Altın Beştaş Yüzük Çeşitleri

02.09.2021
559
Altın Beştaş Yüzük Çeşitleri

Altın Beştaş Yüzük Çeşitleri

Pırlanta yüzükler, pek çok kadının severek kullandığı aksesuarların başında gelir. Hem bir anlam ifade etmesi hem de çok şık durması sebebiyle beştaş yüzükler de kadınlar tarafından oldukça sevilmektedir.

Beştaş yüzükler, oldukça şık ve gösterişli altın yüzüklerin başında gelir. Gösterişli olmasına rağmen oldukça zarif olan yüzükler, genellikle alyansların yanına tamamlayıcı bir yüzük olarak tercih edilirler.

Beştaş yüzüklerde bulunan taşlar yanlara doğru değil yukarı doğru olduğu için alyanslar ile tam bir uyum sağlarlar.

Beştaş yüzükler alyansların yanında tamamlayıcı olarak kullanılabileceği gibi tek başına alyans olarak da kullanılabilirler. Klasik tarzda alyans modellerinden hoşlanmayanlar için, beştaş yüzükler iyi bir alyans alternatifidir.

Beştaş yüzüklerin normal alyanslara kıyasla kullanımı daha zor olabilir. Özellikle yüzüğün taşları büyükse günlük hayatta beştaş yüzükle hareket etmek zordur. Bu yüzden, beştaş yüzük almadan önce rahat olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz. Beştaş yüzüğünüzü günlük hayatta kullanacaksanız hareketlerinizi kısıtlamamalıdır.

Yüzüğün rahatlığı dışında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta yüzüğün karatıdır. Karat arttıkça yüzüğün fiyatı da artmaktadır. Bütçenize göre alacağınızın yüzüğün kaç karat olacağına karar verebilirsiniz.

Beştaş Yüzük Ne Anlama Gelir?

Beştaş yüzükler, genellikle yıl dönümlerinde hediye edilir. İlişkilerinin 5. yılında olan çiftler için beştaş yüzük oldukça iyi bir hediye seçeneğidir. Beştaş yüzüğün hediye verilmesi, genellikle ilişkinin ilerleyen dönemlerinde tercih edilir. Söz, nişan gibi merasimlerde de beştaş yüzük hediye edilebilir.

Beştaş yüzüğün üzerinde bulunan taşların farklı anlamları vardır. Bu taşlar; tutku, bağlılık, huzur, mutluluk ve aşk anlamlarına gelmektedir. Bu anlamların her biri 5 taşın birbirini tamamlaması gibi birbirini tamamlamaktadır.

Beştaş yüzükler genellikle uzun süreli ilişkilerde tercih edilse de elbette ki dilediğiniz zaman hediye edebilirsiniz. Dilerseniz evlenirken alyans ile birlikte alarak beraber de kombinleyebilirsiniz.

Eğer beştaş yüzüğünüzü alyans ile birlikte kullanacaksanız ikisinin birbirine uyum sağlamasına dikkat etmeniz gerekir. Sürekli birlikte kullanacağınız bu yüzük, birbirini tamamlamalıdır.

 Beştaş Yüzük Kaç Karat Olmalı?

Beştaş yüzük satın alırken yüzüğün kaç karat olduğu, dikkat edilmesi gereken bir husustur. Model ve karat farkları fiyat faktörünü de etkilemektedir. Karat arttıkça fiyat da artmaktadır. Beştaş yüzüklerde genellikle 20-44 karat arası tercih edilir. Karat, taşın ağırlığını ölçmek için kullanılan özel bir terimdir, taşın boyutunu ifade etmemektedir.

Pırlanta beştaş yüzüklerde hem gümüş hem de altın seçenekler bulmak mümkündür. Beştaş, genellikle ilişkinin ilerleyen zamanlarında hediye edildiği için çoğunlukla altın tercih edilir.

Beştaş yüzük için genellikle 22 ayar tercih edilse de elbette ki bunun bir kıstası yoktur. Bütçenize hangisi uygun ise o yüzüğü tercih edebilirsiniz. Özellikle de bu yüzüğü hediye edecekseniz kaç karat olduğunun çok da önemli olmayacağını söyleyebiliriz. Manevi olarak yüksek bir değere sahip olan bu yüzüklerden zevkinize uygun olanı satın alabilirsiniz.

Aslı Gold Beştaş Yüzük Modelleri

Yüzük, pek çok kadın tarafından sevilen aksesuarların başında gelir. Beştaş yüzükler, genellikle bir şeyin simgesi olarak kullanılır. Manevi değerinin olması, bu yüzüğe daha farklı anlamlar yüklemektedir.

Beştaş yüzük, bir aksesuar çeşidi olduğu için elbette ki kişi kendi kendine de alabilir fakat genel olarak evliliği simgelemek için alyansın yanında kullanılır ya da yıl dönümü, doğum günü gibi özel günlerde hediye edilir.

Bazı kadınlar sade tasarımlardan hoşlanırken bazı kadınlar gösterişli tasarımlardan hoşlanabilir. Bazı kadınlar sarı altın tercih ederken bazı kadınlar beyaz altın tercih edebilir. Kişinin beğenisine göre bu özelliklere karar verilebilir.

Bazı tasarımlarda komple sarı altın bazı tasarımlarda komple beyaz altın kullanılır. Bazı tasarımlarda ise taş kısmı farklı renk olabilir.

Altın beştaş yüzüklerin hepsi aynı tasarıma sahip değildir. Taşların şekilleri, modelden modele değişiklik gösterebilir. Örneğin bazı taşlar yukarı doğru uzarken bazıları yanlara doğru genişleyebilir.

Beştaş yüzüklerin üzerindeki taşlar da aynı boyutta olmayabilir. Bazı tasarımlarda ortadaki taş daha büyük yanındaki taşlar daha küçük olabilir. Bazı tasarımlarda ise hepsi aynı boyuttadır.

Aslı Gold beştaş yüzük modellerinde saydığımız tüm bu özelliklere sahip yüzük seçenekleri bulmanız mümkün. Sarı altın sevenler sarı altın tercih edebileceği gibi beyaz altın severler beyaz altın tercih edebilir. Eğer karar vermekte zorlanıyorsanız her ikisinin de birlikte kullanıldığı tasarımları tercih edebilirsiniz.

Aslı Gold da her bütçeye uygun altın beştaş yüzük modeli bulabilirsiniz. Yüzüğü takacak kişinin beğenisine göre dilediğiniz modeli tercih edebilirsiniz. Beştaş yüzük almak için daha önceden belirlediğiniz bir bütçe var ise fiyat filtresi özelliğini kullanarak direkt olarak bütçenize uygun modelleri inceleyebilirsiniz. Böylece daha hızlı seçi yapabilir, aradığınız yüzüğü daha rahat bulabilirsiniz.

Beştaş Altın Yüzük Fiyatları

Yüzükteki pırlanta taşının kesimi, pırlantanın berraklığını etkilemektedir. Berraklığı da fiyat ile doğru orantılıdır.

Altın beştaş yüzüğün fiyatının belirlenmesinde pek çok faktör bulunur. Beştaş yüzüğün üzerindeki taşların değerine göre fiyat değişebilir. Karat arttıkça fiyatlar da artmaktadır.

Beştaş yüzük üzerindeki işçiliğe göre yüzüğün fiyatında değişiklikler olabilmektedir. Markadan markaya yüzük fiyatları değişmektedir.

Beştaş yüzük çeşitlerinde beğendiğiniz bir model varsa bu modeli birkaç farklı markada arayarak fiyat karşılaştırması yapabilir ya da direkt olarak https://www.asligold.com/altin-bestas-yuzuk adresi üzerinden uygun fiyatlı altın beştaş yüzük modellerini inceleyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu