Tarz Kadın

En Güzel Kına Gecesi Saçları

En Güzel Kına Gecesi Saçları

En Güzel Kına Gecesi Saçları Nasıl Olmalıdır;Düğüne bir adım kala nişan kına derken düğüne geçiş yapmanıza çok az bir vakit kaldı! Kına gecenizde güzelliğinizle büyülemeniz sizin elinizde olacaktır. en güzel kına gecesi saç modelleri yapımı ile büyüleyici olmalısınız.

Kına gecesinde gelin adayı tam anlamıyla kıyafetleri ve damat adayı ile bir bütün olup üstünde taşıyacağı tüm parçaların birbirini tamamlaması gerekmektedir. Baştan aşağı yeni sezon kına saçları ile tarzınızı yansıtmanız mümkün olacaktır. Peki, Kına Gecesi Saçları Nasıl Olmalıdır biliyor musunuz?

En Güzel Kına Gecesi Saçları

Saçlarınızın ahenkli duruşunu asla saklamaya çalışmayınız.

Eğer sırt dekolteli bir kına elbisesi seçmiş iseniz, sırt dekolteli elbiseye saç modeli olarak topuz yaptırmanız mantıklı olacaktır.

Kına gecesi saçı modeli

Ancak uzun saçlarınız var ise ve geleneklere bağlı olduğunuzu düşünüp bindallı giymeye karar verdiyseniz, bindallı saç modeli olarak ise kırık fön, kına gecesi saç modeli maşa yaptırabilir veya kına saç modeli açık saçlar ile büyüleyici olabilirsiniz. Açık saçlarda kına gecesi saç aksesuarları kullanmanız gerekmektedir.

Bunun için bindallı kıyafetinizin üstüne salık bıraktığınız saçlarınızın kıyafetinize ışıltı katması için taçlar, kına saçı saç tokası, canlı çiçekler, kurutulmuş özel olarak hazırlanmış çiçekler veya yine geleneklere bağlı kalıp bindallı havasını bozmak istemeyenler için bindallı fesi takılması önerilecektir.

Kına için saç modelleri genç

Kına için saç modelleri genç

Kına Saç Modelleri-En Güzel Kına Gecesi Saçları

Kadınlar özel günler için oldukça özenli bir şekilde hazırlanmaktadırlar. Eğer bu özel gün kendilerini şahsen ilgilendiren bir durum ise daha fazla ilgi, heyecan yaşanılarak uygun bir organizasyon hayali ile yatıp kalkacaklardır.

kına gecesi saç modelleri yapımı

kına gecesi saç modelleri yapımı

Bu konuda kına gecesi saç kataloglarını, ilgili sitelerdeki fotoğraflarla desteklenmiş kına saç modellerini takip ederek modayı, gelenekselliği ve romantikliği tek bir kalemde yakalamayı amaçlamaktadırlar.

Kına gecesi saçları son moda olması yetmiyor. Tepeden tırnağa, kına ayakkabılarından kına saç modeline kadar uyumlu olmalıdır.

Aşağıda en güzel ve havalı kına için saç modelleri için birkaç öneri yer almaktadır. Bu önerileri kendi stilinizle bir araya getirmeli ve modayı kendi üzerinizde yeniden yaşatmalısınız.

 • kına gecesi saç modelleri maşa

   kına gecesi saç modelleri maşa

  Kına Saç Modelleri Püf Noktaları

 • Romantik dalgalı kına için saç modelleri en güzel kına saçları arasında en çok tercih edilenler arasındadır. Özellikle saçlarınız uzun ise dalgalı saçlarınızı omuzlarınızdan aşağı doğru salınması tüm gözlerin üzerinizde olmasına neden olacaktır.
 • Uzun saçlar dalgalı hale getirildikten sonra üstüne tam ortasından geçecek ve arkada birleştirilecek şekilde yapılan örgü modeller oldukça tercih edilmektedir.
 • Kına saç örgü modelleri; Arkada bitecek örgü modelin üstüne çeşitli saç aksesuarları takılmaktadır.
 • Son zamanların modası olan donut topuz modelleri oldukça çok tercih edilmektedir.
 • Eğer küçük bir yüzünüz var ise ve küçük yüze saç modeli arıyorsanız topuz yapmalı ancak topuzun büyüklüğünü fazla abartmamalısınız. Tam tepe duracak topunuz elbette günlük sadelikten uzak olmalıdır.
 • Kına için saç modeli olarak ense topuz modelleri veya ense dağınık topuz modelleri ya da ense düz topuz modelleri kullanarak romantik ve modern bir görüntü elde edebileceksiniz.

Kına Gecesi Saçları açık-En Güzel Kına Gecesi Saçları

Yüz Şekline Göre Kına Saç Modeli

Yüz şekline göre kına için saç modelleri tercihi yapmanız daha güzel ve alımlı görünmeniz sağlayacaktır.

Yüz şekline göre kına için saç modeli olarak;

Yuvarlak yüze saç modeli; kaküllü dağınık topuz

Kalp yüze saç modeli; tepe kısmından bombeli et kuyruğu, topuz gibi gösterişli saç modelleri

Köşeli yüze saç modeli; bukleli kaküllü saçlar, dalgalı açık saç modeli, katlı saç modeli

Uzun yüze saç modeli; alttan dağınık topuz, ense topuzu, dalgalı ve kıvırcık saç modelleri, yandan hacimli saç modelleri kullanabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kına Gecesi Açık Saç Modelleri

Bir önceki makalemiz olan Bu Senenin Kına Gecesi Kıyafetleri başlıklı yazımızda Kına Gecesi Kıyafetleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. hande kumcu dedi ki:

  Bu senenin en trend kına saçı uzun dalgalı saç modeli ve üstten topuz ancak yanlardan birer bukle bırakılmış hali. Özellikle ikinci dediğim orta ve kısa boylular için ideal. İlk dediğim ise uzun boylular için ideal. Eğer kına elbisenizin ön ve arka kısmı straplez veya benzeri şekilde açık ise ilk dediğimi kısa boylular da tercih edebilir.

  1. Emine dedi ki:

   Kına gecesi saçları için yaptığınız analizinize teşekkür ederiz.

Tarz Kadın Blogu