Tarz Kadın

Kına Gecesi Saçları Nasıl Olmalıdır?

19.05.2019
430
Kına Gecesi Saçları Nasıl Olmalıdır?

Kına Gecesi Saçları Nasıl Olmalıdır; En büyük gününüze bir adım kala nişan kına derken düğüne geçiş yapmanıza çok az bir vakit kaldı! Kına gecenizde güzelliğinizle büyülemeniz sizin elinizde olacaktır. Her kadın bu özel günlerinde göz doldurmak ve modayı kendi stiliyle yansıtmak istemektedir.

Kına gecesinde gelin adayı tam anlamıyla bir bütün olup üstünde taşıyacağı tüm parçaların birbirini tamamlaması gerekmektedir. Baştan aşağı 2019 kına saçları ile tarzınızı yansıtmanız mümkün olacaktır. Peki Kına Gecesi Saçları Nasıl Olmalıdır biliyor musunuz?

İşte detaylar…

Kına Gecesi Saçları Nasıl Olmalıdır?

Saçlarınızın ahenkli duruşunu asla saklamaya çalışmayınız.

Eğer sırt dekolteli bir kına elbisesi seçmiş iseniz saçlarınızı topuz yaptırmanız mantıklı olacaktır.

Ancak uzun saçlarınız var ise ve geleneklere bağlı olduğunuzu düşünüp bindallı giymeye karar verdiyseniz zaman saçlarınıza kırık fön veya maşa yaptırıp salık bırakarak şahane bir görüntü elde edebilirsiniz.

Tabi ki bindallı kıyafetinizin üstüne salık bıraktığınız saçlarınızın kıyafetinize bir ışıltı katması için taçlar, saç tokaları, canlı çiçekler, kurutulmuş özel olarak hazırlanmış çiçekler veya yine geleneklere bağlı kalıp bindallı havasını bozmak istemeyenler için bindallı fesi takılması önerilecektir.2016 yılı popüler kına saçları nasıldır

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Tesettür Gelin Başları Modası Nasıldır?

Kına Gecesi İçin Romantik, Geleneksel Ve Modern Olun

Kadınlar özel günler için oldukça özenli bir şekilde hazırlanmaktadırlar. Eğer bu özel gün kendilerini şahsen ilgilendiren bir durum ise daha fazla ilgi, heyecan yaşanılarak uygun bir organizasyon hayali ile yatıp kalkacaklardır.

2016 yılı popüler kına saçları neler

Bu konuda kına gecesi saçı 2019 kataloglarını, ilgili sitelerdeki fotoğraflarla desteklenmiş saç modellerini takip ederek modayı, gelenekselliği ve romantikliği tek bir kalemde yakalamayı amaçlamaktadırlar.

Kına geceleri her zaman ağır bir duygusallık içermektedir. Çünkü baba evinden ayrılışı simgeler ve o gece bekar evinde son kez yatacaktır!

O gecede yaşanılan mutluluk kadar hüznün de ağırlığı hissedilecektir. İşte bu gecede daha mutlu olmak rahat hareket edebilmek için kıyafetten tutun saç seçimlerinize, ayakkabı seçimlerinize kadar uyumu sağlayabilmek kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır.

 • Aşağıda birkaç öneri yer almaktadır. Bu önerileri kendi stilinizle bir araya getirmeli ve modayı kendi üzerinizde yeniden yaşatmalısınız.
 • 2016 yılı popüler kına saçları maşalı
 • Romantik dalgalı saç modelleri 2019 yılı popüler kına saçları arasında en çok tercih edilenler arasındadır.
 • Özellikle saçlarınız uzun ise dalgalı saçlarınızı omuzlarınızdan aşağı doğru salınması tüm gözlerin üzerinizde olmasına neden olacaktır.
 • Uzun saçlar dalgalı hale getirildikten sonra üstüne tam ortasından geçecek ve arkada birleştirilecek şekilde yapılan örgü modeller oldukça tercih edilmektedir.
 • Arkada bitecek örgü modelin üstüne çeşitli saç aksesuarları takılmaktadır.
 • Son zamanların modası olan donut topuz modelleri oldukça çok tercih edilmektedir.
 • Eğer minyon bir yüzünüz var ise topuzun büyüklüğünü fazla abartmamalısınız.
 • Tam tepe duracak topunuz elbette günlük sadelikten uzak olmalıdır.
 • Ense topuz modelleri veya ense dağınık topuz modelleri ya da ense düz topuz modelleri kullanarak romantik ve modern bir görüntü elde edebileceksiniz.
 • Özellikle bu modellerde kullanılan değişik temadaki örgüler ile saçlarınız bir harika görünecektir.
Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Taşlı Gelinlik Modelleri Nasıl Seçilir?

Kına Gecesi Saçları Nasıl Olmalıdır Resim Galerisi:

Bir önceki makalemiz olan Nişan Ayakkabısı Modelleri 2020 başlıklı yazımızda 2017 nişan ayakkabıları, nişan ayakkabıları ve Nişan Ayakkabısı hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. hande kumcu dedi ki:

  bu senenin en trend kına saçı uzun dalgalı saç modeli ve üstten topuz ancak yanlardan birer bukle bırakılmış hali. özellikle ikinci dediğim orta ve kısa boylular için ideal. ilk dediğim ise uzun boylular için ideal. eğer kına elbisenizin ön ve arka kısmı straplez veya benzeri şekilde açık ise ilk dediğimi kısa boylular da tercih edebilir.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu