At Kuyruğu Modelleri Nasıl Yapılır Kimlere Yakışır?

08.11.2021
2.364
At Kuyruğu Modelleri Nasıl Yapılır Kimlere Yakışır?

At kuyruğu modelleri nasıl yapılır kimlere yakışır başlıklı yazımızda kadınların en çok kullandığı saç modelleri arasında yer alan at kuyruğu saç hakkında bilgiler vereceğiz. Örgülü at kuyruğu saç modelleri, düğün için at kuyruğu saç modelleri, dağınık at kuyruğu saç modelleri, yarım at kuyruğu, maşalı at kuyruğu ve günlük at kuyruğu saç modelleri detaylarını birlikte görelim.

At kuyruğu modelleri günlük saç modellerinden spor saç modellerine hatta düğün saç modelleri ne kadar geniş bir alanda kullanılmaktadır. Kadınların en zor zamanlarında güzellik adına kullandıkları saç modelleri arasında yer almaktadır.

At Kuyruğu Modelleri Nasıl Yapılır Kimlere Yakışır?

Kuyruklu saç modelleri arasında yer alan at kuyruğu, basit saç toplama modeli gibi görünse de kendi içerisinde çok fazla seçenekler sunmaktadır. Mezuniyet törenlerinden günlük saç modellerine kadar kullanabileceğiniz at kuyruğu modeli bulunmaktadır.

kuyruk saç modelleri

kuyruk saç modelleri

Örgülü At Kuyruğu Modelleri Nasıl Yapılır?

Basit ve kolay at kuyruğu modelleri arasında yer alan örgülü at kuyruğu saç modeli ile abiye  at kuyruğu saç modeli, ofis at kuyruğu saç modeli veya düğün için at kuyruğu saç modeli yapabilirsiniz.

Dalgalı saç at kuyruğu, kıvırcık saç at kuyruğu ve düz saç at kuyruğu modelinde örgü kullanarak daha güzel saç modeli yapabilirsiniz.

Bu içeriğimize de bakabilirsiniz ⇒ Evde Yapılabilecek Saç Modelleri Bayan Stilleri

Örgülü at kuyruğu nasıl yapılır? Örgülü at kuyruğu yapmak için saçları dilerseniz at kuyruğu noktasından dilerseniz daha tepe noktasında bağladıktan sonra geri kalan kısma yapılan saç örgü ile olmaktadır.

Örgülü at kuyruğu modelinin bir diğer alternatifi; saçların her iki yan tarafından at kuyruğu noktasına kadar balıksırtı örgü, ters örgü veya klasik örgü yapıldıktan sonra saçlarını at kuyruğu noktasında bağlanmasıdır.

Örgülü at kuyruğu için saç bağlama sonrasında kılçık örgü veya klasik örgü kullanabilirsiniz.

Örgülü at kuyruğu modelleri

Örgülü at kuyruğu modelleri

Dağınık At Kuyruğu Saç Modelleri Nasıl  Yapılır?

At kuyruğu sac modelleri arasında yer alan dağınık at kuyruğu modeli dağınık topuz modeline benzemektedir. Rastgele topladığınız saçları at kuyruğu noktasında bağladıktan sonra kenarlardan ince tutam halinde saçlar çıkartarak dağınık at kuyruğu saç modeli yapımını gerçekleştirebilirsiniz.

dağınık at kuyruğu saç modeli nasıl yapılır

dağınık at kuyruğu saç modeli nasıl yapılır

Maşalı At Kuyruğu Nasıl Yapılır?

At kuyruğu noktasında bağlanılan saçların geri kalan kısımlarına maşa yardımı ile dalga yapılan saçlardır.  Maşalı at kuyruğu saç modelini, günlük saç modeli veya spor saç modeli olarak kullanabilirsiniz.

Bu içeriğimize de bakabilirsiniz ⇒ Kısa Saç Maşa Modelleri Yapımı

maşalı at kuyruğu

maşalı at kuyruğu

Yarım At Kuyruğu Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Özellikle kısa saçlarda sıklıkla kullanılan yarım at kuyruğu saçın tepe kısmını toplayarak yapılan at kuyruğu modelidir. Kısa saç toplama modelleri arasında yer alan yarım at kuyruğu kısa saçlar için güzel bir alternatiftir.

Uzun saç modelleri ile de kullanılan yarım at kuyruğu, uygun makyaj ile mezuniyet saçlarından günlük saçlara kadar tüm alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

yarım at kuyruğu

yarım at kuyruğu

Salaş At Kuyruğu Modeli Nasıl Yapılır?

Dağınık at kuyruğu ile hemen hemen aynı gibi görünen salaş at kuyruğu saç modelinde saçlar at kuyruğu bağlama noktasında biraz daha gevşek ve salaş bağlanır. Saçın bağlama noktası sonrasındaki saçlara ise maşa yaparak dalgalı bir görünüm kazandırabileceğiniz gibi düz de bırakabilirsiniz.

salaş at kuyruğu modelleri

salaş at kuyruğu modelleri

Sıkı Ve Tepeden At Kuyruğu Nasıl Yapılır?

Serenay Sarıkaya saç modeli denilince akla gelen saç modelleri arasında sıkı ve tepeden at kuyruğu modeli gelmektedir. Sizde  daha derli toplu ve sıkı saç modellerinden hoşlanıyorsanız tepeden sıkı at kuyruğu saç modelini kullanabilirsiniz.

at kuyrugu sac modelleri

at kuyrugu sac modelleri

Hacimli At Kuyruğu Saç Modeli Nasıl Yapılır?

İnce telli ve düz saçlara sahipseniz at kuyruğu sırasında saçlarınızda hacim kazandırabilirsiniz. Hacimli at kuyruğu yapımı için saçlar at kuyruğu öncesi kredi ile atıldıktan sonra hafif savaş bir şekilde at kuyruğu noktasında bağlanır. Geri kalan saçın uç kısımlarına ise dilerseniz maşa ile dilerseniz krepe ile hacim kazandırabilirsiniz.

Hacimli at kuyruğu

Hacimli at kuyruğu

Günlük At Kuyruğu Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Günlük saç modelleri nelerdir sorusu ile karşılaştığımızda hemen hemen bütün bayanların ilk aklına gelen saç modeli at kuyruğu şeklindedir. Hangi saça at kuyruğu yapılır sorusunun cevabı da tüm saç modelleridir. Uzun saça at kuyruğu yapımı sonrası saçlar nasıl güzellik kazanıyorsa kısa saça at kuyruğu tekniği ile de saçlar aynı güzelliğe kavuşacaktır.

Bu içeriğimize de bakabilirsiniz ⇒ Günlük Saç Modelleri Kolay Ve Güzel

Düz at kuyruğu

Düz at kuyruğu

Düz At Kuyruğu Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Abiye üzerine at kuyruğu, düz saç at kuyruğu ile de yapılmaktadır. Düz saç at kuyruğu modeli için saçların tamamına fön çekildikten sonra giderseniz en son noktasında dilerseniz at kuyruğu Noktasında At Kuyruğu Saç Yapabilirsiniz.

At Kuyruklu Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

Kemikli yüz hattına sahipseniz at kuyruğu saç modelinin tüm versiyonları size en güzel şekilde yakışacaktır. Geniş yüzlü yayvan bir yüze at kuyruğu saç modelinin bağlama noktası ensede veya kulak hizasında olmalıdır.

at kuyruğu kime yakışır

at kuyruğu kime yakışır

Oval yüze at kuyruğu için tüm at kuyruğu saç modellerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hemen hemen tüm yüz şekline mükemmel uyum sağlayan at kuyruğu modeli mutlaka vardır. Aşağıdaki resim galerisini inceleyerek size yakışan at kuyruğunu tespit edebilirsiniz.

Resim Galerisi: At Kuyruğu

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu