Boy Nasıl Uzun Gösterilir?

0
300

Her kadın farklı vücut yapısına sahiptir. Gencinden yetişkinine kadar birçok kadın, ya boyundan ya da kilosundan şikâyetçi olur. İşte bu konularda ünlü stilistler, boy nasıl uzun gösterilir, kıyafet seçeneğiyle nasıl zayıf görünebilirimin cevabını veriyor. Daha uzun görünebilmek için V yakalı bluzlar kullanılıyor. Kazak veya bluz seçeneğiniz V yakadan yana olursa, boynunuzun açık kalması sonucu, üst beden daha uzun görünecektir.

Boy nasıl uzun gösterilir?
Boy nasıl uzun gösterilir?

Kumaş seçimleri de, boy nasıl uzun gösterilir konusunda yardımcı oluyor. İnce ve hafif kumaştan yapılmış bluz veya gömlekler tercih edilebilir. Boyu uzun göstermenin bir diğer önemli püf noktası da, derin yırtmaçlardır. Elbise veya eteklerde derin yırtmaçlar bulunursa, altına yüksek topuklu ayakkabı giymeye gerek kalmadan, spor ayakkabılarla bile uzun görünebilirsiniz.

Uzun Gösteren Kıyafetler

Pantolon seçimi ile boy nasıl uzun gösterilir? Nasıl görüneceğinize karar verme konusunda pantolon seçimi önemlidir. Daha uzun boylu görünmek için bol paça pantolon tercihi yapılmalıdır. Kısa boylular özelikle bol paça pantolon tercihi ile boylarını daha uzun gösterebilirler.

Uzun Gösteren Kıyafetler
Uzun Gösteren Kıyafetler

Zayıf ve uzun vücut yapısına sahip kişiler de bol pantolon seçimi yaparken, pantolon bolluğunun dizden itibaren başlamasına dikkat etmelidir. Kıyafet seçiminde, boyu uzun gösteren püf noktaları öğrendikten sonra, her mağazada, boyunuzu uzun gösteren kıyafetler bulabilirsiniz.

Bacaklar Nasıl Uzun Gösterilir?

Kıyafet seçiminde özellikle boy nasıl uzun gösterilir diyorsanız, bacak boyunu uzun göstermenin bazı püf noktaları bulunuyor. Pantolon seçiminde yüksek bel pantolon ve boyuna çizgili modelleri tercih ederseniz, boyunuz uzun görünecektir.

Boy Nasıl Uzun Gösterilir?
Boy Nasıl Uzun Gösterilir?

Boyuna çizgiler sizi olduğunuzdan daha ince görünmenizi sağlayacaktır. Bu tip pantolonların altına illa uzun görünmek için yüksek topuklulara gerek kalmadan, rahatlıkla giyebilirsiniz.

Uzun Gösteren Ayakkabı

Bacaklarınızın daha zarif ve daha uzun görünmesi için doğru ayakkabı seçimi önemlidir. Boy nasıl uzun gösterilir derken bir diğer yöntemlerden biri de ayakkabılardır. Uzun gösteren ayakkabılar sayesinde, kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Kıyafet seçiminize göre ayakkabı belirlerken, öncelikle boy nasıl uzun gösterilir düşünerek, elbise veya pantolon seçimi yapılır. Elbise seçiminde derin yırtmaçlar tercih ederek altına rugan sivri burun ayakkabılar bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlar.

Uzun Gösteren ayakkabılar
Uzun Gösteren ayakkabılar

Özellikle dar paça pantolon altına sivri burunlu, yüksek topuklu rugan ayakkabılar, boyu daha uzun gösteriyor. Ayakkabı seçiminde bilekten bağlamalı ayakkabıları tercih etmeyin. Bilekten bağlamalı ayakkabılar boyunuzu kısa gösterir. Özellikle ayakkabı seçimiyle boy nasıl uzun gösterilir konusunda püf noktalara dikkat ederek, boyunuzun uzun gösterebilirsiniz.

Kısa boylular için elbise

Kısa boylu kadınların, boy nasıl uzun gösterilir konusundaki tek seçenekleri, yüksek topuklu ayakkabıymış gibi bir yanılgıya düşerler. Oysa boyu daha uzun göstermek için birçok seçenek bulunuyor. Kısa boylular için elbise seçenekleri olarak, yüksek belli mini etekler, bacaklarına güvenen bayanlar için kurtarıcı bir seçenek olabiliyor. Ara boy etek seçimi yaparken dikkatli olursanız, ara boy etekle de boyunuzu uzun gösterme şansınız oluyor. Etek boyunu tercih ederken, diz ile bilek arasında kalmasına dikkat etmelisiniz. Bu şekilde bacaklarınız olduğundan uzun görünecektir.

Kısa Boylular İçin Elbise
Kısa Boylular İçin Elbise

Desenli elbiselerle boy nasıl uzun gösterilir? Bu da etkili bir yöntemlerden biridir. Seçtiğiniz elbisenin çizgi desenleri varsa, çizgilerinin boyuna olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece altına yüksek topuklu ayakkabı giymenize gerek kalmayacaktır. Eğer desenli bir kumaştan elbiseniz varsa, desenlerdeki figür veya şekillerin, çok küçük olmasına dikkat etmelisiniz. Şekil ve çizgilerin, boy nasıl uzun gösterilir hakkında önemli püf noktaları bulunuyor. Kıyafet seçiminde yatay çizgili ve büyük figürlü desenlerden oluşan elbise seçimi, sizi olduğunuzdan daha şişman gösterecektir. Kısa boylular için elbise seçiminde koyu renk tercihi yaparsanız oda sizi uzun gösterecektir.

Bir önceki makalemiz olan Damat Bohçasında Neler Olur? Kim Ne Yapmalıdır? başlıklı yazımızda damat bohçası nasıl hazırlanır ve damat bohçasına neler konur hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER