Tarz Kadın

Koyu Kahve Saç Rengi Nasıl Açılır?

04.05.2021
16
Koyu Kahve Saç Rengi Nasıl Açılır?

Koyu kahve saç rengi nasıl açılır başlıklı yazımızda koyu saç renkleri içinde bulunan koyu kahve saçlarda saç açma işlemi hakkında bilgiler vereceğiz. Koyu kahverengi saç gibi koyu renk saçlara sahip olanlar saç nasıl açılır? Evde saç rengi açma işlemleri nasıl olur? Doğal saç açma yöntemleri nelerdir gibi soruların cevaplarını merak etmektedir.

Koyu renk saçlar arasında yer alan koyu kahve saç rengi, sarı saç, balköpüğü saç veya kızıl saç renkleri kadar özen ve bakım istemezler. Koyu kahve saç renkleri ile birlikte koyu kahve saç modelleri kullananlar göz rengine göre saç rengi ayarlaması yapmak için saç açma işlemi yapmaktadır.  Koyu kahve saç nasıl açılır sorusu çerçevesinde saç açma işlemi hakkında merak edilenleri birlikte inceleyelim.

Koyu Kahve Saç Rengi Nasıl Açılır?

Koyu kahve saç renklerini evde doğal yollarla kolaylıkla açabilirsiniz. Özellikle işlem görmemiş saçları açmak çok daha kolaydır. Saç açma işlemi için en kolay yollardan biri soda ile saç açma olarak karşımıza çıkmaktadır.

Doğal saç açma

Doğal saç açma

Şampuan kullanırken şampuanın içine bir miktar soda ekleyerek saçlarınızı hem bir ton açacak hem de saçlarınıza ışıltı katacaksınız. Sodanın saç diplerini güçlendirme ve onarma özelliği yanında saçları canlandırarak  hızlı saç uzatma özel özelliği olduğunu da unutmayın.

Tarçın İle Saç Açma ( Koyu Kahve Saç Açma)

Tarçın ile saç açma geçmişten günümüze gelen koyu kahve saç açma işlemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Durulanmayan saç kreminin içerisine bir miktar tarçın ekledikten sonra saçlarınızı kapatarak en 10 saat bekletin. Süre sonunda saç renginizin açıldığını göreceksiniz.

Doğal saç açma teknikleri kullanılırken kullanacağınız toz ürünler ile zeytinyağı kullanırsanız saç açma işleminde daha çok başarı sağlayacağınızı unutmayın.( saç uzunluğuna göre bu miktarı siz ayarlamalısınız, eklediğiniz tarçın saç kreminin akışkanlığını aşırı derecede bozmayacak şekilde olmalı)

Koyu kahve saç boyası ile saçlarınız boyalı ise boyalı saç açma işlemi için c vitamini tablet kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Toz haline getirdiğiniz c vitamini tabletini günlük şampuanın içerisine ekleyerek düzenli olarak kullanın.

Saç rengi açma

Saç rengi açma

Bir süre kullanımdan sonra boyalı saçlarınızın bir-iki ton açıldığını göreceksiniz. Evde boyalı saç rengi nasıl açılır sorusunun cevabını da vermiş olduk böylece:)

Karbonat Saç Rengini Açar Mı?

Bir tatlı kaşığı karbonatı su ile iyice karıştırdıktan sonra saçlarınızın her tarafına eşit miktarda uygulayın. 7 günde bir veya 10 günde bir kez uygulayacağınız bu işlem sayesinde birkaç ay sonra saçlarınızda bariz renk açılma işlemi olduğunu göreceksiniz.

Saç diplerinde kaşıntı ve kepek gibi probleminiz var ise karbonatlı su kullanımı sonrasında probleminin ortadan kalktığına da şahit olacaksınız. Yukarıda verdiğimiz doğal yollar ile evde saç açma işlemi yapabilirsiniz

Ben beklemek istemiyorum. Kimyasal ürünlerle saç açma yapmak istiyorum diyenlere koyu kahve saç açma için 6.77/18 gr, 8.77/20 gr, 7.11/10, 10 volüm oksidan bire bir oranında hazırlanarak günlerce beklemeden saç açma yapılabilir.

Resim Galerisi: Koyu Kahve Saç Nasıl Açılır?

Bir önceki makalemiz olan Kahve Köpüğü Saç Rengi-Nasıl Elde Edilir-Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda Kahve Köpüğü Saç Rengi-Nasıl Elde Edilir-Kimlere Yakışır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu