Dikdörtgen Yüz İçin Saç Modelleri Erkek Stilleri

04.08.2021
2.222
Dikdörtgen Yüz İçin Saç Modelleri Erkek Stilleri

Dikdörtgen yüz saç modelleri erkek stilleri başlıklı yazımızda dikdörtgen yüz ve dikdörtgen yüz saç modelleri hakkında bilgiler vereceğiz. Oval yüz tipinden, kare yüz tipinden ve yuvarlak yüz tipinden farklı olan dikdörtgen yüz şekli, farklı bir açıya ve spesifik yapıya sahiptir. Hem uzun hem de köşeli bir yapıdadır. Peki dikdörtgen yüz erkek için avantajlı mıdır, dezavantajlı mıdır?

Günümüzde saç modelleri yüz tipine göre şekillendirilmektedir. Kıyafet kombinleri beden uyumu nasıl zorunlu ise, yüz tipi saç uyumu da o denli zorunludur. Gerek kadın saç stilleri, gerekse erkek saç stilleri kolay değiştirilemeyeceği için saç kesimi öncesi yüz tipini belirleme işlemi mutlaka yaptırılmalıdır.

Dikdörtgen Yüz Şekli Nasıl Olur?

Dikdörtgen yüz şeklini belirlemede en pratik işlem bir fotoğrafınızın şakak kısmına, çene kemiği noktasına, alın kısmındaki saç diplerine ve son olarak çene ucuna 1 tane nokta koyduktan sonra, noktaları birleştirme işlemidir. Bu nokta birleşimlerinde ortaya çıkan görüntü dikdörtgen veya dikdörtgene yakın ise, sizin yüzünüz dikdörtgen yüz şeklidir.

Dikdörtgen yüz saç kesim modelleri erkek

Dikdörtgen yüz saç kesim modelleri erkek

Dikdörtgen Yüz Saç Modelleri Erkek Stilleri

Dikdörtgen yüz şekli belirgin hatlara sahiptir. Dikdörtgen yüz şekline göre saç modelleri belirlenirken hem yüzün uzunluğunu hem de keskin hatlarını kamufle edecek saç modelleri belirlenmelidir.

Dikdörtgen yüz saç kesim modelleri erkek stilinde dikkat edilecek en önemli nokta yüzün uzunluğunu daha da çok ortaya çıkaracak saç kesimlerinden uzak durmaktır.

Uzun dikdörtgen yüz saç kesimi yaparken yüz şekline göre sakal modelleri ve yüz şekline göre saç modeli birlikte kullanılabilir.

Dikdörtgen yüz saç kesim modelleri erkek stili arasında kısa ve tepe kısmı dikilen  saç şekli yoktur. Eğer bu tarz bir saç modeli kullanacaksanız mutlaka sakal modelleri ile birlikte kullanmalısınız. ( sivri sakal ve keçi sakalın dikdörtgen yüz tipine uygun olmadığını belirtelim)

Uzun dikdörtgen yüz saç kesimi

Uzun dikdörtgen yüz saç kesimi

Erkek dikdörtgen yüz saç modelleri uzun saç modelleri erkek stilleri ve kısa saç modelleri erkek stilleri arasından seçilebilir. Dikdörtgen yüz erkek saç modelleri kısa saç olarak düşünüldüğü zaman karşımıza yanları tepe kısmı eşit uzunlukta saçlar karşımıza çıkmaktadır.

Yana yatırılmış perçemli saç modelleri dikdörtgen yüz saç modelleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Alın kısmını kapatan yana yatırılmış saç stili uzun saçlarda ve orta boy saç kesimlerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Dikdörtgen Yüz Saç Kesim Modelleri

Dikdörtgen yüz şekline göre saç modelleri zarif kesimlerden  ve saç stillerinden oluşmaktadır. Tepe noktasına doğru aşırı gür ve kabarık saçlar dikdörtgen yüz şeklini hem daha keskin hatlara büyüyecek, hem de yüzü çok daha uzun gösterecektir.

Dikdörtgen yüz şekline göre saç modelleri olarak yan tarafları aşırı kısa veya tepe kısmı aşırı uzun saç modelleri dışında kalan saç modelleri erkek stilleri kullanılabilir. Özellikle Orta uzunlukta saçlar çok tarz durmaktadır.

Erkek dikdörtgen yüz saç modelleri dalgalı saç

Erkek dikdörtgen yüz saç modelleri dalgalı saç

Dikdörtgen Yüze Yakışan Saç Modelleri

Subay traşı, yanları 5 tepe noktası 7 numara saç kesimi, orta uzunlukta dağınık saç kesimleri, perçemli uzun saç modelleri, tepe kısmı aşırı uzun bırakılmayan klasik saç modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin erkek saç modelleri arasından dikdörtgen yüz tipi erkek saç modelleri görselleri paylaşıyoruz. Daha fazla detay ve ayrıntı için göz atmanız yeterli olacaktır.

Resim Galerisi: Dikdörtgen Yüz Erkek Saç Modelleri Nelerdir?

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Saç Modelleri Erkek | Muhteşem Stiller başlıklı yazımızda Düz saç ve Erkek Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu