Doğal Işıltılı Saçlar

21.09.2021
2.617
Doğal Işıltılı Saçlar

Doğal ışıltılı saçlar başlıklı yazımızda saçlarınıza öyle bir ışıltı yapacaksınız ki yaptığınız saç ışıltısı güneşin altında açılmış hissi verecektir. Saçlarda ışıltı son zamanlarda inanılmaz derecede popüler olmaya başladı. Kısa saça ışıltı atmak, koyu renk saçta ışıltı, uzun saça ışıltı atmak gibi saçta ışıltı modelleri, altın ışıltı, karamel ışıltı gibi detaylar öne çıkmaktadır.

Bugün bizlerde size saçlarda ışıltı hakkında bilgiler vererek saça ışıltı nasıl yapılır sorusunun cevaplarını sunmaya çalışacağız.

Doğal Işıltılı Saçlar

İşıltı saç; Birçok kişinin saç rengi solgun ve mat görünmektedir. Saçlarda boya işlemi sonrası da bu mat görünüm ortadan kalmamaktadır. Bunun önüne geçmek için saça balyaj, saça röfle ve saça ombre yaptırarak  ışıltı saç renkleri ile doğal ışıltılı saç modellerine kavuşmak ister. Peki, nedir bu saç ışıltısı, saçlarda ışıltı nasıl sağlanır? İşte saça ışıltı vermek hakkındaki detaylar…

Işıltılı saç renkleri

Işıltılı saç renkleri-işıltılı saç

Saçta ışıltı modelleri arasında doğal sarı ışıltılı saçlar dört mevsime yakışan ışıltılı saç modelleri arasında en güzel tonlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Mat Sarı Saçlara Doğal Işıltı

Mat sarı saçlara sahipseniz doğal ışıltılı saç boyası kullanarak saç rengini çok daha parlak ve ışıltılı saçlar yapabilirsiniz.  Sarı saçlarda ışıltı ile uzun bob kesim, dalgalı saç kesimleri veya sadece uçları dalgalı saçlarda harika görünmektedir.

Mat Sarı Saçlara Doğal Işıltı

Mat Sarı Saçlara Doğal Işıltı

Kestane Rengi Saça Doğal Işıltı

Işıltı atılmış saçlar arasında kestane rengi saçları da görmekteyiz. Esmerlere yakışan saç ışıltısı ve buğday tenlilere yakışan saç ışıltısı arasında kestane rengini görmekteyiz. Kestane saça karamel ışıltı atarak sandığınızdan da güzel olabilirsiniz.

Koyu Kahve Saçlara Doğal Işıltı

Bu senenin saç modası arasında koyu kahve saçlar dikkat çekmektedir. Kahverengi saça ışıltı modelleri ise en dikkat çekici isiltili sac modelleri arasında yer almaktadır. Koyu kahve saça uygulanan saç ışıltısı altın ışıltılarla olduğu zaman mükemmel görünüm sunmaktadır. Özellikle doğal saç rengi koyu kahve olan kişilerde uygulanan altın ışıltılar ombre görünümü vermekte ve güzelliğinize güzellik katmaktadır.

koyu kahve saçlarda ışıltı

koyu kahve saçlarda ışıltı

Eğer saçlarınızın tamamında saça ışıltı kullanmak istemiyor, ancak saçlarınıza hareket katmak istiyorsanız saçlarda ışıltıyı sadece saç uçlarında kullanabilirsiniz.

Koyu kahve saç uçlarına altın ışıltı veya karamel ışıltı kullanarak size yakışıp yakışmadığını test edebilirsiniz. Saç uçlarına ışıltı tüm saç renklerinde kullanılmaktadır.

Doğal Kumral Saçlarda Işıltı-Kumral Işıltılı Saçlar

Doğal kumrallar saçlarını en çok seven  ve saçları ile barışık olan kişilerdir. Çünkü doğal kumral saç üzerine ne uygulanırsa kesinlikle tutar ve dikkat çekici bir görünüm sunar.

kumral ışıltılı saçlar

kumral ışıltılı saçlar

Sizde doğal kumral saç rengine sahipseniz açık kumral veya bebek kumralı tonlarında saça ışıltı attırarak daha da dikkat çekici olabilirsiniz.

Özellikle doğal kumral saç boyası kullanarak doğala parlaklık katmak isteyenlere bu önerimizi dikkate almalarını tavsiye ediyoruz.  Kumral saç uçlarında ışıltı da kumral saçlara mükemmel görünüm kazandıracaktır.

Saç Uçlarına Işıltı Nasıl Yapılır?

Saçların tamamına ışıltı uygulamak istemiyorsanız sadece saç uçlarına ışıltı yapabilirsiniz. Bunun için ışıltılı saç boyasını sadece saç uçlarına uygulamanız yeterli olacaktır. Saç uçlarına yapılan ışıltı saç renginizin en az iki ton açığı olmalıdır.

saç uçlarına ışıltı nasıl yapılır

saç uçlarına ışıltı nasıl yapılır

Saça Işıltı Nasıl Yapılır? Doğal Işıltı Saçlara Nasıl Verilir?

Saçlarda ışıltı nasıl yapılır? Doğal ışıltı saç boyası için parlak saç boyası kullanmanız gerekmektedir. Yani kullandığınız saç boyasının içerisinde dore ve altın ışıltılara sahip saç boyaları ile kullandığınız saç boyası çok daha parlak ve ışıltılı olacaktır.

Saça ışıltı nasıl yapılır

Saça ışıltı nasıl yapılır

Evde saça ışıltı atmak istiyorsanız loreal paris excellence creme 7.3 kumral dore saç boyası ile evde kendiniz saçlarınıza saç ışıltısı katabilirsiniz. Doğal ışıltılı saç renkleri saç renginizin bir iki ton açığı veya koyusu olarak karşımıza çıkmaktadır.

İsiltili sac boyası renklerini ve size yakışan doğal ışıltılı saç renklerini kuaförünüzle görüşerek belirleyebilirsiniz.

Saçlarda ışıltı kullananların yorumları bize ışıltılı saç bakımını düzenli yapmamız gerektiğini bu şekilde isilti sac modellerini uzun süre kullanacağımızı göstermektedir.

isiltili sac

isiltili sac

Peki, saça ışıltı atma sonrası bakım nasıl olur?

Işıltılı Saç Bakımı İçin Ne Yapılmalıdır?

Saça ışıltı atmak çok da zor bir işlem değildir. Asıl zor olan saça ışıltı atma işlemi sonrası bu saçları ve saçlardaki ışıltıyı korumaktır. Bunun için saçlarınızı aşırı sıcak su ile yıkamamayı, saçlarınızı tahrip edecek şampuan ve saç kremlerinden uzak durmanızı öneriyoruz.

Saçlardaki ışıltı uzun süre kalsın istiyorsanız haftada iki kere maske yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Sık sık ışıltılı saça aşırı sıcak uygulayarak yapılan işlemlerde ışıltılı saçlar üzerinde negatif etkiler sağlamaktadır.

Aşağıdaki resim galerisinde ışıltılı saçlar arasından seçilerek derlenen saçta ışıltı modelleri görsellerini inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Saçta Işıltı Modelleri

Bir önceki makalemiz olan Kıvırcık Kısa Saç Modelleri Kadın başlıklı yazımızda Kıvırcık Kısa Saç Modelleri Kadın hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu