Alnı Dar Olanlar İçin Saç Modelleri

16.05.2023
2.108
Alnı Dar Olanlar İçin Saç Modelleri

Alnı dar olanlar için saç modelleri olarak dar alına kahkül, saç modeli ve saç kesimi araştırılmaktadır. Çünkü dar alın birçok saç modelini kaldıramaz. Dar alın kahkül modelleri nelerdir? Dar alın saç modelleri nasıl olmalıdır? sorularının cevaını görelim. Ek olarak dar alın nasıl genişletilir? Dar alın yuvarlak yüz için saç modelleri nelerdir gibi soruların cevaplarını birlikte inceleyelim.

Alnı Dar Olanlar İçin Saç Modelleri Nelerdir?

Alnı dar olanlar için en güzel saç modelleri bayan stilleri arasında dar alın için kahkül kullanımı ilk sırada yer almaktadır.

Dar alın kahkül modelleri nasıl olmalıdır? Dar alın için saç modelleri arasında kahkül kullanımı ilk sıradadır. Saçın orta kısmından gelen kakül kullanımı hem daha modern duracaktır hem de alın darlığınızı basit bir ilizyonla ortadan kaldıracaktır.

Dar alın için saç modelleri

Küçük dar alın için saç modelleri

Dar alın için saç modelleri olarak perçem de kullanabilirsiniz. Çünkü perçem, yanağa doğru 1-2 santim indiği zaman çok daha şık ve estetik bir görünüm sunacaktır.

Dar alın için saç modelleri denilince ilk etapta akla dar alnı saklamak gelmektedir. Aslında kahkül saklayabilirsiniz. Küçük dar alın kısa saç modelleri arasında bob saç kesimi, pixie saç kesimi, kahküllü küt saç kesimi, katlı saç kesimi öne çıkmaktadır.

Dar alın yuvarlak yüz için saç modeli olarak çok kısa saç kesimi arasında yer alan modern pixie saç kesimi öneriyoruz. Ayrıca katlı saç kesimi ve omuz hizasında bob saç kesimi de kullanabileceğiniz saç modelleridir.

Dar Alın İçin Uzun Saç Modelleri

Dar alın uzun saç modelleri ile daha kolay kamufle edilmektedir. Kahküllü saç kesimi uzun saçlarda da mümkündür. Bunun için lop saç, omuz hizasında saç kesimleri, kısa perçemli uzun saç, kıvırcık kahküllü küt saç kullanabilirsiniz.

Dar alın için uzun saç modelleri

Dar alın için uzun saç modelleri

Alnı küçük olanlara kahkül yakışır mı diye sormaktadır. Aşırı gür ve kısa olan kahkül kesimi dışında tüm kahkül modellerini kullanabilirsiniz.

Dar Alın Nasıl Genişletilir?

Saçta kakül kullanımını sevmiyor musunuz? O halde dar alnı genişletmek için sıkı at kuyruğu, balerin topuzu veya sıkı topuz yapabilirsiniz. Alın çizgisini daha geriye çekmek için saçları yukarıya doğru sıkıp toplamak yeterli olacaktır. Böylece bir süre sonra alnı daha geniş gösterecektir.

Kulakları açıkta bırakacak saç modelleri de dikkatleri alın kısmından çektiği için dar alnı kamufle edecektir. Önerimiz ise toplu saç modelleri, açık saç modelleri, kısa saç modelleri ile mutlaka kakül kullanmanızdır.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir ⇒ Kepçe Kulaklar İçin Saç Modelleri Kadın

Aşağıdaki resim galerisinde dar alın için saç modelleri görselleri sunuyoruz. Özellikle bu senenin alnı dar olanlar için en güzel saç modelleri görselleri paylaşılmıştır. Daha fazla ayrıntı için resim galerisini inceledikten sonra yorum kısmından düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Resim Galerisi: Dar Alın Saç Modelleri Kadın

 

Bir önceki makalemiz olan Doğal Saç Modelleri 2024 | Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda doğal saç ve Doğal Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu