Koyu Kahve Saç Rengi Nasıl Açılır?

25.02.2023
3.255
Koyu Kahve Saç Rengi Nasıl Açılır?

Koyu kahve saç rengi nasıl açılır başlıklı yazımızda koyu saç renkleri içerisindeki koyu kahve saç, saç açma bilgileri vereceğiz. Koyu kahverengi saç gibi koyu renk saçlara sahip olanlar saç nasıl açılır? Evde saç rengi açma işlemleri nasıl olur? Doğal saç açma yöntemleri nelerdir? Koyu renk saç nasıl açılır sorularının cevaplarını merak etmektedir. Boyasız saç rengi açma ile koyu kahve boya olan saçı açmak farklıdır. Öyleyse koyu kahve rengini açmak için doğal yöntemler nelermiş birlikte görelim.

Koyu Kahve Saç Rengi Nasıl Açılır? Hangi Malzemeler Kullanılır?

Koyu kahve saç rengi nasıl açılır sorusunun beraberinde koyu kahve saç rengi boyayla nasıl açılır sorusu da gelmektedir. Kahve rengi saç boyası çerçevesinde yer alan koyu kahve renk, en çok kullanılan saç renkleridir. Aslında koyu renk saçlar arasındaki koyu kahve saç rengi, sarı saç, balköpüğü saç veya kızıl saç renkleri kadar bakım istemezler.

Koyu kahve saç renkleri ile birlikte koyu kahve saç modelleri kullananlar göz rengine göre saç rengi ayarlaması yapmak için saç açma işlemi yapmaktadır.

Koyu kahve saç renklerini evde doğal yollarla kolaylıkla açabilirsiniz. Özellikle işlem görmemiş saçları açmak, yani boyasız saç rengi açma daha kolaydır.

Saç açma işlemi için en kolay yollardan biri soda ile saç açma olarak karşımıza çıkmaktadır.

Doğal saç açma

Doğal saç açma

Şampuan kullanırken şampuanın içine bir miktar soda ekleyerek saçlarınızı hem bir ton açacak hem de saçlarınıza ışıltı katacaksınız. Sodanın saç diplerini güçlendirme ve onarma özelliği vardır. Ayrıca saçları canlandırarak hızlı saç uzatma özel özelliği olduğunu da unutmayın.

Tarçın İle Saç Açma ( Koyu Kahve Saç Açma)

Tarçın ile saç açma geçmişten günümüze gelen koyu kahve saç açma işlemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Durulanmayan saç kreminin içerisine bir miktar tarçın ekledikten sonra saçlarınızı kapatarak en 10 saat bekletin. Süre sonunda saç renginizin açıldığını göreceksiniz.

Doğal saç açma teknikleri kullanılırken kullanacağınız toz ürünler ile zeytinyağı kullanmanızı öneririz. Bu şekilde saç açma işleminde daha çok başarı sağlayacağınızı unutmayın. Saç uzunluğuna göre zeytinyağı miktarını siz ayarlamalısınız. Eklediğiniz tarçın saç kreminin akışkanlığını aşırı derecede bozmayacak şekilde olmalıdır.

Koyu Kahve Boyalı Saçı Açmak

C vitamini İle Saç Açma

Koyu saç rengini açmak için doğal yöntemler: Koyu kahve saç boyası ile saçlarınız boyalı ise boyalı saç açma işlemi için c vitamini tablet kullanmalısınız. Toz haline getirdiğiniz c vitamini tabletini günlük şampuanın içerisine ekleyerek düzenli olarak kullanın.
Saç rengi açma

Saç rengi açma

Bir süre kullanımdan sonra boyalı saçlarınızın bir-iki ton açıldığını göreceksiniz. Evde boyalı saç rengi nasıl açılmalıdır sorusunun cevabını da vermiş olduk böylece:)

Karbonat Saç Rengini Açar Mı?

Koyu kahve saçı kumral yapmak veya birkaç ton açmak için karbonat kullanabilirsiniz.

Bir tatlı kaşığı karbonatı su ile iyice karıştırdıktan sonra saçlarınızın her tarafına eşit miktarda uygulayın.

7 günde bir veya 10 günde bir kez uygulayın. Düzenli kullanımda birkaç ay sonra saçlarınızda bariz renk açılma işlemi olduğunu göreceksiniz.

Saç diplerinde kaşıntı ve kepek gibi probleminiz var ise karbonatlı su kullanımı sonrasında problem ortadan kalkacaktır. Yukarıda verdiğimiz doğal yollar ile evde saç açma işlemi yapabilirsiniz.

Koyu Kahve Saç Rengi Boyayla Nasıl Açılır?

Birçok kişi doğal yollarla saç açma işlemleriyle uğraşmaz. Bunun yerine boya ile saç açma işlemi yapılmalıdır.

Peki, koyu renk saç hangi boyayla açılır?

Aslında boya ile saç açma işlemi için kullanılan özel bir boya yoktur. Koyu renk saçı açmak için önce açıcı kullanılmalıdır. Sonrasında ise istenilen açık renk saç boyası yapılmalıdır. Böylece daha hızlı ve etkili sonuçlar alınacaktır.

Koyu kahve saç açma için 6.77/18 gr, 8.77/20 gr, 7.11/10, 10 volüm oksidan bire bir oranında hazırlayın. Kutu üzerindeki talimatlar doğrultusunda uygulayın. Bu ürünleri kahverengi saç boyası, boyasız saç rengi açma ve kahve tonları saç boyası için kullanabilirsiniz.

Resim Galerisi: Koyu Kahve Saç Nasıl Açılmalıdır?

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu