Tarz Kadın

3 Numara Saç Kesimi

03.02.2021
81
3 Numara Saç Kesimi

3 numara saç kesimi başlıklı yazımızda 3 numara saç modelleri hakkında detaylı bilgiler vererek 3 numara saç kimlere yakışır, 3 numara saç kaç mm ve 3 numara saç kaç ayda uzar gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağız. Kısa saç modelleri erkek modelleri arasında 3 numara saç en çok kullanılan saç modelleri arasında yer almaktadır.

Uzun saçlardan sıkılan radikal farklar yaparak tarz görünmek isteyen erkekler 3 numara saç stilleri ile bunu başarabilirler. 3 numara saç modelleri erkek tasarımları kılık kıyafet ile ve sakal gibi etkenlerle birleştirildiği zaman kullanıcısına çok daha tarz ve karizmatik bir görünüm sunmaktadır.

3 Numara Saç Kesimi

Erkek saç kesimi yapılırken bayan saç kesimi gibi yüz şekline göre saç modelleri belirlenmeli ve bu yönde saç kesimleri yapılmalıdır. 3 numara saç modellerinde bazı yüz şekilleri sadece 3 numara saç kesimi, bazı yüz şekillerine 3 numara saç kirli sakal, bazılarına 3 numara saç uzun sakal yakışmaktadır.

3 numara saç erkek

3 numara saç erkek

3 Numara Saç Modelleri Kimlere Yakışır

3 numara saç traşı yapılmadan önce tüm bu detaylar araştırılmalı, gerekirse kuaförden yardım alınarak doğru erkek saç modelleri 3 numara şeklinde kesilmelidir.

Kafa yapısı herkesde farklı olduğu için yüz şekline göre saç modelleri erkek tasarımları daha büyük önem arz etmektedir. Yüz şeklinin ardından göz rengi, alın açıklığı ve saç seyrekliği de saç kesiminde belirleyici etkenler arasında yer almaktadır.

Bütün bunlar incelendikten sonra şekil olarak 3 numara saç kimlere yakışır sorusunun cevabını da oval yüze yakışan saç modelleri erkek stilleri ve yuvarlak yüze sahip saç kesimleri erkek stilleri arasında 3 numara saç modelini verebiliriz.

3 numara saç modelleri kime yakışır

3 numara saç modelleri kime yakışır

Kullanımı ile çok avantajlı olan 3 numara saç ile siz de çok daha karizmatik ve tarz görünebilirsiniz.

Yuvarlak yüz şekline sahip erkekler 3 numara saç traşı yaptırdıkları zaman 3 numara saç uzun sakal ile kullanırlarsa çok daha dikkat çekici olacaklardır.

Oval yüz tipine sahip erkekler 3 numara saç kirli sakal kullanımı ile çok daha karizmatik ve dikkat çekici göndereceklerdir.

3 numara saç modeli en tarz ve karizmatik görünümü doğru sakal kullanımı ile sunmaktadır. Eğer yüz şeklinizi bilmiyorsanız, 3 numara saç kesimi yaptırmak istiyorsanız mutlaka kuaförünüz den yüz şekli belirleme testi yapmalı ve bu yönde seçimler yapmalısınız.

3 Numara Saç Modeli Kimlere Yakışmaz

Çok engebeli kafa yapısı olanlara, alnı aşırı derecede açık erkeklere, burun mu içine yapısı orantısız olanlara, aşırı tombul yüze ve kepçe kulaklı olanlara 3 numara saç modeli yakışmaz.

3 Numara Saç Kaç Mm

Saç numaraları saçın uzunluğunu belirleyen ve bu yönde ipucu veren kriterlerdir. 3 numara saçın boyu özellikle saçı üçe vurdurmak isteyenlerin en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır.

Saçı 3 e vurdurmak

Saçı 3 e vurdurmak

Evde 3 numara saç kesimi yapacak olanlar traş makinesi tarakları arasında 3 mm olanı tercih etmelidir. 3 numara saç boyu 2-2,5-3 mm arasındadır

Uzun saç kullanan erkekler için oldukça kısa bir saç modelidir. Bu nedenle 3 numara saç kesimi yapmaktan çekinirler. Oysaki yüz şekline göre saç modelleri  erkek stilleri arasında size 3 numarası saç kesiminin yakışacağını söyleniyorsa kesinlikle rahat kullanım sunan 3 numara saç  kirli sakal veya 3 numara saç uzun sakal denemelisiniz.

3 numara saç ayda kaç ayda uzar sorusu da erkeklerin en çok merak ettiği sorudur. Ortalama bir buçuk ay içerisinde saçlarınız uzayacaktır. Bazı erkeklerin saçları aşırı hızlı uzar bazılarının ise çok yavaş uzar.

Evde 3 numara saç kesimi

Evde 3 numara saç kesimi

Eğer aşırı derecede yavaş uzayan bir saç yapınız varsa o zaman süreci 3 ayı bulacaktır. Ancak hızlı uzayan saçlar sizinle ise 20-25 gün içerisinde saçlarınız şekil olacak derecede uzayacaktır.

Özellikle saç derisi problemi olanlar, saçında aşırı derecede yıpranma ve dökülme olanlar üç numara saç stilleri ile en tarz görünecek hem de bir nevi saç bakımı yapacaklardır.

Aşağıdaki resim galerisinde 3 numara saç kimlere yakışır sorusunun cevabı niteliğindeki görselleri sizlere sunuyoruz. Daha fazla ayrıntı için galerimizi incelemelisiniz.

Resim Galerisi Erkek 3 Numara Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Baba Oğul Kombin 2021 Modelleri Ve Fiyatları başlıklı yazımızda Baba Oğul Kombin, baba oğul kombinasyonları ve oğul baba kombin hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu