Bu Senenin Kına Gecesi Kıyafetleri

Bu Senenin Kına Gecesi Kıyafetleri

Bu senenin kına Gecesi Kıyafetleri arasında bindallı modelleri yanı sıra Arnavut kına gecesi kıyafetleri, Boşnak kına gecesi kıyafetleri de bulunmaktadır. Kına geceleri geleneklerimizde önemli bir yere sahip olan ve geçmişten günümüze daha da özenli hazırlanılarak yapılan etkinliktir. Gelin adayının baba evinde geçireceği son geceyi temsil eden kına gecesi bir çok duyguya ev sahipliği yapmaktadır.

Hüznü ve mutluluğu aynı anda yaşayacağınız bu gecede akıllarda yer edinecek kına gecesi kıyafet seçimi önem arz edecektir. Çeşitli renklerde bulabileceğiniz kına kıyafetleri farklı işlemeler ve desenlerle süslenmiş şekillerde tüm abiye satan gelinlik mağazalardan temin edebilirsiniz.

Bu Senenin Kına Gecesi Kıyafetleri Nelerdir?

Geleneksel kına kıyafetleri arasında yer edinmiş bindallılar birçok gelin adayının tercihleri arasındadır.

kapalılar için kına elbiseleri

kapalılar için kına elbiseleri

Hem tek parça olabileceği gibi şalvar ve üst elbise şeklinde olanları da vardır.

Kilolular için bindallı modelleri arasında uzun bindallı ve geniş arnavut şalvarı modellerini görmekteyiz.

Gelin adayları bindallıları kına yakma aşamasında giymektedirler. İsteyen gelin adayı gecenin ilerleyen saatlerinde bindallıyı çıkararak kına için abiye modeli giymektedir. Bu ikinci giyilecek kıyafet yine kırmızı tonlarında olmalı fazla dekolte barındırmamalıdır.

Kına gecesi kıyafet seçimi daha gösterişli ve işlemeli modellere yer verilerek yapılmaktadır. Gerek kapalılar için kına elbiseleri, gerek açık kına elbiseleri gösterişli işlemelerin ve sıcak renklerin ağırlıklı olduğu modellerden oluşmaktadır.

En Güzel Bindallı Modelleri-Bu Senenin Kına Gecesi Kıyafetleri

Bindallı kıyafetleri geleneğimizi yansıtmış ve yansıtacak olan kıyafetlerdir ve tek parçadan oluşmamaktadır. Bindallı elbise  üzerinde taç, kemer veya fes gibi saç aksesuarlar kullanılacaktır.

Bindallı modelleri

Kemerli bindallı kıyafetlerinizde altın rengi veya gümüş rengi kemerler kullanmanız uygun olacaktır.

Ayrıca bindallı modelleri etek ve değişik yaka modellerini de içinde barındırmaktadır.

İp askılı elbisenin üstüne işlemeli pelerin kullanarak Osmanlı havasını yansıtabileceksiniz.

Kına gecenizde kullanabileceğiniz diğer bir esinti Arnavut şalvarıdır.

Kaftanlı bindallı modeli tercih edebileceğiniz gibi Arnavut modelini de tercih edebileceksiniz.

Arnavut Kına Gecesi Kıyafetleri-Bu Senenin Kına Gecesi Kıyafetleri

Arnavut kına gecesi elbiseleri son dönemlerde sıklıkla tercih edilir hale gelmiştir. Boşnak kına kıyafetleri ve arnavut kina kiyafetleri çerçevesinde arnavut şalvarı en çok tercih edilen kına kıyafetleri arasında yer almaktadır.

Şalvarlı kına kıyafetleri denilince canlı renkleri, bol işlemeleri ve model seçeneği ile akla arnavut ve boşnak şalvarlı kına kıyafeti gelmektedir.

Arnavut bindallı kıyafetleri

Arnavut bindallı modelleri Arnavut şalvarı ve gömleği yelek ile belirgin olarak birbirinden ayrılır. Arnavut bindallı yeleği genelde sarı işlemelidir. Uzun yelekli modelleri Boşnak bindallı modelleri olarak geçmektedir. Arnavut şalvarı saten kumaştan yapılmış şalvardır.

Şalvar üstüne gömlek ve yelek kullanılmaktadır. Arnavut şalvari üstüne tel kari işlemeli kemer kullanılmaktadır. Bazı Arnavut şalvarlarının bilek kısmında da işleme bulunmaktadır.

Arnavut Bindallısı Fiyatları

Arnavut bindallı fiyatları üzerindeki işlemelere, kumaşa ve işçiliğe göre değişmektedir. Bu senenin Arnavut bindallı fiyatları 2000-4000 arası değişmektedir. Satılık fiyatının yarısına kiralık arnavut bindallısı kullanabilirsiniz. Bir önceki sezonun modeli ise daha uygun fiyata kiralanmaktadır.

Tesettür Bindallı Modelleri

Kına gecesi kıyafet seçimi tesettürlü bayanlar içinde oldukça kolay olacaktır. Bindallınıza uygun eşarp modelleri ile şıklığınıza şıklık katacağınız bir gerçek!

kına gecesi için kıyafet seçimi

kına gecesi için kıyafet seçimi

Tesettürlü bindallı modeller içerisinde en çok tercih edilen renk tonu koyu yeşil ve bordo tonlarıdır. Bunun yanında altın sarısı diğer adıyla dore, gümüş ve bakır tonları kullanılmaktadır.

Boşnak kına kıyafeti ve Arnavut şalvarı tesettür kına gecesi kıyafetleri çerçevesinde de kusursuz kombinler sunmaktadır.

Kına Elbisesi Nasıl Olmalı?

  • İlk aşamada kına gecenizin hangi mekanda yapılacağı kararlaştırılmalı ve kıyafetiniz o mekana uygun olarak seçilmelidir. Otel veya düğün salonu gibi bir yerde yapılacaksa koyu tonlarda elbise tercihinde bulunmalısınız. Kına gecesi kıyafet seçimi eğer kır bahçesinde yapılacaksa, oluşturulan romantik ortama uyum sağlaması açısından soft renklerde olmalıdır. Bunun yanı sıra daha sade kına kıyafetleri tercih etmelisiniz.
  • Yukarıda sayılan noktalar dışında seçeceğiniz elbisenin kumaşı ve modeli vücut tipinize ve ten rengine uygun olmalıdır. Bu konuda endişelenmenize gerek yok, çünkü fazlasıyla alternatif bulunmaktadır.
kına gecesi için kıyafet seçimi eşarp

kına gecesi için kıyafet seçimi eşarp

Kına Gecesi Kıyafetleri Ne Zaman Nasıl Giyilir?

  • Gelin adayı seçeceği bindallıyı hem misafirleri karşılama aşamasında hem de kına yakılma merasimi esnasında giymektedir. Bundan sonra o gece için seçmiş olduğu özel elbiseyi giyecektir. Bu noktada seçtiğiniz elbiseyi kaftanınız altına giyerseniz kıyafet değiştirmesi yapmanıza gerek olmayacaktır. Ancak kına elbisesi kaftanı elbiseyi kapatması önemlidir.
  • Uzun kaftanlar tercih etmelisiniz.
  • Kaftanınıza aykırı bir renk tercihinde bulunmamalısınız.
  • Trend olarak bindallı haricinde koyu bordo veya kırmızı abiye de tercih edebilirsiniz.
kına gecesi için kıyafet seçimi kırmızı

kına gecesi için kıyafet seçimi kırmızı

  • Kına gecesi makyajı fazla abartıya kaçmamalıdır. Çok koyu renklerde abartılı makyaj ağır olacağından makyajda abartmamak önemli bir nokta. Kına yakmadan sonra kaftanınızı ve onunla birlikte kemerinizi çıkartıp modern bir havaya bürüneceksiniz.
  • Kına gecesi saçları için önemli püf noktaları bu içeriğimizde bulabilirsiniz. Kına Gecesi Saçları Nasıl Olmalıdır?
  • Kına gecesi ayakkabı seçiminde en rahat olanı tercih edilmelidir. Hem kına gecenizde hem de düğününüzde gecenin sonunda ayakkabılarınızı bir kenarda görmemek için rahat hareket edebileceğiniz ayakkabılar seçmelisiniz.

Resim Galerisi:Kına Gecesi Elbiseleri

Bir önceki makalemiz olan Bindallı Fiyatları 2024 başlıklı yazımızda bindallı fiyatları ve Bindallı Modeli Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu