Tarz Kadın

Doğal Saç Modelleri 2021

23.09.2020
1.129
Doğal Saç Modelleri 2021

Doğal Saç Modelleri 2021; Geçmişten günümüze bayanlar kendilerine gereken özeni göstermiştir ve göstermeye de devam etmektedirler. Son yıllarda bayanlar kendilerine eskisinden daha çok önemsemekte ve bu kapsamda da bayanlar için çeşitli modalar gün yüzüne çıkmaktadır.

Bayan için saç bakımı önemlidir. Saçlarını iyi kullanan bayanlar daha çok dikkat çekmekte ve ilgi odağı olmaktadır. Son dönemin doğal saç modeli seçenekleri arasında doğal topuz modeli, doğal perma modeli, doğal ombre modeli gibi doğal abiye saç modeli ve doğal günlük saç modelleri bulunmaktadır.

Doğal Saç Modelleri 2021

Büyük beğeni kazanan dağınık doğal saç modelleri doğru kıyafet ve aksesuar ile kombin edildiğinde oldukça güzel ve şık durmaktadır. Özellikle dağınık doğal topuz modelleri hem abiye topuz modelleri, hem günlük topuz modelleri olarak sıklıkla kullanılmaktadır.

Uzun ve düz saçlara sahip bayanlar için doğal görünümlü olmak çok daha kolay olmaktadır. Ancak iş kıvırcık saç ve dolgun saçlara geldiğinde iş biraz daha karmaşık hal almaktadır. Kısa saçlı ve dolgun – kıvırcık saçlara sahip olan bayanlar her ne kadar doğal saç modelleri için kendini hazırlasa da bu yılın en çok tercih edilen saç modeli olacağı kesin gibi gözüküyor.

Bu Senenin Saç Modası

Günümüzde git gide moda olan doğal saç modeli yeni yılın en moda saç modellerinden biri olması muhtemel gözüküyor. Uzun saçlara sahip bayanların ya da kısa saçlara sahip bayanların birinci alternatifi olacak olan doğal saç toplama modelleri ile şıklık artık çok daha kolay olacak.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   En Güzel 30 Kısa Saç Modelleri 2020

Özel gün ve gecelerde farklı ve göz alıcı saçlar istiyorsanız Ombre Modelleri, Renkleri Ve Fiyatları-Dev İnceleme başlıklı yazımızı incelemenizi öneriyoruz.

Doğal saç modelleri Nelerdir? Doğal Örgü Saç Modelleri

Kılçık örgü-kılçık saç örgüsü; Doğal örgü saç modelleri denilince akla birkaç model gelmektedir. Geçmişten günümüze gelen ve çok sevilen Kılçık örgü saç modeli kullanıcısına şık bir hava katmaktadır.

Kılçık örgü saç modelleri

Doğal ve sportif bir görünüm için kılçık örgü saç modellerini yapabilirsiniz. Görseli inceleyerek görseldeki gibi düzgün bir saç örgüsüne sahip olabilirsiniz. .

Yarım örgü saç modelleri;

Yarım örgü saç modeli

Saçların herhangi bir yerinden (üst ortası en güzel görünüm yakalamanızı sağlıyor) alarak ördükten sonra geri kalan saçları salaş bırakarak yapılan örgü. Yarım örgü ile örgülü yarım topuz, örgülü açık saç modeli yapabilirsiniz.

Dağınık Örgü Saç Modelleri

Dogal sac modelleri arasında yer alan dağınık saç örgüsü, açık saçlarda sıklıkla tercih edilen dagınık saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dağınık saç örgüsü

Saçları lastikle dipten bağladıktan sonra klasik örgü ördükten sonra, örgüyü yanlara açma işlemidir. Çabasız şıklık için uygun kombinlerle desteklemek gerekir.

Salaş Örgü topuz Modelleri

Her türlü alanda, mekanda, yaşta ve tarz kullanılan dağınık örgü doğal saç modelleri saç modelleri konusunda işinizi fazlasıyla kolaylaştıracak.

Salaş örgü topuz modelleri-doğal görünümlü abiye saç modelleri

Saçların tepe kısmına dağınık örgü yaptıktan sonra geri kalan kısımları toplayarak topuz yapma şeklidir. Son dönemlerde abiye saçları, günlük saç örgüleri ve okul saç modelleri ortaokul ve lise saçları olarak kullanılmaktadır.

Dağınık topuz Modeli

Yediden yetmişe her bayanın favori saç modeli diyebiliriz. Özensiz gibi görünen ama bir o kadar da şık duran dağınık topuz denemesi yapmadıysanız örgülü dağınık topuz veya sade dağınık topuz saç modelini dogal sac modeli olarak kullanabilirsiniz.

Dağınık topuz-dogal sac modelleri

Dağınık topuz nasıl yapılır? Saçları lastik toka ile bağladıktan sonra salaş bir şekilde toplayarak topuz yapma işlemidir. Salaş topuz modeli bünyesinde saçlar yanlardan çıkartılarak salaş ve dağınık görünüm kazandırılır.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Kıvırcık Saç Bakımı Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

Hacimli Saç Örgüsü

Uzun düz saçlarda sık kullanılan saç örgü modelidir. Tombul yuvarlak yüze yakışan saçlar arasında yeri asla yoktur. Küçük yüzlü bayanlarda abartısız bir şekilde yapılırsa oldukça hoş durur.

Hacimli saç örgüsü kimlere yakışır?

Hacimli saç örgüsü yapımı: Saçları yana çekerek topladıktan sonra salaş bir şekilde rastgele ör. Ardından örgünün yan kısımlarında tutam tutam saç çıkartarak dağınık doğal saç görünümü ver.

İkili Saç Örgüsü Modelleri

İkili balıksırtı örgüleri ve ikili ters örgü şeklinde sık kullanılmaktadır. Öğrenci saç modeli, günlük saç modeli, abiye saç modeli ve hatta gelinlik saç modeli olarak bile farklı versiyon ve aksesuarlarla kullanılabilir.

Çift örgü saç modeli

İkili salaş saç örgü yapımı: Saçları her iki yandan rastgele ve bol bir şekilde örerek salaş ve sokak tarzı görünüm yakalanmış olunur.

Doğal saç model seçenekleri arasında örgü saç modelleri yeri başkadır. Siz de saçlarınıza doğal saç modeli görünümü kazandırmak istiyorsanız salaş örgülerden destek alabilirsiniz.

Resim Galerisi: Doğal Saç Toplama Modelleri

Bir önceki makalemiz olan En Güzel Gelin Başları-Gelin Başı Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda 2017 gelin başı modelleri, En Güzel Gelin Başları-Gelin Başı Nasıl Yapılır ve Gelin Başı Nasıl Yapılır-Tüm Detaylar hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Nadia dedi ki:

    Tüm türleri sevdim

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu