Tarz Kadın

Kına Gecesi Kıyafetleri 2020

20.01.2020
454
Kına Gecesi Kıyafetleri 2020

Kına Gecesi Kıyafetleri 2020; Kına geceleri kadınlar arasında vazgeçilmez ve sürdürülmesi gereken hatta bazen düğünlerden bile ön planda tutulabilen gecelerden bir tanesidir. Gelin adayının baba evinde geçireceği son geceyi temsil eden kına gecesi bir çok duyguya ev sahipliği yapmaktadır.

Hüznü ve mutluluğu aynı anda yaşayacağınız bu gecede akıllarda yer edinecek kına gecesi kıyafet seçimi önem arz edecektir. Çeşitli renklerde bulabileceğiniz kına kıyafetleri farklı işlemeler ve desenlerle süslenmiş şekillerde tüm abiye satan mağazalardan temin edebilirsiniz.

Kına Gecesi Kıyafetleri 2020

Geleneksel kına kıyafetleri arasında yer edinmiş bindallılar birçok gelin adayının tercihleri arasındadır.

Hem tek parça olabileceği gibi şalvar ve üst elbise şeklinde olanları da vardır.

Kilo problemi olan gelin adayları için uzun bindallı ve geniş arnavut şalvarı vazgeçilmez fırsatlar içerisinde yer alacaktır.

Gelin adayları bindallıları kına yakma aşamasında giymektedirler. Gecenin ilerleyen saatlerinde kıyafet değiştirerek daha modern bir havaya bürünmektedirler.

Bu ikinci giyilecek kıyafet yine kırmızı tonlarında olmalı fazla dekolte barındırmamalıdır.

Kına gecesi kıyafet seçimi daha gösterişli ve işlemeli modellere yer verilerek yapılmalıdır.

Bu kıyafetler dökümlü olabileceği gibi dar kesim de olabilmektedir.

Tamamen vücut hatlarınıza ve zevkinize göre seçim yapabilirsiniz. Kına gecesi kıyafetinizi bindallı altına giyebilir ve gecenin sonunda bindallınızı çıkartarak daha basit bir yöntemle kıyafet değiştirmiş olacaksınız.

2020 Bindallı Modelleri-Kına Gecesi Kıyafetleri 2020

Bindallı kıyafetleri geleneğimizi yansıtmış ve yansıtacak olan kıyafetlerdir ve tek parçadan oluşmamaktadır. Bindallı elbise  üzerinde taç, kemer veya fes gibi saç aksesuarlar kullanılacaktır.

Bindallı modelleri

Kemerli bindallı kıyafetlerinizde altın rengi veya gümüş rengi kemerler kullanmanız uygun olacaktır.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Duvak Modelleri İlkbahar-Yaz Trendleri Neler?

Ayrıca bindallı modelleri etek ve değişik yaka modellerini de içinde barındırmaktadır.

İp askılı elbisenin üstüne pelerin kullanarak Osmanlı havasını yansıtabileceksiniz.

Kına gecenizde kullanabileceğiniz diğer bir esinti Arnavut şalvarıdır.

Kaftanlı bindallı modeli tercih edebileceğiniz gibi Arnavut modelini de tercih edebileceksiniz.

Arnavut Kına Kıyafetleri

Arnavut kına gecesi elbiseleri son dönemlerde sıklıkla tercih edilir hale gelmiştir. boşnak arnavut şalvarı en çok tercih edilen kına kıyafetleri arasında yer almaktadır.

Arnavut bindallı kıyafetleri

Arnavut bindallı modelleri Arnavut şalvarı ve gömleği yelek ile belirgin olarak birbirinden ayrılır. Arnavut bindallı yeleği sarı işlemelidir. Uzun yelekli modelleri Boşnak bindallı modelleri olarak geçmektedir. Arnavut şalvarı saten kumaştan yapılmış şalvardır.

Şalvar üstüne gömlek ve yelek kullanılmaktadır. Arnavut şalvari üstüne tel kari işlemeli kemer kullanılmaktadır. Baz Arnavut şalvarlarının bilek kısmında da işleme bulunmaktadır.

Arnavut Bindallı Fiyatları

Arnavut bindallı fiyatları üzerindeki işlemelere, kumaşa ve işçiliğe göre değişmektedir. 2020 Arnavut bindallı fiyatları 1700-2200 arası değişmektedir. Bir önceki sezonun modeli ise 1400-1800 arası değişmektedir.

Tesettür Bindallı Modelleri

Kına gecesi kıyafet seçimi tesettürlü bayanlar içinde oldukça kolay olacaktır. Bindallınıza uygun eşarp modelleri ile şıklığınıza şıklık katacağınız bir gerçek!

kına gecesi için kıyafet seçimi seçenekler

Tesettürlü bindallı modeller içerisinde en çok tercih edilen renk tonu koyu yeşil ve bordo tonlarıdır. Bunun yanında altın sarısı diğer adıyla dore, gümüş ve bakır tonları kullanılmaktadır.

Kına Gecesi Kıyafetleri 2020-Kına Elbisesi Nasıl Olmalı?

  • İlk aşamada kına gecenizin hangi mekanda yapılacağı kararlaştırılmalı ve kıyafetiniz o mekana uygun olarak seçilmelidir. Otel veya düğün salonu gibi bir yerde yapılacaksa koyu tonlarda elbise tercihinde bulunmalısınız. Kına gecesi kıyafet seçimi eğer kır bahçesinde yapılacaksa, oluşturulan romantik ortama uyum sağlaması açısından soft renklerde olmalıdır. Bunun yanı sıra daha sade kına kıyafetleri tercih etmelisiniz.
  • Yukarıda sayılan noktalar dışında seçeceğiniz elbisenin kumaşı ve modeli vücut tipinize uygun olmalıdır. Bu konuda endişelenmenize gerek yoktur çünkü oldukça çok alternatif söz konudur.
Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Kuyruklu Gelinlikler Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

kına gecesi için kıyafet seçimi eşarp

Kına Gecesi Kıyafetleri 

  • Gelin adayı seçeceği bindallıyı hem misafirleri karşılama aşamasında hem de kına yakılma merasimi esnasında giymektedir. Bundan sonra o gece için seçmiş olduğu özel elbiseyi giyecektir. Bu noktada seçtiğiniz elbiseyi kaftanınız altına giyerseniz kıyafet değiştirmesi yapmanıza gerek olmayacaktır. Ancak kına elbisesi kaftanı elbiseyi kapatması önemlidir.
  • Uzun kaftanlar tercih etmelisiniz.
  • Kaftanınıza aykırı bir renk tercihinde bulunmamalısınız.
  • Trend olarak bindallı haricinde koyu bordo veya kırmızı abiye de tercih edebilirsiniz.

kına gecesi için kıyafet seçimi kırmızı

  • Kına gecesi makyajı fazla abartıya kaçmamalıdır. Yeterince ağır olacağınızdan makyajda abartmamak önemli bir nokta. Kına yakmadan sonra kaftanınızı ve onunla birlikte kemerinizi çıkartıp modern bir havaya bürüneceksiniz.
  • Kına gecesi saçları için önemli püf noktaları bu içeriğimizde bulabilirsiniz. Kına Gecesi Saçları Nasıl Olmalıdır?
  • Kına gecesi ayakkabı seçiminde en rahat olanı tercih edilmelidir. Hem kına gecenizde hem de düğününüzde gecenin sonunda ayakkabılarınızı bir kenarda görmemek için rahat hareket edebileceğiniz ayakkabılar seçmelisiniz.

Resim Galerisi:Kına Gecesi Elbiseleri-Kına Gecesi Kıyafetleri 2020

Bir önceki makalemiz olan Gelinlik Modelleri Ve Fiyatları başlıklı yazımızda 2017 gelinlik fiyatları araştırması, gelinlik fiyatları ve Gelinlik Modelleri Ve Fiyatları hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu