Saks Mavisi Elbiseye Hangi Renk Şal

02.05.2023
6.783
Saks Mavisi Elbiseye Hangi Renk Şal

Saks mavisi elbiseye hangi renk şal başlıklı yazımızda saks elbise ile saks mavi kombin detayları paylaşacağız. Tarz kadın kombin için elbise modeliyle uyumlu şal veya eşarp kullanmalısınız. Çünkü saks mavisi günlük elbise ile saks mavisi abiye şal farklılık göstermektedir. Aslında saks mavisi elbise kombinleri tesettür stilleri için en önemli detay şal uyumudur. Mavi elbise modelleri arasında saks mavisi elbise modelleri ilk sıralardadır.

Saks kombin tesettür tarzını benimseyen bayanlar tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Kapalı bayan kombinleri arasında önemli bir yere sahip olan saks mavi elbise kombinleri hemen hemen tüm ten renkleri ile uyumludur. Aslında tesettür kombinlerinde en önemli detay elbise şal uyumudur.

Gelin şimdi hep birlikte saks mavi elbiseye hangi renk şal gider sorusunun cevaplarını görelim.

Saks Mavisi Elbiseye Hangi Renk Şal

Saks mavisi elbiseye hangi renk şal olur? Aslında şık ve tarz unun için en büyük etken giyimde renk uyumu kurallarına uyarak giyinmektir.

Saks mavisi günlük elbise kombinlerinde saks mavisi elbise üzerine eşarp veya şal kullanırken ten renginizle uyumu dikkate almalısınız. Saks rengi ofis elbise kombinlerinde ise gri, siyah, krem, bebe mavisi şal öne çıkmaktadır. Ayrıca buz mavisi, nude, vizon rengi ve krem rengi şal veya eşarp kullanabilirsiniz.

Saks mavisi elbise kombinleri her türlü ortamda rahatlıkla kullanılan elbise modelleri arasında yer almaktadır. Özellikle saks mavisi ile uyumlu renkler, giyimde renk uyumu kuralları doğrultusunda kullanılmalıdır. Böylece daha etkili ve tarz etkili kombinler yapmanızı sağlayacaktır.

Saks mavisi bej uyumu

Bu Senenin Saks Mavisi Tesettür Elbise Modelleri

 • Taşlı elbise modelleri
 • Volanlı elbise modelleri
 • Drop baskılı elbisem modelleri
 • Şifon elbise modelleri
 • Piliseli elbise modelleri
 • İncili elbise modelleri
 • Flok baskılı elbise modelleri
 • Pul payetli elbise modelleri
 • Desenli elbise modelleri
 • Düğmeli elbise modelleri ve daha birçok elbise modellerini saks mavisi elbise koleksiyonlarında bulabilirsiniz.

Bu kadar çok seçeneği olan saks mavisi elbise tesettür kombinleri için bilinmesi gereken detaylar vardır. Saks mavisine uygun şal renkleri için saks mavisi ile uyumlu renkleri bilmektir.

Saks Mavisine En Çok Yakışan Renkler

 • Beyaz
 • Vizon rengi
 • Siyah
 • Mor
 • Bebe mavisi
 • Çok açık sarı
 • Gri
 • Lacivert
 • Pudra olarak karşımıza çıkmaktadır. Saks mavisi renk uyumu da mutlaka ten rengi uyumu ile eşleştirilmelidir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Saks Mavisi Pantolon Kombinleri Tesettür

Şimdide sırada saks mavisi elbise üzerine eşarp sorusunun cevabını var. Ek olarak saks mavi elbiseye uygun şal olarak karşımıza çıkmaktadır.

Saks mavisi üzerine ne renk şal

Saks mavisi elbise modelinde işleme veya desen varsa şal rengi de bu yönde olmalıdır.

Mesela; saks mavisi elbise tesettür modelinde altın, gümüş veya siyah işleme mi var? O halde seçeceğiniz şal modeli de işleme rengi ile aynı olmalıdır.

Tek renk saks mavisi elbise üzerine hangi renk şal? Siyahtan sonra gri veya gümüş derim. Ancak çok açık ten rengine sahipseniz bu renklerin koyu tonlarını kullanmalısınız. Ayrıca bu renklerin dışında mor, siyah, lacivert, gibi renkleri de seçebilirsiniz.

Saks elbise kombin yaparken ten renginizi bilmeniz saks mavisi elbisenin üstüne hangi renk şal gider sorusu kadar önemlidir. Elbise üzerine şal seçerken elbise kadar ten renginiz ile uyumu da dikkate almalısınız.

Yine ten renginiz uygunsa yumuşak renk tonunda pudra şal da oldukça şık duracaktır. Saks mavisine uygun sal renkleri olarak kendiniz bu bilgiler ışığında seçimler yapabilirsiniz. Elbise detayına, desenine ve kullanacağınız mekana göre seçimler yapabilirsiniz.

Saks Mavisi Tesettür Abiye Üstüne Şal

Saks mavisi tesettür abiye üzerine şal olarak ise gümüş, siyah, lacivert ve griyi öneriyoruz. Ancak abiyenizde altın renk işlemeler varsa altın renk tonlarında sade ve abartısız bir şal öneriyoruz.

Saks mavisi abiye elbise üzerine eşarp

Saks mavisi abiye elbise üzerine eşarp

Aşırı işlemeli ve gösterişli tesettür abiye modelleri için şal belirlerken sade ve mat renklerden yana tercihlerde bulunmalısınız.

Soft ve sade tesettür abiye modelleri üzerine şal belirlerken canlı renklerde ve gösterişli şal modelleri seçmelisiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Saks Mavisi Tunik Kombinleri Tesettür

Saks mavisi saten elbise için şal belirlerken elbisenin dokusu ile uyumu şal veya başörtüsü seçimi daha doğrudur.

Saks Mavisi Elbise Ayakkabı Kombini

Aslında saks mavisi elbise altına ayakkabı seçiminde çanta, şal, cüzdan, takı uyumuna dikkat edilmelidir. Ayrıca kolye, bileklik, yüzük ve saat gibi diğer yan aksesuarların renk tonu ile de uyum yakalanmalıdır. Elbise, çanta, ayakkabı uyumu yaparken tonsür ton seçimler yapabileceğiniz gibi zıt renklerle seçimler de yapabilirsiniz.

Saks mavisi elbisenin üstüne hangi renk şal gider başlıklı yazımızın sonunda sezonun trendlerinden oluşan resim galerimiz inceleyebilirsiniz. Böylece daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Saks Mavisi Elbise Şal Kombini

 

Bir önceki makalemiz olan Birbiriyle Uyumlu Renkler | Renk Uyumu Tablosu başlıklı yazımızda Birbiriyle Uyumlu Renkler Hangileridir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu