3 Numara Saç Kesimi

04.01.2023
3.160
3 Numara Saç Kesimi

3 numara saç kesimi başlıklı yazımızda 3 numara erkek saç modelleri hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Kısa saç modelleri erkek 3 numara ile öne çıkmaktadır. Her yaştan erkeğin kullandığı 3 numara saç kimlere yakışır? 3 numara saç kaç mm? 3 numara saç kaç ayda uzar gibi soruların cevaplarını vereceğiz. Kısa saç modelleri erkek stilleri çerçevesinde 3 numara saç en çok kullanılan saç modelleri arasında yer almaktadır.

Uzun saçlardan sıkılan radikal farklar yaparak tarz görünmek isteyen erkekler 3 numara saç stilleri ile bunu başarabilirler. 3 numara saç modelleri erkek kıyafet ve sakal ile eşleştirildiği zaman daha karizmatik görünüm sunmaktadır.

3 Numara Saç Kesimi Nasıl Olur?

Erkek saç kesimi yapılırken bayan saç kesimi gibi yüz şekline göre saç modelleri belirlenmelidir. 3 numara saç modellerinde bazı yüz şekilleri sadece 3 numara saç kesimi yakışmaktadır. Aynı şekilde bazı yüz şekillerine 3 numara saç kirli sakal yakışmaktadır. Bazılarına da 3 numara saç uzun sakal yakışmaktadır.

3 numara saç erkek

3 numara saç erkek

3 Numara Saç Modelleri Kimlere Yakışır

Erkek 3 numara saç modelleri yapılmadan önce yüz şeklini belirlemelisiniz. 3 numara saç traşı yapılmadan önce tüm bu detaylar araştırılmalıdır. Yüz şeklini bilmiyorsanız berberinizden yardım alınarak doğru 3 numara şeklinde kestirmelisiniz.

Kafa yapısı herkeste farklı olduğu için yüz şekline göre saç modelleri erkek tasarımları önem kazanmaktadır. Yüz şeklinin ardından göz rengi, alın açıklığı ve saç seyrekliği de saç kesiminde belirleyici etkenler arasındadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Yüz Şekline Göre Sakal Modelleri 

Bütün bunlar incelendikten sonra şekil olarak 3 numara saç kimlere yakışır sorusunun cevabını verebiliriz. Oval yüze yakışan saç modelleri arasında erkek 3 numara saç modelleri de vardır. Ayrıca yuvarlak yüze sahip saç kesimleri erkek stilleri arasında da 3 numara saç modelini görüyoruz.

3 numara saç modelleri kime yakışır

3 numara saç modelleri kime yakışır

Kullanımı ile çok avantajlı olan 3 numara saç ile siz de çok daha karizmatik ve tarz görünebilirsiniz.

Yuvarlak yüz şekline sahip erkekler 3 numara saç traşı yaptırdıkları zaman 3 numara saç uzun sakal ile kullanırlarsa çok daha dikkat çekici olacaklardır.

Oval yüz tipine sahip erkekler 3 numara saç kirli sakal kullanabilirler. Böylece çok daha karizmatik ve dikkat çekici görüneceklerdir.

3 numara saç modeli en tarz ve karizmatik görünümü doğru sakal kullanımı ile sunmaktadır. Eğer yüz şeklinizi bilmiyorsanız, 3 numara saç kesimi yaptırmadan önce yüz şekli belirleme testi yapmalısınız.

3 Numara Saç Modeli Kimlere Yakışmaz

Çok engebeli kafa yapısı olanlara, alnı aşırı derecede açık erkeklere yakışmaz. Ayırca burun ve çene yapısı orantısız olanlara, aşırı tombul yüze de yakışmaz. Üçgen yüze, dikdörtgen yüze ve kepçe kulaklı olanlara 3 numara saç modeli yakışmaz.

3 Numara Saç Kaç Mm

Saç numaraları saçın uzunluğunu belirleyen ve bu yönde ipucu veren kriterlerdir. 3 numara saçın boyu özellikle saçı üçe vurdurmak isteyenlerin en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır.

Saçı 3 e vurdurmak

Saçı 3 e vurdurmak

Evde 3 numara saç kesimi yapacak olanlar traş makinesi tarakları arasında 3 mm olanı tercih etmelidir. 3 numara saç boyu 2-2,5-3 mm arasındadır

3 numara sac, uzun saç kullanan erkekler için oldukça kısa bir saç modelidir. Bu nedenle 3 numara saç kesimi yapmaktan çekinirler. Oysaki yüz şekline göre saç modelleri  erkek stilleri arasında olan 3 numarası saç size de yakışacaktır.

3 numara saç ayda kaç ayda uzar?

Ortalama bir buçuk ay içerisinde saçlarınız uzayacaktır. Bazı erkeklerin saçları aşırı hızlı uzar bazılarının ise çok yavaş uzar.

Evde 3 numara saç kesimi

Evde 3 numara saç kesimi

Eğer aşırı derecede yavaş uzayan bir saç yapınız varsa o zaman süreç 3 ayı bulacaktır. Ancak hızlı uzayan saçlarda 20-25 gün içerisinde saçlarınız şekil olacak derecede uzayacaktır.

3 numara saçı, saç derisi problemi ve aşırı saç dökülmesi olanlar mutlaka yaptırmalıdır. Böylece saç derisi nefes alacak ve daha bakımlı hale gelecektir. Saç problemi olanlar üç numara saç stilleri sonrası saç bakımı yapmayı da unutmamalıdır.

Aşağıdaki resim galerisinde 3 numara saç kimlere yakışır sorusunun cevabı niteliğindeki görselleri

sunuyoruz. Daha fazla ayrıntı için galerimizi incelemelisiniz.

Resim Galerisi Erkek 3 Numara Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Kahverengi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Olur? başlıklı yazımızda Kahverengi Pantolonun Altına Ne Renk Ayakkabı Gider Erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu