Kısa Saç Maşa Modelleri Yapımı

12.07.2021
2.215
Kısa Saç Maşa Modelleri Yapımı

Kısa saç maşa modelleri yapımı başlıklı yazımızda kısa saçlara maşa yapma teknikleri hakkında bilgiler vereceğiz. Kısa saç kırık maşa, kısa saça maşa veya maşa kullanmadan kıvırcık saç nasıl yapılır sorularının cevaplarını merak ediyorsanız yazımızın detaylarına göz atmanız yeterli olacaktır. Saç maşası modelleri kısa saçlarda da uzun saçlarda da dikkat çekici ve tarz görünmenizi sağlayacaktır. Bu nedenle abiye kısa saç modelleri veya abiye uzun saç modelleri maşa, ilk düşünülen saç işlemi arasında yer almaktadır.

Kısa Saç Maşa Modelleri Yapımı

İnce telli saçlara maşa ile kalın telli saçlara maşa farklı detaylara sahiptir. Bu nedenle maşa kısa saç modelleri yapılmadan önce saç yapınızı, saç yorgunluğunuzu ve yüz şekline göre saç modeli belirlemeli ardından kisa sac masa modeli işlemlerine geçmelisiniz.

abiye kısa saç modelleri maşa

abiye kısa saç modelleri maşa

Kısa Saçlara Maşa Nasıl Yapılır?

Saçınızın formunu uzun saatler korumasını istiyorsanız kısa saçlara maşa yapmadan önce saçlarınıza saç bakım yağı veya saç kremi uygulaması yapmalısınız. Bu şekilde hem saçlarınızın bukleleri daha kalıcı olacak hem de saçlarınız daha hacimli ve ışıltılı görünecektir.

Kısa saça nasıl maşa yapılır  anlatımına geçelim şimdi de;

Saçlarınızın dikkat çekici ve çok etkileyici görünmesini istiyorsanız maşayı dikkatli bir şekilde yapmalısınız.

Maşa yapılan saç tutamları eşit olması halinde çok daha tarz ve dikkat çekici bir görünüm sergiler edeceksiniz. Bu nedenle kısa saça maşa nasıl yapılır sorusunun en önemli cevabı saçlarınızdaki  buklelerinin tutumlarının eşit olmasıdır. Özellikle evde maşa nasıl yapılır sorusunun cevabını da bu en önemli etkendir.

Saçlarınızın tutamlarını eşit ayırmak için olarak saç çizgisinden saçlarınızı ayırın.

Dörde veya beşe ayırdığınız saçları aynı boyutta tutamlara ayırarak tel toka ile tutturun.

Daha sonra her tutamı tek tek alarak maşa kısa saç modelleri yapımına geçin.

Kısa saç kalın maşa, kısa saç su dalgası maşa, kısa saç orta kalınlıkta maşa veya kısa saç ince maşa için maşa numarasını doğru belirlemelisiniz.

Kısa saç maşa nasıl yapılır

Kısa saç maşa nasıl yapılır

Her kısa saç modeli için farklı maşa teknikleri kullanılmalıdır. Örneğin katlı kısa saç kesimi için maşa düşünüyorsunuz kalın maşa uygulaması yaparak dağınık doğal maşa formu sağlayabilirsiniz.

Kısa saçların  gür ve hacimli görünmesini istiyorsanız ince maşa tekniği kullanmalısınız.

Kısa saç nasıl maşa yapılır? Kısa saça maşa yaparken doğal kıvrımlar yakalamak çok daha etkileyici görünüm bulmamızı sağlar. Kısa saça maşa yapımı sırasında saç tutamlarını dışarıya doğru kıvırırsanız bunu sağlarsınız.

Saçın her tarafına eşit şekilde bukleler yaptıktan sonra kusursuz görünümünüzün gün boyu devam etmesi için sabitleyici saç spreyileri kullanmanızı öneriyoruz.

Aşağıdaki resim belirtisinde kısa saça masa teknikleri hakkında bu senenin trendlerinden derlediğimiz görselleri inceleyerek daha fazla fikir ve ayrıntıya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kısa Saçlara Maşa Nasıl Yapılır?

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu