Doğal Saça Işıltı | Bu Senenin Işıltı Renkleri

16.12.2023
176
Doğal Saça Işıltı | Bu Senenin Işıltı Renkleri

Doğal saça ışıltı, son dönemlerde en çok kullanılan saç modelleri arasındadır. Çünkü saça ışıltı atmak, saçların daha bakımlı, daha canlı ve parlak görünmesini sağlayan en etkili yöntemdir. Ten rengine, saç rengine ve göz renginize uygun ışıltılar seçerek evde kendiniz de doğal saç ışıltıları yapabilirsiniz. Saçlara ışıltı atmak sanıldığı kadar zor değildir. Bugünkü içeriğimizde doğal saça ışıltı nasıl atılmalıdır, hangi saç renkleri kullanılmalıdır, hangi renkler uyumludur ve doğal ışıltılı saçlara nasıl bakım yapılır sorularının cevaplarını göreceğiz.

Doğal Saça Işıltı:  Nasıl Yapılır, Hangi Renkler Kullanılır?

Doğal saça ışıltı için kıvırcık saçları, düz saçları veya dalgalı saçları kullanabilirsiniz. Aslında doğal koyu saça doğal ışıltı ile açık saça açıldı farklılık göstermektedir. Ancak yapılan işlem için gerekli olan malzemeler aynıdır.

doğal kumral saça doğal ışıltılar

doğal kumral saça doğal ışıltılar

Saça ışıltı atmak için malzemeler

  • Oksidan
  • Saç açıcı
  • Fırça
  • Saç bakım maskesi
  • Mavi
  • Folyo
  • İsteğe bağlı saç boyası

Saç renginize uyumlu tonlarda ışıltı rengi belirledikten sonra aşağıdaki işlemleri uygulayarak  tamamsaça ışıltısı atabilirsiniz.

Öncelikle saçlarınızı ince tutamlara ayırın. Bunun için genelde saçların ön kısımlarını, uçlarına veya saç aralarına tercih edebilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı: Işıltılı Saç Renkleri

Saç açıcı oksidanı hazırlayın. Karışımı saçlarınızın uzunluğuna ve yoğunluğuna göre hazırlamalısınız. Ancak genelde 100 milim oksidan yeterli olmaktadır.

Uygun fırça yardımıyla karışımı saçlarınıza uygulayın. Uygulama sonrası kolye sürerek kapattın. Belirlediğiniz noktalara işlemi uyguladıktan sonra kullandığınız ürünün kutusunun üzerinde yazan süre kadar bekletin. Çünkü her ürünün bekleme süresinde minik farklılıklar olabilir. Karışım saçlarınızda ne kadar çok kalırsa o kadar çok açılır. Ancak 40 dakikadan fazla bekletmemeniz gerekmektedir. Çünkü uzun süreli beklemelerde saçlarının yıpranabilir ve yanabilir.

Bekleme süresi sonunda saçlarınızı yıkayın. Yıkadıktan sonra mavi şampuan veya mor şampuan kullanmalısınız. Böylece saçlarınızdaki renkler daha dengeli ve güzel görünecektir.

doğal koyu kahverengi saça saç ışıltıları

doğal koyu kahverengi saça saç ışıltıları

Aslında saça doğal ışıltı atma işlemi doğal saçlarda daha kolaydır. Yani saçlarınız boyasız ise saç boyası kullanmanıza gerek yoktur. Bunun yerine saç açıcı sprey veya papatya suyu kullanarak saça doğal ışıltı atma yapabilirsiniz.

Ancak saçlarınızda saç boyası var ise ışıltılarınızı farklı renklerde yapabilirsiniz. Saç boyası ile ışıltı yapmak için ten rengine ve saç rengine uygun renkler seçmelisiniz böylece daha hoş ve tarz görünebilirsiniz.

Saça Işıltı Renkleri

Bal rengi, altın rengi, sarı, karamel tonları, kumral gibi ışıltı renklerini kullanabilirsiniz. Bunun için tercih ettiğiniz boyayı kullandığınız ürünün kutusu üzerindeki talimatlara uygun bir şekilde hazırlayın ve uygulayın. Saç boyası ile ışıltı yapmak için bekleme süresi 20-25 dakikadır. Bu süre yeterli olacaktır. Süre sonunda yıkayın ve durulayın.

Doğal saçlara ışıltı atmak son derece kolay ve basittir. Ancak saçlarınızın ilk günkü gibi olması için ışıltı sonrası dikkat etmelisiniz. Bunun için saçlarınızı aşırı sıcak su ile sık sık yıkamayın. Aşırı güneşten koruyun. Eğer çok kuru saçlara sahipseniz nemlendirici ürünler kullanın. Böylece saçlarınızdaki ışıltılar daha uzun süre kalacaktır.

Okurlarımız buna da baktı: Doğal Işıltılı Saçlar

Doğal mat sarı saçlara saçların iki ton açığı veya koyusu ışıltı kullanabilirsiniz.

Doğal koyu kahve saçlara, altın ışıltılar kullanabilirsiniz. Özellikle saç uçlarına attığınız altın ışıltılar daha da doğal bir görünüm kazandıracaktır.

Doğal kestane rengi saçlara, karamel ışıltılar kullanarak daha tarz görünebilirsiniz.

Doğal kumral saçlara ışıltı yaparken saç rengini baz alabilirsiniz. Saçlarınızın bir iki ton koyusu veya açığını ışıltı rengi olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca açık kumral saça sarı ışıltı kullanarak yüzünüzü daha aydınlık ve parlak gösterebilirsiniz. Açık kumral saça sarı ışıltı güneşte açılmış görünümü vermektedir.

Doğal saça ışıltı nasıl yapılır

Doğal saça ışıltı nasıl yapılır

Açık kumral ışıltıları koyu kumral saçlara kullanabilirsiniz. Örneğin küllü kumral ışıltıyı koyu kumral saçlarda uygulayabilirsiniz. Ayrıca küllü ışıltı tercih edebilirsiniz. Özellikle buğday tenli veya esmer tenliyseniz küllü ışıltılar kullanabilirsiniz

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin doğal saça ışıltı renklerinden konuşan görselleri sunuyoruz. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi Doğal Işıltılı Saçlar

 

Bir önceki makalemiz olan Doğal Saç Modelleri 2024 | Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda doğal saç ve Doğal Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu