Buzdolabı Kokusunu Ne Giderir?

08.03.2022
746
Buzdolabı Kokusunu Ne Giderir?

Buzdolabı kokusunu ne giderir sorusunun cevabını birçok kişi merak etmektedir. Buzdolabı temizliği yapılmasına rağmen buzdolabı kokusu ve bu kokuların yemeklere sinmesi çok sık görülmektedir. Gelin şimdi hep birlikte buzdolabı kokusu nasıl gider? Buzdolabı kokusunu ne alır? Buzdolabı kokusu giderici nedir? Buzdolabı et kokusu nasıl giderilir gibi soruların cevaplarını birlikte görelim.

Buzdolabı Kokusunu Ne Giderir?

Buzdolabı içindeki koku nasıl giderilir? Düzenli buzdolabı temizliği yapılmasına rağmen buzdolabında hoş olmayan kokular var ise doğal malzemeler ile bu kokuları ortadan kaldırabilirsiniz.

Buzdolabı kokusu giderme

Buzdolabı kokusu giderme

> Buzdolabı kokusunu giderme için buzdolabına koyduğunuz yiyeceklerin ağzını kapalı tutmaya özen göstermeli ve bozulmuş çürümüş yiyecekleri dolapta asla tutmamalısınız.

> Dikkat edilmesi gereken noktaların yapılması halinde buzdolabı kokusu oluşuyorsa ilk olarak buzdolabını sildikten sonra sirkeli ve karbonatlı su ile durulama yapın.

> Buzdolabı kokusu nasıl giderilir karbonat buzdolabı kokusunu alır mı diyenlere; buzdolabı kokusunu gidermede en önemli malzemelerden biri karbonattır diyoruz.

Buzdolabı içindeki koku nasıl giderilir

Buzdolabı içindeki koku nasıl giderilir

> Buzdolabını dikkatlice temizleyip kuruladıktan sonra bir bardağın içerisine elma sirkesi, tarçın, tuz koyarak buzdolabının raf kısmında koku gidene kadar bekletin.

> Sirke kokusundan hoşlanmayan birçok kişi var elbette. Tam da bu noktada imdadınıza karbonat yetişmektedir.

Buzdolabı kokusu nasıl giderilir karbonat

Buzdolabı kokusu nasıl giderilir karbonat

> Buzdolabında koku nasıl giderilir kısmını hızlı bir şekilde yapmak istiyorsanız, buzdolabı temizliği sonrası rafların her birine, çay tabağında bir yemek kaşığı karbonat koyun. Bir iki gün içerisinde buzdolabında kötü koku kalmadığını fark edeceksiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Buzdolabı Nasıl Temizlenmelidir?

Buzdolabı İçindeki Koku Nasıl Giderilir?

> Buzdolabında tiksindirici kokulardan kurtulmak için buzdolabı rafına 1 litreye yakın sütü ağzı açık bir şekilde koyarak birkaç gün bekletebilirsiniz.

Buzdolabı kokusu nasıl geçer

Buzdolabı kokusu nasıl geçer

> Kötü kokuları içine çekerek hapseden süt bir- iki gün sonra atılmalı eğer koku geçmediyse tekrar konulmalıdır.  Buzdolabı kokusunu giderme için sütün içerisine bir kaşık vanilya, kakao veya nescafe koyarak buzdolabındaki kötü koku giderme işin hızlandırabilirsiniz.

Buzdolabı kokusunu ne alır

Buzdolabı kokusunu ne alır

> Aromatik bir kokuya sahip olan kahve de buzdolabı kokusu nasıl geçer sorusuna cevap niteliğindedir. Karbonat uygulaması gibi buzdolabı rafının her birine çay tabağında bir yemek kaşığı kahve koyarak bir gün sonunda kötü kokulardan kurtulabilirsiniz.

> Buzdolabı kokusu nasıl gider sorusunun cevapları arasında limonu da görmekteyiz. Limonun dış kabuğunu güzelce rendeledikten sonra ortadan ikiye kesin.

Buzdolabı kokusu giderici

Buzdolabı kokusu giderici

Kestiğiniz limonu ve rendelediğiniz limon kabuğunu bir tabağa koyarak buzdolabının orta rafında birkaç gün bekletin. Bekleme süresi sonunda buzdolabındaki kötü kokuyu giderme konusunda başarılı olduğunuzu göreceksiniz.

Buzdolabındaki kötü kokudan hızlı bir şekilde kurtulmak için limon dilimlerinin üzerine havanda ezdiğiniz 6-7 tane karanfil tozunu serpiştirebilirsiniz.

Buzdolabı kokusunu ne giderir

Buzdolabı kokusunu ne giderir

Buzdolabında Bozulmuş Et Kokusu Nasıl Giderilir?

> Buzdolabı et kokusu nasıl giderilir diyenlere önerimiz buzdolabı temizliğinden sonra en az bir-iki saat buzdolabının kapağını açık bir şekilde bekletmektir diyoruz. Bekleme süresi sonunda yukarıda verdiğimiz ürünlerden herhangi birini boş buzdolabına koyarak birkaç saatte bu şekilde bekletin.

Buzdolabı et kokusu nasıl giderilir

Buzdolabı et kokusu nasıl giderilir

> Bozulmuş et kokusu olan buzdolabı temizliği için özellikle bozulmuş etten akan kanın temizliğinde süngerin üzerine sıktığınız diş macunu  kullanın. Diş macununu dolabın her tarafına sürdükten sonra dolabın kapağını yarım saat kapalı tutun. Ardından karbonatlı su ile durulayın. Buzdolabında hiçbir şekilde bozulmuş et kokusu kalmadığını göreceksiniz.

 

Bir önceki makalemiz olan Atık Malzemelerden Neler Yapabiliriz? başlıklı yazımızda Atık malzemelerden neler yapılır, atık malzemelerden neler yapılır teknoloji tasarım ve atık malzemelerden tasarım hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu