Tarz Kadın

En Güzel Kına Saç Modelleri 2023-2024

En Güzel Kına Saç Modelleri 2023-2024

En güzel kına saç modelleri 2023 ile ister gelin saçı ister dugun sac modelleri yapabilirsiniz. Kına için saç modelleri, her saç için farklı seçenekler sunmaktadır. Kıvırcık kına gecesi saç modelleri, dalgalı kına gecesi saç modelleri ve düz kına gecesi saç modelleri kusursuz seçeneklerdedir. Tüm yüz tipleri için  ise farklı kına gecesi saç modelleri vardır. Yani önce yüz tipini belirlemeli, ardından kına için saç modelleri belirlemelisiniz. Böylece çok daha güzel ve havalı saçlara sahip olabilirsiniz.

Kına Saç Modelleri 2023-2024 Stilleri

Kına gecesi saçları belirlerken hem elbiseye, hem ortama, özellikle de yüz şekline göre seçimler yapmalısınız. Böylece en güzel kına gecesi saç modelleri yapımı ile büyüleyici olacaksınız..

Kına gecesi saçı modeli

Kına gecesinde gelin adayı kıyafetleri ve damat adayı ile bir bütün olmalıdır. Yani üstünde taşıyacağı tüm parçaların birbirini tamamlaması gerekmektedir. Yazımızın sonunda baştan aşağı yeni sezon kına saçları ile tarzınızı yansıtmanız mümkün olacaktır. Peki, Kına Gecesi Saçları Nasıl Olmalıdır?

Okurlarımız buna da baktı ⇒Kına Gecesi Kıyafetleri Ve Kına Aksesuarları

En Güzel Kına İçin Saç Modelleri

Saçlarınız uzun ve hacimli ise ahenkli duruşunu asla saklamaya çalışmayınız.

Sırt dekolteli bir kına elbisesi seçtiyseniz, sırt dekolteli elbiseye saç modeli olarak topuz daha doğrudur. Ancak Açık saç modelleri ve yarı açık saç modelleri de kullanabilirsiniz.

Kına için saç modelleri genç

Kına saç modelleri genç

Bindallı için uzun saç modeli olarak ise kırık fön, maşa, örgülü saç modelleri yaptırabilirsiniz. Açık saç modelleri ile de son derece güzel saçlara sahip olabilirsiniz.

Açık saçlarda bölgesel örgü veya su dalgası kullanabilirsiniz.  Ayrıca açık saçlarda kına gecesi saç aksesuarları kullanmanız da daha hoş olacaktır.

Bunun için bindallı kıyafetinizin üstüne salık bıraktığınız saçlara taç, taşlı saç tokası veya çiçek kullanabilirsiniz.

Kına saçı olarak yapay çiçekli saç tokası veya, canlı çiçek saç tokası kullanabilirsiniz. Kına gecesi saçı nasıl yapılır denilince akla bindallı saç modelleri gelmektedir. Ayrıca kaftan saç modelleri de akla gelmektedir.

Çok çeşitli kına için saç modelleri arasında saç topuz, maşalı saç, açık saç, ve dalgalı saç modelleri vardır. Kaftan üzerine saç modelleri sırasında bindallı fesi kullanıldığında açık iri dalgalı saçların asaletini bilmenizi isteriz.

Kına Gecesi Saç Modelleri

Kadınlar özel günler için oldukça özenli bir şekilde hazırlanmaktadırlar.

kına gecesi saç modelleri yapımı

kına gecesi saç modelleri yapımı

Aslında kına gecesi saç modelleri kataloğu incelemesi sonrasında saç modeli belirlemelisiniz Böylece  daha gösterişli kına saç modellerine daha kolay ulaşabilirsiniz.

Aşağıda en güzel ve havalı kına için saç modelleri için birkaç öneri yer almaktadır. Bu önerileri kendi stilinizle bir araya getirerek daha güzel saçlara sahip olabilirsiniz.

 • kına gecesi saç modelleri maşa

   kına gecesi saç modelleri maşa

  Kına Saç Modelleri  2023 ün Püf Noktaları

 • Romantik dalgalı kına için saç modelleri en güzel kına saçları arasında en çok tercih edilenlerdir. Özellikle uzun dalgalı saç modellerini açık kullanarak omuzlarınızdan aşağı doğru salabilirsiniz. Böylece bukleleriniz ahenkle dans ederken tüm gözler üzerinizde olacaktır.
 • Uzun dalgalı saçlar sade kullanılabileceği gibi örgü ile de kullanılmaktadır. Ayrıca yarım topuz veya salaş topuz sa dalgalı saçlarda en çok kullanılan modellerdir.
 • Kına saç örgü modelleri olarak örgülü topuz, örgülü kaftan başı veya bindallı saçları kullanabilirsiniz. Örgülü saç modellerinde çiçekli saç aksesuarları veya saç tacı kullanabilirsiniz.
 • Son zamanların modası olan yarım topuz, dağınık topuz ve balerin topuz modelleri de kullanabilirsiniz.
 • Kına için küçük yüze yakışan saç modeli mi arıyorsunuz? O halde sıkı topuz veya örgülü topuz kullanabilirsiniz.
 • Kına için saç modeli olarak ense topuz modelleri veya alttan dağınık topuz modelleri y kullanabilirsiniz. Ayrıca düz saç, düz topuz modelleri de kusursuzu sunacaktır.

Kına Gecesi Saçları açık

Yüz Şekline Göre Kına Saç Modeli

Yüz şekline göre kına için saç modelleri tercihi yapmanız daha güzel ve alımlı görünmeniz sağlayacaktır.

İşte yüz şekline göre kına için saç modelleri…

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Bu Senenin Kına Gecesi Kıyafetleri

Yuvarlak yüze kına saç modelleri 2023; kaküllü dağınık topuz, açık saç, örgülü saç ve düz saç…

Kalp yüze kına saçı modeli; tepe kısmından bombeli et kuyruğu, topuz gibi gösterişli saç modelleri

Köşeli yüze kına gecesi saç modeli; bukleli kaküllü saçlar, dalgalı açık saç modeli, katlı saç modeli

Uzun yüze kına gecesi saç modeli nasıl yapılmalıdır? Alttan dağınık topuz, ense topuzu, dalgalı ve kıvırcık saç modelleri, yandan hacimli saç modelleri kullanabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kına Gecesi Açık Saç Modelleri

Bir önceki makalemiz olan Düğün Davetiyesi Modelleri 2024: En güzel Düğün Davetiyeleri başlıklı yazımızda Düğün Davetiye Modelleri Nelerdir? ve Düğün davetiyesi hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. hande kumcu dedi ki:

  Bu senenin en trend kına saçı uzun dalgalı saç modeli ve üstten topuz ancak yanlardan birer bukle bırakılmış hali. Özellikle ikinci dediğim orta ve kısa boylular için ideal. İlk dediğim ise uzun boylular için ideal. Eğer kına elbisenizin ön ve arka kısmı straplez veya benzeri şekilde açık ise ilk dediğimi kısa boylular da tercih edebilir.

  1. Emine dedi ki:

   Kına gecesi saçları için yaptığınız analizinize teşekkür ederiz.

Tarz Kadın Blogu