Doğal Saç Modelleri 2024 | Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır?

11.02.2024
4.542
Doğal Saç Modelleri 2024 | Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır?

Doğal Saç Modelleri 2024 stilleri arasında doğal saç örgüleri doğal saç topuz modelleri yer almaktadır. Ayrıca yarım saç modelleri, örgülü dağınık saç modelleri,açık saç modelleri ve toplu saç modelleri vardır.

Bayan için saç bakımı önemlidir. Yüz şekline uyumlu saç modelleri çok daha etkili bir görünüm sunarsınız. Son dönemin doğal saç modeli seçenekleri arasında doğal topuz modeli, doğal perma modeli, doğal ombre modeli gibi seçenekler vardır. Ayırca doğal abiye saç modeli ve doğal günlük saç modelleri bulunmaktadır.

Doğal Saç Modelleri 2024-2025 Stilleri

Büyük beğeni kazanan dağınık doğal saç modelleri doğru kıyafet ve aksesuar ile çok daha güzel ve şık durmaktadır. Özellikle dağınık doğal topuz modelleri hem abiye topuz modelleri, hem günlük topuz modelleri olarak kullanılmaktadır.

Uzun ve düz saçlara sahip bayanlar için doğal görünümlü olmak çok daha kolay olmaktadır. Ancak iş kıvırcık saç ve dolgun saçlara geldiğinde, biraz daha karmaşık hal almaktadır.

Kısa saçlı ve dolgun – kıvırcık saçlara sahip olan bayanlar her ne kadar doğal saç modelleri için kendini hazırlasa da bu yılın en çok tercih edilen saç modeli olacağı kesin gibi gözüküyor.

Bu Senenin Saç Modası | Doğal Görünümlü Saç Modelleri

Günümüzde git gide moda olan doğal saç modeli yeni yılın en moda saç modellerinden biri olması muhtemel gözüküyor. Uzun saçlı ve kısa saçlı bayanların birinci alternatifi olan doğal saç toplama modelleri ile daha tarz görünürsünüz.

Özel gün ve gecelerde farklı ve göz alıcı saçlar istiyorsanız Ombre Modelleri, Renkleri Ve Fiyatları-Dev İnceleme başlıklı yazımızı incelemenizi öneriyoruz.

Doğal Saç Modelleri Nelerdir? Doğal Örgü Saç Modelleri

Kılçık örgü-kılçık saç örgüsü; Doğal örgü saç modelleri denilince akla birkaç model gelmektedir. Geçmişten günümüze gelen ve çok sevilen Kılçık örgü saç modeli kullanıcısına şık bir hava katmaktadır.

Kılçık örgü saç modelleri

Doğal ve sportif bir görünüm için kılçık örgü saç modellerini yapabilirsiniz. Görseli inceleyerek görseldeki gibi düzgün bir saç örgüsüne sahip olabilirsiniz.

Kılçık Saç Örgüsü Kime Yakışır?

Doğal saç örgüleri içinde ilk sıralarda yer alan kılçık örgü saç modelleri, özellikle oval yüze yakışmaktadır. Ayrıca yuvarlak yüz şekli ve kare yüz şekline de yakışmaktadır.

Kılçık saç örgüleri, doğal abiye saçları ve günlük abiye saçları olarak da kullanılmaktadır.

Okul için öğrenci saçları olarak ikili kılçık örgü kullanılırken tekli kılçık saç örgüleri de öğretmen saçı olarak kullanılmaktadır.

Yarım Örgü Saç Modelleri;

Saçların herhangi bir yerinden alınan tutamları ördükten sonra geri kalan saçları salaş bırakarak yapılan örgüdür.

Yarım örgü saç modeli

(saçın tepe ortası en güzel görünüm yakalamanızı sağlayan yerdir) Yarım saç modelleri arasında yarım örgü ile örgülü yarım topuz, örgülü açık saç modeli yapabilirsiniz.

Ayrıca yarım atkuyruğu ile yarım saç toplama modelleri de yapılmaktadır.

Dağınık Örgü Saç Modelleri

Dogal sac modelleri arasında yer alan dağınık saç örgüsü, açık saçlarda sıklıkla tercih edilen dagınık saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dağınık saç örgüsü

Saçları lastikle dipten bağlayarak klasik örgü ördükten sonra, örgüyü yanlara açma işlemidir.

Çabasız şıklık için uygun kombinlerle desteklemek gerekir. Aşırı salaş dağınık saç örgü modelleri, daha çok bohem saçları olarak kullanılır.

Doğal daginik orgu sac modelleri ise abiye saçlarından yarı resmi ortam saçlarına kadar kullanılmaktadır.

Salaş Örgü topuz Modelleri

Her türlü alanda, mekanda, yaşta kullanılan dağınık örgülü doğal saç modelleri konusunda işinizi fazlasıyla kolaylaştıracak.

Salaş örgü topuz modelleri-doğal görünümlü abiye saç modelleri

Doğal dağınık Örgü Nasıl Yapılır? Saçların tepe kısmına dağınık örgü yaptıktan sonra geri kalan kısımları toplayarak topuz yapma şeklidir. Ayrıca örgü yapılmadan saçları alelade topuz noktasında toplayarak da yapılır.

Son dönemlerde abiye saçları, günlük saç örgüleri ve okul saç modelleri olarak kullanılır. Özellikle ortaokul ve lise saçları olarak kullanılmaktadır.

Doğal Dağınık Topuz Modeli

Yediden yetmişe her bayanın favori saç modeli diyebiliriz. Özensiz gibi görünen ama çok şık duran dağınık topuz saç modelini mutlaka denemelisiniz. Doğal topuz saç modelleri kimlere yakışmaktadır? doğal topuz, hemen hemen herkese yakışmaktadır.

Örgülü dağınık topuz veya sade dağınık topuz saç modelini dogal sac modeli olarak kullanabilirsiniz.

Dağınık topuz-dogal sac modelleri

Dağınık topuz nasıl yapılır? Saçları lastik toka ile bağladıktan sonra salaş bir şekilde toplayarak topuz yapma işlemidir.

Salaş topuz modeli bünyesinde saçlar yanlardan çıkartılarak salaş ve dağınık görünüm kazandırılır. Özenli yapıldığı zaman doğal abiye saçları hatta doğal gelin saçları olarak bile kullanılmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kılçık Örgüsü Nasıl Yapılır?

Doğal Hacimli Saç Örgüsü

  • Uzun düz saçlarda sık kullanılan saç örgü modelidir.
  • Tombul yuvarlak yüze yakışan saçlar arasında yeri asla yoktur.
  • Küçük yüzlü bayanlarda abartısız bir şekilde yapılırsa oldukça hoş durur.
Hacimli saç örgüsü kimlere yakışır?

Hacimli saç örgüsü kimlere yakışır?

Hacimli saç örgüsü yapımı: Saçları yana çekerek topladıktan sonra salaş bir şekilde rastgele ör. Ardından örgünün yan kısımlarında tutam tutam saç çıkartarak dağınık doğal saç görünümü ver.

İkili Saç Örgüsü Modelleri

İkili balıksırtı örgüleri ve ikili ters örgü şeklinde sık kullanılmaktadır. Öğrenci saç modeli, günlük saç modeli, abiye saç modeli ve hatta gelinlik saç modeli olarak bile kullanılmaktadır. Yalnız ikili saç örgülü gelinlik saç modellerinde aksesuar kullanılmalıdır. Özellikle çiçekli aksesuarlar veya gelinliğe uygun aksesuarlar kullanılmalıdır.

Çift örgü saç modeli

Çift örgü saç modeli

İkili salaş saç örgü yapımı

Saçları her iki yandan rastgele, bol şekilde örerek salaş ve sokak tarzı görünüm yakalamış olursunuz.

Doğal saç model seçenekleri arasında örgü saç modelleri yeri başkadır. Siz de saçlarınıza doğal saç modeli görünümü kazandırmak istiyorsanız salaş örgülerden destek alabilirsiniz. Aslında daha fazla fikir için aşağıdaki galeriye göz atmanızda yarar var. Çünkü inceleme sonunda doğal görünümlü saçlar hakkında daha fazla fikriniz olacak.

Resim Galerisi: Doğal Saç Toplama Modelleri

Bir önceki makalemiz olan Nişan İçin Saç Modelleri 2024 Kataloğu başlıklı yazımızda Nişan İçin Saç Modelleri ve nişan saç modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Nadia dedi ki:

    Tüm türleri sevdim

Tarz Kadın Blogu