9 Numara Saç Erkek

08.06.2023
715
9 Numara Saç Erkek

9 numara saç erkek orta boy saç kesimi olarak bilinmektedir. Erkekler 9 numara saç kesimi ve  9 numara saç kaç mm sorularını da merak etmektedir. Aslında 9 numara saç kesimi kısa saç modelleri erkek stilleri arasında tarz ve modern saç kesimi olarak bilinmektedir. 9 numara saç özellikle uzun saçlardan sıkılan ve modern bir dokunuş isteyen erkeklerin tercihidir.

Kolay şekil alan ve karizmatik görünüm sunan erkek saç modeli merak ediyorsanız 9 numara saç kesimi erkek modellerini incelemelisiniz.

9 Numara Saç Erkek Modelleri

Şıklığından ve karizmatik görünümünden ödün vermek istemeyen erkekler 9 saç numarası kullanabilirler. Ofis kombinlerinden günlük kombinlere kadar her alanda kullanabileceğiniz pratik erkek saçı mı arıyorsunuz? O halde 9 numara saç kesimi tam size göre diyebiliriz.

9 numara saç kesimi erkek

9 numara saç kesimi erkek

Biz çok kişi evde 9 numara saç kesimi yapmak istemektedir. Eğer bir saç traş makinesine sahipseniz evde 9 numaralı saç kesimi yapabilirseniz. Bunun için dokuz numara tarak takılmış saç traş makinesi yeterlidir. Nemli saçları traş makinesi ile aşağıdan yukarıya doğru kesin. Dilerseniz yan tarafları daha küçük saç numarası ile şekillendirebilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ 0 Numara Saç Modeli

Bazı erkekler yanları 3, üstleri 9 numara ile kesim yapmaktadır. Ancak birçok erkekte saçlarının tamamını 9 numara erkek saç kesimi yaptırmaktadır. 9 numara ile saç kesimi yaptırdıktan sonra saçların kabarmasını istemiyorsunuz krema kullanabilirsiniz.

9 Numara Saç Kaç Mm’dir?

Aslında kısa saç modelleri erkek için özellikle yaz aylarında olmazsa olmaz saç modeli arasındadır. Dokuz numara saç kesimi yaklaşık 1 cm’dir. Dalgalı 9 numarası saç, kıvırcık 9 numara saç veya düz 9 numara saç kesimi yapabilirsiniz.

9 numara saç renkleri

9 numara saç renkleri

Modern saç kesimleri arasında yer alan 9 numara saç modellerini sakal ile de eşleştirebilirsiniz. Özellikle kirli sakal, ülkücü sakal, top sakal ve kaba sakal ile eşleşrirebilirsiniz. Sakal modeli kesinlikle yüz tipine uyumlu olmalıdır.

Saçlarınıza modern bir görünüm kazandırmak için üst kısımlarını yukarı doğru dikerek kullanabilirsiniz. Böylece hem daha havalı hem de daha genç görünebilirsiniz.

9 Numaralı Saç Modelleri

Karizmatik ve havalı görünüm için dalgalı kullanabileceğiniz saç kesim numaraları arasında 9 numara saç da vardır. Özellikle saçların yan taraflarını daha kısa, üstlerine 9 numara kestirerek dağınık saç modeli yapabilirsiniz. Tüm kombin parçası ile rahatlıkla eşleşen yanları kısa üstü 9 numara saç modelleri her yaştan erkeğe hitap etmektedir.

Aslında 9 numara saç kesimini birçok şekilde kullanabilirsiniz. Örneğin, arkaya tarayarak, yan tarafa tarayarak kullanabilirsiniz.

9 numara saçlar damat tıraşı olarak da kullanılmaktadır. Özellikle yanlar 3 üst kısmı 9 numara saç kesimi genç damatlar tarafından çok tercih edilmektedir.

9 Numara Saç Kimlere Yakışmaktadır

9 Numara Saç Kimlere Yakışmaktadır

9 Numara Saç Kimlere Yakışmaktadır?

Oval yüz şekline, yuvarlak yüz şekline ve dikdörtgen yüz şekline yakışmaktadır. Uzun yüz şeklinde kullanırken tamamını 9 numara kestirebilirsiniz. Yuvarlak yüz şekline 9 numara saç kesimi uygularken, yan tarafları daha kısa kestirmeniz daha tarz görünümü kazanmanızı sağlayacaktır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒3 Numara Saç Modelleri 2023 (13+fikir)

Oval yüz şekline sahip beyler ise 9 numaralı saç ile diledikleri şekilde erkek saç traşı yapabilirler.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin erkek 9 numara saç modelleri görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek size uygun saç numarası kesimini belirleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: 9 Numaralı Saç Kesimi

 

Bir önceki makalemiz olan Erkek Kapri Kombinleri - Şık Stiller başlıklı yazımızda Erkek kapri kombinleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu