Tarz Kadın

Gelin Makyajı Modelleri 2022-2023

09.12.2021
2.339
Gelin Makyajı Modelleri 2022-2023

Gelin Makyajı Modelleri incelemesi sonrası yüz şekline göre gelinlik makyaj modelleri ile daha alımlı ve güzel görünebilirsiniz. Gelin makyajları yuvarlak yüz makyaj modellerinden oval yüz makyaj modellerine kadar çok seçeneklidir.  

Gelin makyaji uzmanları gelinlik makyajı yaparken yüz şekline uygun makyaj modelleri uygulamalıdır. Her yüz şeklinde aydınlatıcı uygulama alnı farklılık göstermektedir.

Bu senenin gelin makyajı modelleri arasında ilk sırada hafif gelin makyajı ile birlikte sade gelin makyajı modelleri  öne çıkmaktadır. Gelin makyajı sade yapıldığı zaman daha duru, daha fresh ve daha doğal bir görünüm sizinle demektir.

Gelin Makyajı Modelleri Nelerdir?

Oval yüze hangi gelin makyajı? Oval yüz tipine sahip olan gelinler çok şanslı diyebiliriz. Zira oval yüz görünümü bozmayacak tüm makyaj çeşitlerini kullanabilirsiniz.

Oval gelin yüzü aydınlatıcı uygulama alanları olarak ise çene, alın, dudak üzeri, burun ve çene kullanılmalıdır.

Gelinler İçin Yuvarlak Yüz Makyaj Modelleri Elmacık kemiklerini öne çıkararak yüzün yuvarlaklığını dengeleyen gölgelendirme tekniği ile makyaj yapmalısınız. Göz ve dudaklara dikkat çekici ve etkili makyaj ile yüzü daha oval gösterebileceğinizi de unutmayın.

En güzel gelin makyajı

En güzel gelin makyaj modelleri-Esmer gelin makyajıKare gelin yüz makyaj modeli olarak ise çenenin en köşesine, burun kenarlarına ve elmacık kemiklerinin hemen altına fondöten uygulamasın.Allık uygulaması ise elmacık kemiklerinden şakaklara doğru şekillenmelidir. Bu uygulama ile yüz şeklini daha oval gösterebilirsiniz.

Dikdörtgen yüz şekline gelin makyaj yapımı ise iki renk fondöten kullanımından geçmektedir. Açık renk fondöteni yüzün orta kısmına uygulamalı, koyu renk fondöteni ise yüzün dış kısmına uygulamalısınız. Böylece yüzün ortası odak noktası olacak ve dikdörtgen yüz şekli kamufle edilecektir.

Gelinlik Makyajı Modelleri Nasıl Yapılır?

Gelinin makyajı konusunda en önemli nokta kişinin nasıl bir saç modeli yaptıracağı, yüz hatlarının nasıl olduğu, ten rengi, saç rengi ve saç yüz şeklidir. Makyaj tamamıyla bu faktörler göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Bu yılın en güzel gelin makyajı için gelin makyajı trendleri arasından en önemli bilgileri sizin için derledik.

2020 gelin makyajı trendleri nasıl yapılır

Esmer gelin makyajı-En güzel gelin makyajı modelleri

Gelin Makyajı Trendleri ve Püf Noktaları

⇒ Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi makyaj 2022-2023 gelin makyajı trendleri konusunda da etkisini yine göstermeye devam ediyor. Bu senenin gelinlerinde en moda makyaj şekli sade ve doğal bir görünüme sahip olan makyajlardır.

  • Esmer gelin makyajı
  • Gelin makyajı sade
  • Doğal gelin makyajı
  • Kumral gelin makyajı
  • Porselen gelin makyajı en çok kullanılan ve sorgulanan gelin düğün makyajı şeklidir.

⇒ Elbette ki bu makyajları uygulatırken gelinliğinizin modelini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Sade gelinlik makyajı nasıl olmalıdır? Sade gelinlik için gelin makyajı sade olarak yapılmalıdır. Bu seçim ile makyajınız daha sade olurken saç modeliniz bir tık önce olmalıdır.

⇒ Gelinliğiniz sade olduğundan dolayı dikkatleri makyajınız ile kendinizde toplayabilirsiniz. Ama gelinliğiniz konusunda çok sade bir tercih yapmadıysanız gelin makyajı doğal ve hafif olmalı unutmayın.

2020 gelin makyajı trendleri nelerdir

Düğün makyajı-sade gelin makyajı nasıl yapılır?

⇒Gelin makyajı ile göz kamaştırmak istiyorsanız en önemli püf noktanın gelin saç modeli olduğunu unutmayınız.

Gelin makyajı renkleri seçenekleri geçtiğimiz yıllarda daha koyu ve kontrast renkler moda iken bu seneningelin makyajı modelleri arasında trend açık ve soft renklerden yana.

Gelin Makyajı Nasıl Yapılmaktadır?

⇒ Ten renginiz açıksa bu sezonun sizin için seçtiği düğün makyajı toz pembe tonlarında olmalıdır. Pembemsi makyaj tonları sayesinde doğal bir güzellik elde edeceksiniz. Bakışlarınızın daha iddialı bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız koyu bir eyeliner ile bakışlarınızı daha net ve belirgin gelin göz makyaj modelleri arasından seçimler yapabilirsiniz.

gelin makyajı trendleri açık renk

gelin makyajı trendleri açık renk ten rengi için

⇒ Günümüzde gelin adayları kalıcı makyaj seti de kullanmaktadır. Kalıcı dudak kontürü, kalıcı göz makyajı, kalıcı eyeliner gibi farklı alanlarda kalıcı makyaj gelin adayları için daha pratik olmaktadır.

 Gelin Topuzu Modelleri başlıklı içeriğimize de göz atmak ister misiniz?

Gelin makyaji için en ideal yüz şekli oval yüz ve oval yüz gelin makyajı olarak karşımıza çıkmaktadır. Zaten makyaj için asıl olan yüze ovallik kazandırmaktır.

⇒ Eğer yuvarlak yüzlü bir gelin adayı iseniz alnınız, çeneniz ve yanaklarınız koyu renk bir fondöten ile gölgelendirilerek pastel renklerde tonlar ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

En güzel gelin makyajı

En güzel gelin makyajı-yüz tipine göre gelin makyaj modelleri

Yuvarlak yüze gelin makyajı şekli kurallarına uyularak yapılırsa gelin adayı daha alımlı ve daha güzel olacaktır.

⇒ Unutmamanız gereken en önemli noktalardan bir tanesi düğün gününüzden önce düğün makyajınızın bir provasını yaptırmanız gerektiğidir. Yaptıracağınız gelin makyajının yüz şekliniz ile ve ten rengi ile uyumunu daha önceden görmek, size düğün günü hem vakitten kazandıracak hem de olası makyaj kazalarının önüne geçecektir.

Esmer gelin makyajı

Esmer gelin makyajı

⇒ Saçınızın ve makyajınızın tasarımını son güne bırakmak ya da düğün günü ilk kez yaptırmak yerine öncelikle saçınız ve makyajınızla bir prova yapmanız çok önemlidir.

Esmer Gelin Makyaj Modelleri

Esmer gelin makyaj modelleri arasında nude tonlarda gelin makyajı, şeftali tonlarda gelin makyajı, ışıltılı gelin makyajı, doğal gelin makyajı kullanılmaktadır.

Esmer geline makyaj renkleri saç rengi ve göz rengi dikkate alınarak yağıldığı zaman daha etkili sonuçlar vereceğini unutmayın.

Resim Galerisi: Gelin Makyajı

Bir önceki makalemiz olan En Güzel Gelin Çiçeği Modelleri 2023 başlıklı yazımızda Gelin Çiçeği Modelleri ve gelin çiçekleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. derya kavak dedi ki:

    sade gelin makyajına hafif bir de uçuk pembe ruj konduruyorlar ya harbiden çok beğeniyorum.ama esmerlere gitmiyor.beyaz, sarışın ya da kumral olanlarda daha hoş duruyor. gözlere de küçük bir far ve dumanlı gözler yapılıyor tamam.

Tarz Kadın Blogu