Boşnak Topuzu Modelleri Kimlere Yakışır?

15.06.2022
1.275
Boşnak Topuzu Modelleri Kimlere Yakışır?

Boşnak topuzu modelleri kimlere yakışır başlıklı yazımızda özellikle düğün, nişan ve kına gecelerinde kullanılan saç modelinden bahsedeceğiz. Özellikle gelin saçı olarak daha çok tercih edilen Boşnak topuzuna alternatif olarak arnavut topuzu saç modelleri de bulunduğunu belirtelim. Öyleyse, Boşnak topuzu  kimlere yakışır ve Boşnak topuzu nedir konusunun detaylarını birlikte görelim.

Boşnak Topuzu Nedir?

Normal topuz modellerinden farklı olarak tasarlanan bir modeldir. Saçın aşırı derecede kabartılarak şekil verilmesi en büyük özelliğidir.

Boşnak topuzu kimlere yakışır

Boşnak topuzu kimlere yakışır

Gelin Boşnak topuzu diğer seçenekleri arasında kullanıcının isteğine göre örgü de kullanılmaktadır. Ayrıca topuz aksesuarları ve topuz saç tokaları Boşnak topuzuna ekstra bir kusursuz görünüm kazandırmaktadır. Yani çok fazla tasarım seçeneği mevcuttur.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ En Trend Kısa Saç Modelleri 2023-85 Fikir

Boşnak Topuzu Nasıl Yapılır?

Uzun zaman alması ve yoruculuğu nedeniyle evde Boşnak topuzu yapımını önermiyoruz. Çünkü hem çok fazla zaman alacak, hem de istediğiniz güzellikte Boşnak topuzu yapamayacaksınız. Aslında Boşnak topuzu mükemmel işçilik sonucu saçlar adeta tel tel işlenmektedir.

Öyleyse Boşnak topuzu kuaförde yaptırmak en doğrusudur. Ancak biz size yine de basit bir şekilde anlatalım. Çünkü birçok kişi Boşnak topuzunu çok fazla abartmadan abiye topuz olarak da kullanmaktadır.

Boşnak topuzu yapımında ilk olarak saçlar taranarak hazır hale getirilir.

Ardından saç 5 parçaya ayrılır. Bunlar saçın her iki yan tarafı, ön ve arka tarafı ve son olarak saçın orta, tepe kısmıdır.

Her şeyden önce ilk olarak saçın tepe noktasından başlanacağını belirtelim. Böylece  saçın kenar kısımları maşa ile tutturularak bir kenara bırakılır.

Boşnak topuzu nasıl yapılır

Boşnak topuzu nasıl olur

Daha sonra ortada kalan saçları en alttan başlayarak düzgünce ve yoğun bir şekilde krepe yapın.

Ardından saçın her iki kulak hizasından şiş takarak saçların dağılmasını önlenir. Böylece işlemde ilerleme daha kolay olacaktır.

Daha sonra krepe yaptınız saçların en tepe noktasından ince ince yukarıya çekerek tel toka ile tutturun. Buralara saç şekillendirici sıkarak sabitleyin.

Sonrasında ise saçların yan tarafını arkada birleştirin. Son olarak ise geride kalan saçları topuz noktasında kıvırarak topuz şekli verin.

Yazımızın sonunda Boşnak topuzu nasıl yapılır videosu paylaştık. Dilerseniz bu videoyu izleyebilirsiniz. Ancak Boşnak topuzunun çok fazla seçeneği olduğunu unutmayın.

Boşnak Topuzu Modelleri Kimlere Yakışır?

Saç modellerinin kullanıcısında kusursuz durması için en önemli detay yüz tipi ile uyumlu olmasıdır. Boşnak topuzu kabarık ve gösterişli bir saç modeli olduğu için özellikle gelinlik ve nişanlık modelleri ile kullanılmaktadır. Çünkü kabarık forumdaki kıyafetler ile gösterisi saçlar daha orantılı görünüm sunmanızı sağlamaktadır.

Boşnak topuzu nedir

Boşnak topuz nedir

Boşnak topuz saç modelleri oval yüze, yuvarlak yüze daha çok yakışmaktadır. İnce uzun yüz tipine sahip olan kişiler Boşnak topuzu kullandığı zaman yüzlerinin daha uzun görüneceğini unutmamalıdır.

Ancak Boşnak topuzu seçeneklerinin çok fazla olması nedeniyle hemen hemen tüm yüz tipine yakışacak tasarımlar ortaya çıkabilmektedir. Bunun için uzman bir kuaför size yardımcı olacaktır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Günlük Topuz Modelleri Ve Yapılışları Kolay Teknikli

Boşnak topuzu örgülü versiyonları yanında yirmi-yirmi beş çeşit farklı seçeneği bulunmaktadır.

Özellikle kullanılan aksesuarlarla daha harika görünen Boşnak topuzu hakkında daha fazla detaya mı ihtiyacınız var. O halde aşağıdaki resimleri yani bu senenin Boşnak topuz saç modelleri görsellerini incelemelisiniz. Böylece Boşnak topuzu hakkında daha fazla detaya sahip olursunuz.

Resim Galerisi: Boşnak Topuzu

Bir önceki makalemiz olan Kısa Saç Toplama Modelleri Nelerdir? başlıklı yazımızda Kısa saç toplama ve Kısa saç toplama modelleri nelerdir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu