Saç Boyası Nasıl Çıkar?

24.01.2023
1.437
Saç Boyası Nasıl Çıkar?

Saç boyası lekesi nasıl çıkar? Özellikle evde saç boyası yapanlar eldeki boya lekesi nasıl çıkar? Saç boyası yüzden nasıl çıkar? Saç boyası kıyafetten nasıl çıkar? Alındaki saç boyası nasıl çıkar sorularının cevabını merak etmektedir. Aslında boya lekelerini çıkarmanın kolay yolları vardır. Saç boyası lekelerini çıkarmak oldukça kolaydır, ancak elinizi çabuk tutmanız gerekmektedir.

Kıyafetten saç boyasını ne çıkarır, Saç boyası vücuttan nasıl çıkar gibi soruların merak edilen detaylarına birlikte bakalım.

Saç Boyası Lekesi Nasıl Çıkar?

Saç boyası elden nasıl çıkar, en çok sorular sorudur. Özellikle evde saç boyama yapan kişiler saçları boyadıktan sonra birçok yere boyanın bulaştığı görünür.

Tam da bu noktada eldeki saç boyası nasıl çıkar? Bulaştığı yerden saç boyası lekesi nasıl çıkar? Tırnaktan saç boyası nasıl çıkar? Yüzden saç boyası nasıl çıkar? Saç boyası elbiseden nasıl çıkar gibi soruların cevabı merak edilmektedir.

Saç boya lekesi nasıl çıkar sorusundan önce saç boyası yapmadan bulaşabilecek yerlere vazelin veya zeytinyağı sürmenizi öneriyoruz. Böylece boya lekelerini daha kolay çıkarabilirsiniz. Yanin saç boyama öncesinde vazelin veya yağ uyguladığınız  bölgelerdeki saç boyasını çıkarmak için ılık suyla ve sabunla yıkamanız yeterlidir.

Saç boyası yapılırken koruyucu malzeme olarak eldiven, bone, havlu ve önlük gibi birçok materyal kullanılır. Özellikle evde saç boyamalarda bütün bu koruma malzemelerine rağmen saç boyası birçok yere bulaşır. Bulaştığı yerden saç boyasını ne çıkartır?

Saç boyası lekesi nasıl çıkar

Saç boya lekesi nasıl çıkar

Saç Boyası Elden Nasıl Çıkartılır?

Özellikle saç boyama işlemi sırasında ele bulaşan saç boyası nasıl çıkar? Aslında saç boyama işleminde tek kat eldiven yerine çift kat eldiven kullanmalısınız. Böylece saç boyası lekeleri elinize bulaşmayacaktır.

Ele bulaşan saç boyası nasıl çıkar

Ele bulaşan saç boyası nasıl çıkar

Eldiveni çıkardıktan sonra ele bulaşan saç boyası mı var? O halde eldeki saç boyası nasıl çıkar cevabımıza göz atın.

Evinizde bulunan malzemelerle elden boya nasıl çıkar sorusunun cevabını verebilirsiniz.

Ancak eldeki saç boyasını çıkartan şeyleri kullanmak için acele etmelisiniz. Kurumuş saç boyası nasıl çıkar sorusunun cevabı ile kurumamış saç boyası nasıl çıkar sorusu cevabı farklıdır. Bu nedenle bulaşan saç boyası lekesi çıkarma işlemi hemen yapılmalıdır.

Elden saç boyası nasıl çıkar

Elden saç boyası nasıl çıkar

Eldeki ıslak saç boyasını çıkarmak için katı veya sıvı el sabunu kullanmanız yeterli olacaktır. Hemen elinize bir miktar sıvı sabun sıkarak sıcağa yakın ılık su ile yıkamalısınız. Eldeki saç boyası sıvı sabun ile çıkmadıysa sabunla bir kez de sıcak su ile yıkamalısınız. Buna rağmen çıkmadıysa diğer yöntemlere denemelisiniz.

Eldeki boya lekesi asetonla çıkar mı? 

Elden saç boyasını çıkarmanın kolay yollarından bir tanesi de aseton kullanmaktır. Saç boyası çıkartmanın en etkili yolu olan aseton ile leke olan yeri ovaladıktan sonra yıkayabilirsiniz.

Derideki saç boyası kolonya ile çıkar mı?

Bulaştığı yerden saç boyalarını çıkarmak için kolonya da kullanabilirsiniz. Yüze, alına, deriye bulaşan saç boyalarını çıkarmak için de acele etmelisiniz. Yani elinize saç boyası bulaştığını fark eder fark etmez kolonya ile silerek eldeki saç boyasını çıkarabilirsiniz. Kolonya ile saç boyası çıkarma işlemi için saç boyasının bulaştığı yerde kurumaması gerekmektedir. Çünkü saç boyasının kuruması halinde kolonya ile saç boyası çıkarma yetersiz kalacaktır.

Tüm bunlarla eldeki boya çıkmadıysa boya silici kullanarak boyaları kolaylıkla çıkartabilirsiniz. Bunun için temizleme pamuğuna bir miktar boya silici dökerek boyalı bölgeyi ovmanız yeterli olacaktır. Kurumuş boya lekesi nasıl çıkar sorusunun cevabında da boya silici vardır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Evde Saç Boyama Teknikleri

Tırnaktan Saç Boyası Nasıl Çıkar?

Eldeki saç boyasını çıkarmak için uyguladığınız teknikleri tırnak içinde uygulayabilirsiniz. Tırnaktan kurumuş saç boyasını çıkarmak için leke çıkarma etkisine sahip diş macunu kullanabilirsiniz.

Tırnaktan saç boyası nasıl çıkar

Tırnaktan saç boyası nasıl çıkar

Özellikle tırnaktaki kurumuş saç boyasını üzerine bir miktar diş macunu sıkmanız yeterli olacaktır. Diş macununu güzelce olduktan sonra yıkayarak tırnaktaki saç boyasından kurtulabilirsiniz. Tırnağı tamamen geçmiş ve hiçbir şekilde çıkmayan saç boyasından kurtulmak için saç boyasını kapatacak bir oje kullanabilirsiniz.

Yüzdeki Saç Boyası Nasıl Çıkar?

Yüze bulaşan saç boyasını çıkarmak için yukarıdaki verdiğimiz uygulamaları yapabilirsiniz. Saç boyama işlemi sırasında yanınızda kolonyalı mendil ve kolonyalı pamuk bulundurmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Böylece yüzünüze bulaşan saç boyalarını anında silebilirsiniz.

Yüzden saç boyası nasıl çıkar

Yüzden saç boyası nasıl çıkar

Saç Boyası Kıyafetten Nasıl Çıkar?

Kıyafetten saç boyası nasıl çıkar? Saç boyası elbiseden nasıl çıkar? Saç boyama işlemi sonrası kıyafetlerinize bulaşan saç boyası lekesini çıkarmak için anında müdahale etmelisiniz. Bulaşan saç boyalarının olduğu yerleri hızlıca elma sirkesi ile veya sabunla yıkayarak çıkarabilirsiniz.

Kurumuş saç boyası nasıl çıkar

Kurumuş saç boyası nasıl çıkar

Kıyafetten kurumuş saç boyası lekesini çıkarmak isteyen çok daha zorlayıcı olabilir. Kurumuş saç boyasının çıkarmak için pamuğa damlattığınız tiner ile boyalı bölgeyi ovun. Saç boyası çıkmıyor ise saç spreyi veya kuru temizleme ile kıyafetten saç boyası çıkarma deneyebilirsiniz. Saçınızı boyarken eski bir kıyafet veya boyama önlüğü kullanarak tüm bu uğraşlardan kurtulabilirsiniz.

Galeri: Saç Boyası Lekesi Çıkarmanın Yolları

Bir önceki makalemiz olan Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modelleri başlıklı yazımızda Yuvarlak Yüze Saç Modeli Kadın hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu