Tarz Kadın

Açık Alına Saç Modelleri Kadın

04.11.2022
809
Açık Alına Saç Modelleri Kadın

Açık alına saç modelleri kadın stilleri için sezonun en trend geniş alın saç modelleri paylaşacağız. Alnı açık olanlar için saç modelleri ile yüzünüzdeki kusurları kapatmak hiç de zor değil. Günümüzde makyaj hileleri, giyim hileleri gibi saç modeli hileleri de bulunmaktadır. Böylece kadınlar çok daha kusursuz görünüm sunmaktadır.

Geçmişte, geniş alın zeka belirtisi olarak görülürdü. Çince yüz okuma uygulamalarında geniş alana sahip kişilerin kolay anladığı belirtilmektedir. Hatta beceri ve zeka düzeyinin daha gelişmiş olduğuna inanılmaktadır. Yani açık alınlı olmak yüz okuma uzmanlarına göre bir avantaj. Bu minik bilgiden sonra konumuza dönelim:)

Açık Alına Saç Modelleri Kadın

Alnı açık olan kadınlar ne yapmalı?

Doğru saç kesimleri ve doğru saç modelleri ile hem geniş alın kapanmakta hem de daha güzel bir görünüm yakalanmaktadır. Bu nedenle kadınlar için de erkekler için de açık alın kapatma önemli yere sahiptir.

Alni-acik-olan-kadinlar-ne-yapmali

Alnı açık olan kadınlar ne yapmalı

  • Konunun detaylarında geniş alın nasıl kapatılır?
  • Alnı açık bayanlar için saç kesim modelleri nelerdir?
  • Alnı geniş olanlara perçem yakışır mı? Sorularının cevaplarını vereceğiz. Ayrıca alnı geniş olanlar için topuz modelleri neler birlikte göreceğiz. Kaynak Görseller: Pinterest

Alnı Açık Kadınlar İçin Saç Modelleri

Açık alına saç modelleri veya saç kesimleri yapılmadan önce bakışları etkili kılacak modeller incelenmelidir. Böylece hem geniş alın kapatma işlemi yapılacak, hem de daha etkili yüz ifadesi sağlanacaktır.

Alnı geniş olanlara kahkül yakışır mı?

Kahküllü saç modelleri geniş alanı kapatmak için uygulanan en kestirme yollar arasındadır. Ortada düz yanlardan hafif uzun kaküller kullanılmalıdır. Böylece geniş alın için en kullanışlı kakül kesimi yapılır.

Alni-genis-olanlara-kahkul-yakisir-mi

Alnı geniş olanlara kahkül yakışır mı

Ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta vardır. Geniş alın beraberinde geniş yüz veya dikkat çekici bir burun ile birlikte ise dikkatli olun! Çünkü kakül kesimi bu iki detaya sahip olan kişilerde güzel görünmeyecektir. Bu tür yüz şekline sahip olanlar kahkül yerine perçem kullanmalıdır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Perde Kahkül Modelleri

Alnı geniş olanlara perçem yakışır mı?

Özellikle geniş yanaklara sahip olanlar uzun perçem kullanarak  hem geniş alın kapatacak hem de yanakları daha ince gösterecektir.

Alnı Açık Bayanlar İçin Saç Kesim Modelleri

Açık alına saç modelleri yanında saç kesimlerinin önemi de büyüktür. Özellikle kısa saçlı alnı açıklara saç modelleri, saç kesimleri ile yapılmaktadır.

Alnı açık olanlar ne yapmalı sorusunun en klasik cevabı saçları daha kısa kestirmektir. Çünkü kısa saçlarda alın daha küçük gösterilir. Özellikle alnı kapatan saç kesimleri ile illüzyon yapılarak geniş alın kapatılmaktadır.

alni-acik-bayanlar-icin-sac-kesim-modelleri

alnı açık bayanlar için saç kesim modelleri

Geniş alına saç modelleri çerçevesinde saçları şakaklardan yana ayırarak bu saçlarla alın kapatılmaktadır. Yani geniş alın kapatmak için derin ayrılmış saçlar, pratik saç modelleri arasındadır.

Alnı Geniş Kadınlar Ne Yapmalı? Nasıl Saç Kestirmeli?

Bob saç kesimi, pixie saç kesimi alnı kapatmak için kullanılan saç modelleri arasında ilk sıradadır. Ayrıca yoğun katlı kesim ve diğer katlı kesim saç modelleri geniş alanı daha küçük göstermek için kullanılmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ En Trend Kısa Saç Modelleri  (bu senenin) 85 Fikir

Geniş alana sahip kadınlar, yüz şekline uygunluk çerçevesinde bu saç modellerini deneyerek daha güzel görünebilirler.

Geniş Alınlı Olanlar İçin Topuz Modelleri

Birçok kişi alnı geniş olduğu için asla topuz kullanmaz. Oysaki açık alına saç modelleri arasında topuz modelleri de vardır.

Alni-genis-olanlar-icin-topuz-modelleri

Alnı geniş olanlar için topuz modelleri

Perçemli topuz, dağınık topuz, kaküllü topuz modellerini inceleyerek yüz tipine uygun olanı seçmelisiniz. Aslında alnı kapatarak hemen hemen tüm topuz modellerini kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin saç modelleri kadın stilleri arasından alnı geniş kadınlara uygun görseller derledik. Görselleri inceleyerek daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Alnı Geniş Kadınlar İçin Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Topuz Modelleri 2024: Kolay ve Etkileyici Tasarımlar başlıklı yazımızda Düz topuz modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu