Gelin Çiçeği Modelleri | Yeni 41 Farklı Model

18.12.2023
3.154
Gelin Çiçeği Modelleri | Yeni 41 Farklı Model

En güzel Gelin Çiçeği Modelleri arasında canlı gelin çiçeği, kurutulmuş çiçeklerle bezeli gelin eli buket vardır. Ayrıca renkli gelin çiçekleri, gerçek çiçek gelin buketi, papatyadan gelin çiçeği gibi pek çok seçenek vardır. Yeni model gelin çiçekleri arasında yapay gelin çiçeği de vardır. Uzun yıllar akılda kalacak düğün için aksesuar olarak akıldan çıkmayan anılar biriktirmelisiniz. İşte detaylar…

Gelin çiçeği, gelin için gelinlik ve ayakkabıdan sonra en önemli detaylardan biridir. Düğün çiçeği, nikah çiçeği, canlı gelin çiçeği, gelin el buketi, gelin çiçeği buketi sadece birkaç seçenektir. Ayrıca buket çiçek, canlı çiçek gelin buketi de denilen gelin çiçekleri vardır.

Bu Senenin Gelin Çiçeği Modelleri

Gelin el çiçeği modelleri gelinliği ve ayakkabıyı tamamlayan bir aksesuarlardır. Bu nedenle düğün hazırlığı içerisinde en çok özen gerektiren konular arasında yer almaktadır. Gelin çiçeğini seçmeden önce düğün mekanı ve mevsimi dikkate alınmalıdır.

Canlı çiçek gelin buketi istiyorsanız düğün yapacağınız mevsimde hangi çiçek türlerine ulaşabileceğinizi bilmelisiniz. Böylece farklı gelin çiçekleri alternatif bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Gelin çiçeği canlı modelleri arasında trend olan çiçek türü lavanta gelin çiçeği, papatyadan gelin çiçeği, tomurcuk gül gelin çiçeği vardır. Ayrıca lale gelin çiçeği, şakayık çiçeklerinden oluşan buket, kırmızı güller de sık kullanılmaktadır. En özel gününüzü ölümsüz kıla bir seçenek istiyorsanız beyaz lale kullanmalısınız.

gelin çiçeği modeli

gelin çiçeği modeli

Renkli gelin çiçeği modelleri seviyorsanız farklı lale renklerini kullanarak harika bir gelin buketine kavuşabilirsiniz.

Mor gelin çiçeği, lavanta gelin buketi, pembe gelin çiçeği, renkli gelin çiçeği öne çıkan seçeneklerdir. Pudra rengi gelin çiçeği, gül kurusu gelin çiçeği, kırmızı gelin çiçeği de vardır. :Özellikle beyaz gelin çiçeği en çok tercih edilen gelin çiçekleri arasında yer almaktadır.

Kır düğünü yapacak olan gelin adaylarının gelinlik çiçek modelleri ve buketleri de çok seçeneklidir. Ancak mor, bordo, yeşil ve pudra rengi gelin çiçeği renkleri ilk akla gelenlerdir.

Bu renklerin bulunduğu bir çiçek buket ile oldukça güzel ve farklı çiçek buketi hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız yapay gelin çiçeği veya canlı gelin çiçeği, damat yaka çiçeği ile uyumlu olmalıdır.  Böylece hem kusursuz bir uyum hem de kır düğünü temasını çok iyi yansıtabilirsiniz.

Kır düğünleri için son dönemin trendleri arasında papatya gelin çiçeği modelleri, buğday başağı gelin çiçeği vardır. Ayrıca lavanta buğday başağı gelin el çiçeği modelleri de gerçek görünümlü yapay çiçekler arasındadır.

renkli gelin çiçeği modelleri

renkli gelin çiçeği modelleri

Doğallığın ve saflığın göstergesi olarak papatyayı seçmeniz fresh bir görünüm sunacaktır.

Gelin Çiçeği Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu senenin gelin el cicegi modelleri arasında kırmızı gül gelin el çiçeği, beyaz gelin çiçeği ilk sıradadır.

Aşkı temsil eden kırmızı gül düğünlere ve gelinlere yakışan gelinlik çiçeği türüdür.

Bu yüzden gelin çiçeğinizi de en güzel şekilde dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Gelinliğinizin beyaz olmasından dolayı pembe veya beyaz gülleri de arasına karıştırarak hoş gelin cicegi yapabilirsiniz.

Gelin çiçekleri için seçtiğiniz çiçek türlerini dantel, inci, taş gibi detaylarla da süsleyebilirsiniz.

en güzel gelin çiçeği modelleri

en güzel gelin çiçeği modelleri

Gelin adaylarının gelinlik seçimi aşamasından hemen sonraki hazırlık aşaması aksesuar seçimidir.

Gelin çiçek seçimi öncelikli olarak düğünün yapılacağı mekana, gelinliğinize, saç şeklinize, makyajınıza göre olmalıdır.

Gelinliğinizin modeli, rengi ve fiyonk, kupür, dantel gibi detayları gelin çiçeğinize uyum sağlamalıdır.

Düğün esnasında elinizde taşıyacağınız bir aksesuar olduğundan çok fazla göz önünde bulunur. Bu yüzden gelinlik çiçekleri gelinlik tarzı ve modeli ile uyumlu olmalıdır.

gelin buketi-el çiçeği modelleri

Gelinliğe Göre Çiçek Seçimi

Sade gelinlik el çiçeği için gelinlik modeli olarak minimal tarzda renkli gelin buketi seçenekleri incelenmelidir.

Gösterişli, taşlı prenses modeli gelinlik için gelin çiçeği veya gelin buketini düz beyaz çiçeklerden oluşmalıdır. Böylece dengeli bir görüntü sağlayabilirsiniz.

Bu senenin gelin buketi modelleri her yıl olduğu gibi mekanlara uyum sağlayan seçeneklerden seçilmelidir. Çünkü gelin çiçeği seçiminde düğün yapılacak mekanın rolü büyüktür.

Kumsalda yapılan düğün için gelin buketi içinde deniz kabuğu süslemeleri ve mavi rengi kullanabilirsiniz.

gelin el çiçekleri modelleri

gelin el çiçekleri modelleri

Mavi renginin beyaza çok yakıştığını düşünürsek deniz kenarında yapılan bir düğün için çok güzel bir seçenektir. Tam tersi olarak balo salon düğünü için ise kırmızı gül buketi harika bir seçim olacaktır. Yeni model gelin çiçekleri inci ve taş ayrıntısına sahiptir.

Gelin Çiçeği Örnekleri- Saç Modeline Göre Gelin Çiçeği

Gelin çiçeği modelleri içerisinden gelin çiçeği seçerken gelinlik ve düğün için mekanı dışında saç modeli de etkendir. Çünkü gelin saçı çiçekleri, gelin çiçekleri ile uyumlu olmalıdır.

gelin çiçeği modelleri seçimi

gelin çiçeği modelleri seçimi

Saç şekli olarak balerin topuzu gibi sıkı sıkı toplanmış bir saç modeli mi tercih edeceksiniz? O halde kenarlarından kurdele sarkan, saçaklı hareketli bir gelin buketi seçebilirsiniz.

Bunun tam tersi olarak dağınık topuz tercih ettiyseniz çok daha düz ve sade bir buket kullanmalısınız.

Takılarda ya da gelinlikte bulunan detaylara uyum sağlayacak süslemeleri kullanın. Böylece gelin el çiçeklerinde hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Örneğin ışıltılı, taş süslemeleri ya da dantel detayları kullandığınız gelin el buketi daha kusursuz olacaktır.

gelin buketi

Bir diğer ayrıntı ise gelin buketindeki çiçeklerin damadın yakasındaki çiçek ve mekan süslemelerinde uyumudur. Çünkü komple uyum ve kusursuz bir görünüm için bu şarttır.

Gelin Buketi Yapımı

Hazır gelin buketleri arasında yer alan şakayık gelin buketi, papatya gelin buketi yapabilirsiniz. Ayrıca orkide gelin buketi, ortanca gelin buketi, zambak gelin buketi, lilyum gelin buketi de yapabilirsiniz. Canlı gelin buketi, sukulent gelin buketi  arasından da seçim yapabilirsiniz.

Evde gelin buketi yapmak da zor değil aslında. Gelin buketi seti satın alarak evde ucuz gelin buketi yapabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde en güzel gelin çiçekleri arasından derlediğimiz görselleri sunuyoruz. Görsellere göz atarak gelinlik çiçekleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Böylece en çok tercih edilen gelin çiçeği modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Resim Galerisi: En Güzel Gelin Çiçekleri

Bir önceki makalemiz olan Bindallı Fiyatları 2024 başlıklı yazımızda bindallı fiyatları ve Bindallı Modeli Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu