Tarz Kadın

Açık Kahve Saç Rengi Kataloğu

14.02.2021
2.226
Açık Kahve Saç Rengi Kataloğu

Açık kahve saç rengi kataloğu hakkındaki detaylı yazımızda açık kahve kimlere yakışır? Açık çikolata kahve saç rengi nedir kimlere yakışır? Açık kahve saç renkleri nelerdir? Küllü kahve saç rengi kimlere yakışır gibi soruların cevaplarını vereceğiz.  Bu senenin saç boya renkleri arasında açık kahve saç rengi oldukça trend. Özellikle doğal saç rengi isteyenler ve cilt alt tonu sıcak ile soğuk arasında olanlar açık kahve saç ile mutlaka çalışmalıdır diyoruz.

Açık Kahve Saç Rengi Kataloğu

Saç renkleri arasında kahverengi saç boyasının 3 farklı renk tonu var diyebiliriz. Renk tonları arasında en doğal saç renklerinin biri olan açık kahve listenin en başında yer almaktadır. Açık kahve diyoruz ancak ne koyu kahve çok açık kahvedir aslında açık kahve saç. Orijinal kahverengi saç boyasının koyu kahverengi tonunun daha açık versiyonudur.

Açık çikolata kahve saç rengi

Açık çikolata kahve saç rengi

Hemen hemen her cilt tonu ile uyum yakalayabilen renk tonlarına sahip açık kahve, özellikle soğuk cilt alt tonuna sahip olan kişiler için uygun bir saç rengidir. Cilt alt renk tonunu tamamlamak isteyenlerdenseniz açık kahve saç rengi ile daha güzel ve daha alımlı görünebilirsiniz.

Kahverengi saç rengine sahip olan ve kahverenginin ne koyu tonu açık tonunu isteyen kişiler doğal saç renkleri arasında yer alan açık kahve saç rengini deneyebilirler.

Açık Kahve Saç Renkleri Nelerdir?

Açık kahve saç renklerinin arasında mocha kahve saç rengi, fındık kabuğu saç rengi, soğan kabuğu saç rengi, badem kahve saç rengi, açık altın kahve ışıltılar ve açık çikolata kahve saç rengi tonları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu senenin saç renkleri arasında yer alan açık kahve saç renginin bir tonu olan mocha kahve dore yansımalar ile birlikte kullanılmaktadır. Özellikle açık tenlilere inanılmaz derecede güzel yakışan mocha kahve rengi saç ile yoğun ve zengin kahve tonlarından birine sahip olabilirsiniz.

Açık mocha kahve saç

Açık mocha kahve saç

Fındık kahve saç rengi ise bakır yansımalar ile birlikte kullanılmaz. Fındık kahve saçta dikkat çekici bir görünüme neden olmakta ve cilt alt tonunu daha belirgin hale getirerek güzelliklerine güzellik katmaktadır.

Badem kahve saç ise özellikle buğday tenlilerin kullandığı saç rengi olarak karşımıza çıkmaktadır. Düz saç kalın maşa saç ile kullanılan badem kahve saç size de şans verebilirsiniz.

Açık kahve saç renkleri arasında yer alan ve açık kahve saç rengi ile sıklıkla kullanılan altın yansımalar saçlarınızın parlak ve ışıltılı bir görünüm kazandıracaktır. Özellikle soluk cilt alt tonuna sahip olan kişiler altın kahve ile açık kahve saça ışıltı aktardığı zaman çok daha enerjik ışıltılı bir cilt görünümüne kavuşacaklar.

Açık çikolata kahve saç rengi açık kahve saç renkleri arasındaki tercihlerde ilk sıralarda yer almaktadır. Çikolata saç renkleri ve çikolata saç rengi tonları arasında yer alan açık çikolata kahve saç rengine dore yansımalar yaptırarak bu senenin saç modası kullanıcıları arasında yer alabilirsiniz.

Açık Kahve Saç Kimlere Yakışır?

Diğer tüm saç renklerinde olduğu gibi açık kahve saç rengi de doğru cilt alt tonunu bulduğu zaman mükemmel görünüm sunmaktadır. Açık kahve saç rengi içinde birçok renk tonuna sahiptir. Bu nedenle hemen hemen tüm ten renkleri ve uyum yakalayan bir açık kahve saç boyası mutlaka vardır.

Açık kahve saç kimlere yakışır

Açık kahve saç kimlere yakışır

Açık ten rengini ve açık cilt alt tonuna sahipseniz açık kahvenin fındık kahve veya açık küllü kahve saç rengi tonlarını kullanmanızı öneririz.

Eğer koyu ten rengine sahipseniz açık çikolata kahve normal çikolata kahvenin bir ton açığı olan çikolata kahve saç boyası kullanmanızı öneririz.

Buğday ten rengine sahipseniz açık kahve saç boyası ile birlikte altın açık kahve tonlarında ışıltı arttırmanız tavsiye ederiz.

Doğru saç rengini doğru cilt alt tonu ile buluşturmak için saç boyama işleminden önce mutlaka uzman bir kuaförden destek almanızı doğru  saç boyası rengine bulduktan sonra uygulamanızı öneririz.

Açık Kahve Saç Bakımı

Kahve saç renkleri arasında yer açık kahve, saç bakımı için sizi çok fazla zorlamayacaktır. Açık saç renkleri ve koyu saç renklerine kolayca uygulanabilen ve rahatlıkla tutulabilen açık kahve saç rengi birçok saç rengi ile açıcı kullanmadan uyum sağlamaktadır. Bu da saçlarda çok yıpranmaya neden olmadığı için bakımını daha kolay hale getirmektedir.

Açık kahve saç rengi siyah saça

Açık kahve saç rengi siyah saça

Diğer boyalı saç bakımlarında olduğu gibi aşırı sıcak su ile yıkamak, saç yıkamamak belli periyotlarda saç bakım maskesi kullanmak açık kahve saç boyası bakım için yeterli olacaktır.

Saç renkleri arasında yer alan açık kahve kolay akmayan ve uzun süre kullanılan saç boyası renkleri arasında yer almak. Bu nedenle doğru bakımla çok uzun bir süre kullanabilirsiniz. Yüzünüzü daha aydınlık, daha fresh, daha canlı ve bakımlı göstermek için açık kahve saç renkleri ile mutlaka çalışmalısınız.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin saç boya renkleri arasında yer alan açık kahve saç rengi ile ilgili görseller sunuyoruz. Daha fazla detay ve ayrıntı için görsellerin görselleri incelemenizi öneririz.

Resim Galerisi: Açık Kahve Saç

 

Bir önceki makalemiz olan Saç Bakım Yağı Nasıl Kullanılır-Saç Bakım Yağları başlıklı yazımızda en iyi saç bakım yağı ve Saç Bakım Yağı Nasıl Kullanılır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu