Soğan Kabuğu Saç Rengi İncelemesi

20.01.2021
3.118
Soğan Kabuğu Saç Rengi İncelemesi

Soğan kabuğu saç rengi incelemesi derdi güzellik ve güzel saçlar olan kadınların favori saç renkleri arasında yer almaktadır. Saç güzelliği ve saç rengi ile ten rengi uyumu en az vücut güzelliği kadar önemlidir. Soğan kabuğu rengi saç ile her daim sağlıklı ve parlak saçlar sizinle olacaktır.

Soğan Kabuğu Saç Rengi İncelemesi

Kombin modası olduğu gibi her sezon saç rengi modası ve saç kesim modeli modası da olmaktadır. Bu senenin en güzel saç renkleri arasında soğan kabuğu saç rengi öne çıkmaktadır.

Soğan kabuğu saç rengi kimlere yakışır

Soğan kabuğu saç rengi kimlere yakışır

Geçtiğimiz sezon her yaştan, her kesimden ve her tarzdan kendisine kullanıcı bulan soğan kabuğu rengi saç bu sezonda moda saçlar arasında yer almaktadır. Peki bu kadar çok beğenilen ve hala da çekici tonları ile beğenilmeye devam eden soğan kabuğu, neden bu kadar çok seviliyor.

Geçtiğimiz sezon sadece yaz döneminde kullanılan soğan kabuğu rengi bu sezon dört mevsim kullanılan saç renkleri arasında yer almaktadır.

Yer almaktadır soğan kabuğu rengi saç doğal saç boyası sınıfına giren sınıfına giren açık renktir.

Soğan Kabuğu Saç Rengi Kaç Numara?

Soğan kabuğu rengi saç markaları arasında loreal, koleston ve nevacolor en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Soğan kabuğu saç boyası kullananlar bu markaların tam anlamıyla tuttuğunu söylemektedir. Tabi rengin tam manasıyla tutmasında kuaföründe yapacağı işlemeler önemlidir.

Soğan kabuğu saç rengi

Soğan kabuğu saç rengi

Soğan kabuğu saç rengi koleston numarası 6.4 saç boyası olarak karşımıza çıkarken, nevacolor da 6.45 soğan kabuğu,  loreal inoa da ise 6.64 dür.

Soğan kabuğu saç boyası renkleri arasında açık soğan kabuğu saç renkleri ve koyu soğan kabuğu rengi karşımıza çıkmaktadır.

Soğan Kabuğu Rengi Saç Boyası Nasıl Bir Renktir?

Soğan kabuğu rengi boya kumral veya açık kahve saç üzerine altın ya da bakır yansımalarla kullanılan bir renktir. Ahşap, bakır ve kahverenginin karışımı gibi duran bu esrarengiz saç boyası sizi kalabalıkta bile tüm kadınlardan farklı kılacaktır.

Soğan kabuğu rengi

Soğan kabuğu rengi

Kızıl saç tonları tutkunları aşırı parlaklığı ve canlılığı nedeni ile kızıl saç kullanamıyorsa kesinlikle soğan kabuğu saç rengini öneriyoruz. Saçlarınızın ışıl ışıl parlaması ve tüm dikkatleri üzerine çekmesi için parlak soğan kabuğu rengi saç kullanmalısınız.

Soğan Kabuğu Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Soğan kabuğu saç renkleri ile komple uyum içerisinde olmak istiyorsanız doğru ten rengini bulmalısınız. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki açık tenli ve beyaz tenli kişiler soğan kabuğu rengi saçlar ile kendilerine slan havası kazandırabilirler.

Soğan kabuğu rengi saç hangi göze yakışır diyorsanız bu sorunun cevabı da her renkte göze yakışır ancak beyaz tenli yeşil gözlüler ve beyaz tenli mavi gözlülere şiir gibi bir görünüm sunmaktadır.

Buğday tenli veya esmerseniz açık soğan kabuğu saç boyası veya koyu soğan kabuğu saç boyası arasından ten ile ortak olan renk tonunu seçmelisiniz.

koyu soğan kabuğu saç

koyu soğan kabuğu saç

Soğan Kabuğu Rengi Saç Bakımı Nasıldır?

Saçlarınızı soğan kabuğu rengi ile buluştuktan sonra saçlarınızın hemen matlaşması ve parlaklığını yitirmemesi için sık yıkamaktan ve aşırı derecede güneş ışığına maruz bırakmamalısınız. Soğan kabuğu rengi saçlarda bakım için klorlu su ve tuzlu sudan uzak durmalısınız.

Haftada bir kez saç bakım maskesi yaparak ve amonyaksız şampuan kullanarak soğan kabuğu saçları uzun süre kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde soğan kabuğu rengi saçlar arasından derlenen görselleri daha fazla detay için sizlere sunuyoruz.

Resim Galerisi: Soğan Kabuğu Rengi

 

Bir önceki makalemiz olan Doğal Saç Modelleri 2024 | Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda doğal saç ve Doğal Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu