Kına Gecesi İçin Kıyafet Seçimi Nasıl Yapılır?

0
1399

Kına geceleri kadınlar arasında vazgeçilmez ve sürdürülmesi gereken hatta bazen düğünlerden bile ön planda tutulabilen gecelerden bir tanesidir. Gelin adayının baba evinde geçireceği son geceyi temsil eden kına gecesi bir çok duyguya ev sahipliği yapmaktadır. Hüznü ve mutluluğu aynı anda yaşayacağınız bu gecede akıllarda yer edinecek kına gecesi kıyafet seçimi önem arz edecektir. Çeşitli renklerde bulabileceğiniz kıyafetleri farklı işlemeler ve desenlerle süslenmiş şekillerde tüm abiye satan mağazalardan temin edebilirsiniz.

Geleneksel kına kıyafetleri arasında yer edinmiş bindallılar birçok gelin adayının tercihleri arasındadır. Hem tek parça olabileceği gibi şalvar ve üst elbise şeklinde olanları da vardır. Kilo problemi olan gelin adayları için uzun bindallı ve geniş şalvarlar vazgeçilmez fırsatlar içerisinde yer alacaktır. Gelin adayları bindallıları kına yakma aşamasında giymektedirler. Gecenin ilerleyen saatlerinde kıyafet değiştirerek daha modern bir havaya bürünmektedirler. Bu ikinci giyilecek kıyafet yine kırmızı tonlarında olmalı fazla dekolte barındırmamalıdır. Gecenin ihtişamıyla zaten göz dolduracak ve mutluğunuzla herkesi büyüleyeceksiniz. Kına gecesi kıyafet seçimi daha gösterişli ve işlemeli modellere yer verilerek yapılmalıdır. Bu kıyafetler dökümlü olabileceği gibi dar kesim de olabilmektedir. Tamamen vücut hatlarınıza ve zevkinize göre seçim yapabilirsiniz. Kına gecesi kıyafetinizi bindallı altına giyebilir ve gecenin sonunda bindallınızı çıkartarak daha basit bir yöntemle kıyafet değiştirmiş olacaksınız.

Bindallı Modelleri

Bindallı kıyafetleri geleneğimizi yansıtmış ve yansıtacak olan kıyafetlerdir ve tek parçadan oluşmamaktadır. Bindallınız üzerinde taç, kemer veya fes gibi saç aksesuarlar kullanılacaktır. Kemerli olan bindallı kıyafetlerinizde altın rengi veya gümüş rengi kemerler kullanmanız uygun olacaktır. Ayrıca bindallı modelleri etek ve değişik yaka modellerini de içinde barındırmaktadır. İp askılı elbisenin üstüne pelerin kullanarak Osmanlı havasını yansıtabileceksiniz. Kına gecenizde kullanabileceğiniz diğer bir esinti Arnavut şalvarıdır. Kaftanlı bindallı modeli tercih edebileceğiniz gibi Arnavut modelini de tercih edebileceksiniz.kına gecesi için kıyafet seçimi seçenekler

Tesettürlü Gelinlere Bindallı Tercihi

Kına gecesi kıyafet seçimi tesettürlü bayanlar içinde oldukça kolay olacaktır. Bindallınıza uygun eşarp modelleri ile şıklığınıza şıklık katacağınız bir gerçek! Tesettürlü bindallı modeller içerisinde en çok tercih edilen renk tonu koyu yeşil ve bordo tonlarıdır. Bunun yanında altın sarısı diğer adıyla dore, gümüş ve bakır tonları kullanılmaktadır.kına gecesi için kıyafet seçimi eşarp

Kına Gecesi Kıyafet Seçimi Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  • İlk aşamada kına gecenizin hangi mekanda yapılacağı kararlaştırılmalı ve kıyafetiniz o mekana uygun olarak seçilmelidir. Otel veya düğün salonu gibi bir yerde yapılacaksa koyu tonlarda elbise tercihinde bulunmalısınız. Kına gecesi kıyafet seçimi eğer kır bahçesinde yapılacaksa, oluşturulan romantik ortama uyum sağlaması açısından soft renklerde olmalıdır. Bunun yanı sıra daha sade kına kıyafetleri tercih etmelisiniz.
  • Yukarıda sayılan noktalar dışında seçeceğiniz elbisenin kumaşı ve modeli vücut tipinize uygun olmalıdır. Bu konuda endişelenmenize gerek yoktur çünkü oldukça çok alternatif söz konudur.
  • Gelin adayı seçeceği bindallıyı hem misafirleri karşılama aşamasında hem de kına yakılma merasimi esnasında giymektedir. Bundan sonra o gece için seçmiş olduğu özel elbiseyi giyecektir. Bu noktada seçtiğiniz elbiseyi kaftanınız altına giyerseniz kıyafet değiştirmesi yapmanıza gerek olmayacaktır. Ancak bu noktada kaftanınızın elbisenizi kapatması önemlidir. Uzun kaftanlar tercih etmelisiniz. Kaftanınıza aykırı bir renk tercihinde bulunmamalısınız. Trend olarak bindallı haricinde koyu bordo veya kırmızı abiye de tercih edebilirsiniz.kına gecesi için kıyafet seçimi kırmızı
  • Makyajınız fazla abartıya kaçmamalıdır. Yeterince ağır olacağınızdan makyajda abartmamak önemli bir nokta. Kına yakmadan sonra kaftanınızı ve onunla birlikte kemerinizi çıkartıp modern bir havaya bürüneceksiniz.
  • Ayakkabı seçiminde en rahat olanı tercih edilmelidir. Hem kına gecenizde hem de düğününüzde gecenin sonunda ayakkabılarınızı bir kenarda görmemek için rahat hareket edebileceğiniz ayakkabılar seçmelisiniz.

Bir önceki makalemiz olan Straplez Gelinlik Modelleri 2019 İncelemesi başlıklı yazımızda 2017 Straplez Gelinlik modelleri, 2019 straplez gelinlik modelleri ve Straplez Gelinlik trendleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER