0 Numara Saç Modeli

25.05.2023
352
0 Numara Saç Modeli

0 numara saç özellikle yaz dönemlerinin en çok kullanılan erkek saç modelleri arasındadır. Saç traş makinesi ile yapılan sıfır numara saç kimlere yakışır? Özellikle de 0 numara saç kaç mm’dir sorularının cevaplarını birlikte görelim. Aslında hemen hemen tüm erkekler belirli aralıklarda 0 numara saç kullanmıştır. Ancak günümüzde özellikle kirli sakal ile kullanımı trend saç sakal modelleri arasında yer almaktadır.

Peki, son dönemlerin en çok kullanılan erkek kısa saç modelleri arasında yer alan 0 saç kesimi nasıl olur? 0 saç modeli hakkındaki tüm detayları gelin birlikte görelim.

0 Numara Saç Modeli

En kolay erkek saç traşı modelleri arasında 0 saç modeli vardır. Çünkü sıfır saç kesimi tıraş makinesi ile saçların her tarafının eşit olarak kesilmesidir. Bu da doğru yüz şekli ile eşleştiği zaman karizmatik görünüme dönüşmektedir.

0 numara saç nasıl olur

0 numara saç nasıl olur

0 saç kesimini bazı erkekler yanlar 0 üstler 3 şeklinde de kullanmaktadır. Peki, size hangi 0 saç modeli yakışmaktadır. Yorumlarda bizlerle ve takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Sıfır Numara Saç Kimlere Yakışmaktadır?

Aslında birçok kişinin maskülen saç stili olarak bildiği 0 saç kesimi doğru kişilerde kusursuz görünüm sunmaktadır. Hiçbir saç şekillendiriciye veya saç bakımına gerek duymadığında sıfır saç modelini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Saç sorunları ile mücadele edenler de sıfır numara kesimi ile daha etkili, daha hızlı ve daha kolay sonuç almaktadır.

0 saç modeli özellikle oval yüz tipine sahip erkeklerde bu hırsızı sunmaktadır. Daha çok kirli sakal, 3 numara sakal veya top sakal ile de kullanılmaktadır.  0 numara saçı yüz şekli doğrultusunda bu sakal modellerinden biri ile eşleştirebilirsiniz.

Yuvarlak yüz şekline sahipseniz 0 saç ile keçi sakal, uzun yüz şekline sahipseniz sıfır saç numarası ile kirli sakal kullanmalısınız.

sıfır numara saç

sıfır numara saç

Oval yüz şekline sahip iseniz 0 numara saçları dilediğiniz sakal modelleri ile birlikte kullanabilirsiniz.

Aslında tıraş makinesine başlık takılmadan yapılan sıfır numara saç modelini kafa yapısı düzgün olan herkese yakışmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kısa Erkek Saç Modelleri Ve Saç Trendleri

Özellikle orta yüzlü kişiler, simetrik kafa yapısı olanlar, küçük burunlulara çok yakışmaktadır. Ancak elmacık kemikleri belirgin olan erkeklere bambaşka bir karizma ve hava kattığı da bilinmektedir. Yani belirgin yüz hattına sahipseniz mutlaka sıfır numara saç kesimini denemelisiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin 0 saç modeli ve sakal modeli görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek yüz tipine uygun sıfır saç modelini belirleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Sıfır Saç Modeli

 

Bir önceki makalemiz olan Mavi Gömlek Kombinleri Erkek başlıklı yazımızda Mavi gömlek kombinleri erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu