırcık saç kesimi modelleri ve erkek çocuğu düz uzun saç kesim modelleri arasından bu senenin erkek çocuk uzun saç modası nelerden oluşuyormuş hep birlikte görelim.

Erkek çocuk saç modelleri uzun stilleri son dönemlerde farklı tasarımlarla öne çıkmaktadır.  Erkek çocuğu kısa saç kesim modelleri bu sene yerine orta uzunluktaki erkek çocuğu saç modelleri  ve erkek cocuk uzun saç modellerine  bırakmış görünüyor.

Erkek Çocuk Uzun Saç Kesimi Modelleri Nelerdir?

Uzun saç bakımı özen gerektirdiği için erkek çocukları kullanım rahatlığı ve karizmatik görünümü dışında uzun saç bakımı yapabileceklerini anladıkları an, çocuk uzun saç modelleri tercih edilmektedir.

Çocuk uzun saç modelleri

Çocuk uzun saç modelleri

İlk defa uzun saç modeli kullanacak erkek çocuklarına orta uzunlukta saç modelleri ile başlamalarını öneriyoruz.

Erkek Çocuk Uzun Saç-Orta Uzunlukta Saç Modelleri Erkek Çocuğu

Tarz erkek çocuk saç modelleri arasında erkek çocuk orta uzunlukta saç kesim modelleri de bulunmaktadır. Orta uzunlukta saç kesimleri arasında ön uzun arka kısa saç modelleri olarak da bilinen yanlar kısa üstler uzun saç modelleri yer almaktadır.

Orta uzun katlı saç kesimleri, orta uzunlukta dalgalı saç kesimleri ve orta uzun kıvırcık saç kesimleri tercih edilebilir.

Erkek çocuğu orta uzunluktaki saç kesim modellerinde alın kısmındaki saçlara farklı stiller kazandırılarak farklı görünümler yakalanabilir. Her yaştan erkek çocuğun kullanabileceği orta uzunluktaki saçlar genelde klasik kesim ile dağınık ve salaş bir şekilde yapılmaktadır.

Erkek çocuk uzun saç

Erkek çocuk uzun saç

Uzun Saç Modelleri Erkek Çocuğu-Kahküllü Saç

Erkek çocuk uzun saç kesimi modelleri; Erkek çocuklarında ensede saç modelleri ile birlikte kakül kesimleri uygulanmaktadır. Yuvarlak geniş yüze sahip erkek çocuklarında uzun kahküllü saç modelleri kullanılarak yüzleri daha orantılı gösterilmektedir.

Geniş alınlı erkek çocuk uzun saç modelleri arasında da kahküllü erkek çocuğu  uzun saç modellerini görmekteyiz. Erkek çocuk kahküllü saç modelleri 1 yaş erkek çocuğu saç modellerinden 9-10 yaş erkek çocuğu saç modelleri ne kadar tercih edilebilir.

Çocuk Uzun Saç Modelleri- Mohawk Saç

Son bir kaç sezondan öne çıkan erkek saç modeli ve erkek çocuğu saç modeli arasında mohawk saç modelini sıklıkla görmekteyiz. Özellikle genç erkek çocuğu saç modellerinde yan tarafa taranan mohawk saçlar ile havalı bir görünüm yakalanmaktadır.

Erkek çocuk için saç modelleri yanlar kısa üstler uzun

Erkek çocuk için saç modelleri yanlar kısa üstler uzun

Mohawk saç kesimlerinde saçların yan ve arka kısımları 1-2-3-4 numara traş makinesi ile kesilerek saçların tepe kısmı dilediğiniz uzunlukta bırakılmaktadır.

Tepe kısmında bırakılan uzun saçlar yan taranan saç modelleri olarak kullanılabildiği gibi arkaya taranmış saçlar veya at kuyruğu ya da tepe noktasında erkek çocuğu saç bağlama şeklinde kullanılmaktadır.

Birçok farklı tarzda kullanılan mohawk saçlar her yaşta erkeğin kullanabileceği saç modeli uzun stil olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çocuk Saç Modelleri Erkek Uzun Dağınık Saç Modelleri

Erkek çocuğu saç modelleri uzun stilleri arasında dağınık uzun saç modelleri de bulunmaktadır. Dağınık saç stilini uzun kıvırcık saç modelleri erkek çocuğu ve uzun dalgalı saç modelleri erkek çocuğu stillerinde kullanabilirsiniz.

Bakınız ⇒ Erkek Çocuğu Saç Kesimi Modelleri 45+Görsel

Erkek çoçuk uzun saç modelleri okul dönemlerinde çok fazla kullanılmadığı için daha çok yaz dönemlerinde tercih edilmektedir.

Uzun dalgalı saç modelleri erkek çocuğu

Uzun dalgalı saç modelleri erkek çocuğu

Uzun Dalgalı Saç Modelleri Erkek Çocuğu

Erkek çocukları için dalgalı saç modelleri geçmiş dönemlerde daha çok kullanılır gibi görünse de günümüzde de  3 yaş erkek çocuğu saç modelinden başlayarak 9 yaş erkek saç modeli ne kadar kullanılmaktadır.

Erkek çocuğu uzun saç modelleri aşırı derecede gür ve kabarık ise ara makas tekniği ile saçlar daha rahat kullanılır hale getirilebilir.

Erkek çocuk saç toplama modelleri arasından seçim yapılarak uzun erkek çocuk saçları daha konforlu kullanılmaktadır.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin erkek çocuğu uzun saç modelleri arasından derlediğimiz görselleri daha fazla detay ve ayrıntı için sizlere sunuyoruz.

Resim Galerisi: Erkek Çocuk Uzun Saç Kesimleri

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Saç Modelleri Erkek | Muhteşem Stiller başlıklı yazımızda Düz saç ve Erkek Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu