Boyundan Bağlamalı Elbise Saç Modelleri

20.12.2023
158
Boyundan Bağlamalı Elbise Saç Modelleri

Boyundan bağlamalı elbise saç modelleri başlıklı yazımızda boyundan bağlamalı elbise ile daha şık olmanın önerilerini paylaşacağız. Boyundan bağlamalı elbise modelleri gündüz ve gece kombinlerinde stilinize şıklık katan parçalar arasındadır. Boğazdan bağlamalı elbise modelleri basen bölgesini ince gösteren elbise ve bacakları uzun gösteren elbise modelleri arasındadır. Gelin şimdi hep birlikte boyundan bağlamalı yazlık elbise kombinleri çerçevesinde saç modelleri detayları paylaşalım.

Boyundan Bağlamalı Elbise Saç Modelleri Nelerdir?

Boyundan bağlamalı elbise saç modelleri, elbise kombinleri daha şık hale getiren unsurlar arasındadır. Bu nedenle elbiseyi tamamlayacak elbiseye uygun saç modeli seçmelisiniz. Bunun için öncelikle yüz ve boyun bölgesini açıkta bırakan saç modelleri seçmelisiniz. İşte ilginizi çekebilecek ve sizi daha şık gösterebilecek birkaç saç modeli önerisi:

Boyundan bağlamalı elbiseye yarım topuz

Boyundan bağlamalı elbiseye yarım topuz

Yandan Düşük Topuz Modelleri

Yandan düşük saç topuzu boyundan bağlamalı elbisenin zarifliğini vurgulayan bir modeldir. Bu nedenle saçınızı bir yana yatırarak düşük topuz yapın. Topuz modelini dilerseniz gevşek bırakabilir veya örgülü yapabilirsiniz. Farklı ve elbise modeline uygun saç tokaları ile de süsleyebilirsiniz.  Yandan düşük saçlı kız modelini özellikle boyundan bağlamalı saten elbise ile kullanabilirsiniz.

Dağınık Saç Topuzu

Boyundan bağlamalı elbisenin feminen görüntüsünü ortaya çıkaran bir diğer saç modeli de dağınık topuzdur. Bunun için saçlarınızı yukarıdan toplayarak dağınık bir topuz yapın. Topuzu saç spreyi veya saç tipinize uygun malzeme ile sabitledikten sonra birkaç tutam saçı yüzünüzün etrafından çıkarız. Geri kalan topuzlu saçların salaş ve hafif dağınık olmasını sağlayın. Dağınık topuzu özellikle boyundan bağlamalı pileli elbise veya desenli elbise ile kullanabilirsiniz.

Balıksırtı Örgülü Saçlar

Boyundan bağlamalı elbise ile modern bir görünüm yakalamak istiyorsunuz balıksırtı azıcık kullanabilirsiniz. Bunun için saçlarınızı ikiye ayırın ve her iki yandan minik saç tutamları alarak balıksırtı örgü yapın. Balıksırtı örgü nasıl yapılır diyorsanız yazımızı inceleyebilirsiniz. Balık Sırtı Nasıl Örülür (videolu)

Balıksırtı örgülü saç modelinin geometrik desenli veya düz renk boyundan bağlamalı elbiseler ile kullanabilirsiniz.

Yarım Topuz Saç Modeli

Boyundan bağlamalı elbise ile dinamik ve enerjik bir görüntü sergilemek istiyorsanız yarım topuz saç modelini kullanmanız. Bunun için saçın üst kısmına yukarı toplayarak küçük bir topuz yapmanız yeterlidir. Saçlarının altta kalan kısımları ise açık bırakılmalıdır. Yarım topuz saç modelini mini boy veya kısa boyundan bağlamalı elbise ile kullanabilirsiniz.

Boyundan bağlamalı elbiseye kısa saç

Boyundan bağlamalı elbiseye kısa saç

Kısa Saç Modelleri

Kadınlar için pratik, güzel ve modern saç kesimleri her zaman ön plandadır. İşte kısa saç modelleri de hemen hemen tüm elbise modelleri ile uyum sağlayabilen ve pratikliği ifade eden modeldir. Bu nedenle boyundan bağlamalı elbise modeli ile kısa saç kullanabilirsiniz. Bu senenin kısa saç modelleri hakkında daha fazla detay için yüz şekline göre kusursuz modeller sunan yazımızı inceleyebilirsinizEn Trend Kısa Saç Modelleri 2024-2025 | 110+Fikir

Düz, dalgalı, kıvırcık saçlarla kısa saç kesimleri yapabilirsiniz. Kadın için kısa saç modelleri özellikle boyundan bağlamalı uzun elbise modelleri ile kullanılmaktadır. Ancak kısa saçları ince topuklu ayakkabı kullanarak tüm boğazdan bağlamalı elbiselerle eşleştirebilirsiniz.

Boyundan bağlamalı elbise için kadın saç modeli seçerken elbisenin desenine ve boyuna dikkat etmelisiniz. Çünkü bu detaylara göre fular, çiçek, saç bandı, taç, inci veya farklı saç takıları kullanabilirsiniz. Böylece şıklığınızı daha da üst seviyelere taşıyabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin boyundan bağlamalı elbise modellerine uygun saç modelleri görselleri paylaşırsınızdır. Görselleri inceleyerek daha fazla ayrıntıya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Boyundan Bağlamalı Elbise

Bir önceki makalemiz olan 7 Numara Saç | 7 Numara Saç Boyası başlıklı yazımızda 7 numara saç ve 7 numara saç boyası hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu