Ele Yakılan Kına Nasıl Koyu Renk Olur?

31.03.2024
106
Ele Yakılan Kına Nasıl Koyu Renk Olur?

Ele yakılan kına nasıl koyu renk olur? Kına, saçta, elde ve ayakta renklendirme yapan bir bitki tozudur. Kınanın daha iyi tutması için ne yapılmalıdır sorusunun cevabını sizler için araştırdık. Bahsettiğimiz teknikle yaptığınız kına çok daha kırmızı olacaktır. Kına yakma ve elleri yıkadıktan sonra yapılması gerekenler vardır. Bu teknikleri uygulayarak elinize koyu kırmızıya yakın bir kına rengi elde edebilirsiniz.

Bazı kişiler hiçbir şey yapmadan kıpkırmızı kına rengine sahip olurlar. Çünkü kına, kanı sıcak kişilerde ve kansızlığı olmayan kişilerde daha iyi ve daha hızlı sonuç verir. Ancak üzülmeyin! Aşağıda kınanın daha iyi tutması için yapılması gerekenleri sıraladık. Dikkatlice yaparak muhteşem kına rengine sahip olabilirsiniz.

Kınanın Daha İyi Tutması İçin Ne Yapılmalı?

Aslında ele yakılan kına nasıl koyu renk olur sorusunun cevabını en önemli detay kınanın kalitesidir. Ancak ele yakılan kınanın kırmızı olması için içine konulan malzemeler de önemlidir.

Kınanın daha iyi tutması için ne yapılmalı

Kınanın daha iyi tutması için ne yapılmalı

Ele Kına Nasıl Daha İyi Tutar? Ele Kına Nasıl Yakılır?

Kınayı karıştırırken parmağınızla veya tahta kaşıkla karıştırmalısınız. Böylece elinizde kıpkırmızı kına elde edebilirsiniz.

  • Yeteri kadar kınayı bir kaba alın.
  • Kınanın üzerine 3-4 damla limon veya sirke damlatmalısınız.
  • Bir çay kaşığı zeytinyağı ekleyin.
  • Son olarak ise daha önceden demlediğiniz ve demini iyice almış çay suyu ile kınayı hazırlamanız olacaktır.
  • Hazırlanan kına çok akışkan veya çok sıvı olmamalıdır.
  • Ele yakılan kına ne kadar süre tutar? Hazırladığınız kınayı 1-2 saat bekletin. Bekleme süresi sonunda kına koyulaşmış ise yine çay suyu ile ele sürülecek kıvama getirin.

    ele yakılan kınanın kırmızı olması için

    ele yakılan kınanın kırmızı olması için

Kınanın İçine Ne Katılırsa Kızıl Olur? En Etkili Tarifler

Kınayı ellerinize sürdükten sonra üzerini kapatmadan yarım saat bekleyin. Bekleme süresi sonrasında üzerine kağıt peçete kapatarak ellerinizi sarın.

Kınanın elde bekleme süresi de koyu renk kına nasıl elde edilir sorusunun cevapları arasındadır. Çünkü kına renginin elde koyulaşması kınanın elde kaldığı süreye de bağlıdır. Bu nedenle ele yakılan kınanın kıpkırmızı olması için en az 8 saat bekletilmelidir.

Ele Yakılan Kına Nasıl Koyu Renk Olur

Ele Yakılan Kına Nasıl Koyu Renk Olur

Kıpkırmızı Kına Nasıl Yapılır?

Ellerinize kına yaktıktan sonra beklediniz ve yıkadınız.  Yıkadıktan sonra da yapılması gereken şeyler vardır.

Ellerinizi tamamen yıkadıktan sonra ellerinize birkaç damla zeytinyağı alarak her tarafına yedirin. Elinizi yıkamak isterseniz en az 1 saat bu şekilde bekletmelisiniz.

Aslında  ellerinizi yıkamasanızda herhangi bir şey olmaz. Çünkü bir süre sonra elinizdeki zeytinyağı tamamen derinizin altına geçecektir.

Resim Galerisi: Ele Yakılan Kına Örnekleri

Bir önceki makalemiz olan Eyeliner Nasıl Çekilir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu