Tarz Kadın

Bindallı Modelleri 2021- Yöresel Kıyafetler

22.07.2020
1.354
Bindallı Modelleri 2021- Yöresel Kıyafetler

Bindallı Modelleri 2021- Yöresel Kıyafetler; Düğünden bir gün önce düzenlenen kına merasimi en az düğün kadar önemlidir. Bir kına gecesinin vazgeçilmezi bindallıdır. Bu yüzden ten rengine ve vücut tipine göre bindallı seçimi yapılmalıdır. Kına gecesi bindallı modelleri, genellikle eski tarzda ve özellikle tarihi dizilerde kullanılan bindallı modellerindendir.

Bindallı Modelleri 2021- Yöresel Kıyafetler

Kabarık Bindallı Modelleri Hakkında Tüyolar

⇒ Kına gecelerinde en çok tercih edilen yöresel kıyafetler, yani bindallı modelleri genelde kabarık modellerdir. Prenses kıyafetine benzeyen bindallı modelleri kabarık tasarımları her genç kızın hayalidir.

⇒ Kabarık bindallı modeli bu sebeple her gelinin dikkatini çekiyor. Kabarık bindallı olarak adlandırılan bu modeli özellikle vazo vücut tipine sahip gelin adayları kalçalarını saklamak için en iyi tercihtir.

⇒ Kabarık bindallı modellerini tercih eden gelin adayları, 2020 Bindallı modelleri arasında bulunan tarlatanı tülden yapılmış olanları seçmelidirler.

⇒ Kabarık bindallı modellerinde çemberler kullanılarak kabarıklık verilir ve en iyi kabarık bindallı modeli az çember çok kumaş ile dikilmiş olanıdır.

⇒ Kabarıklık eğer kat kat tül ile sağlanırsa eteğin görünümü çok daha iyi olmaktadır.

bindallı modelleri kabarık

bindallı modelleri kabarık

Dantelli Bindallı Modelleri

⇒ Dantel her kıyafetlerinin çok daha zarif ve ince görünmesini sağlayan bir ayrıntıdır.

⇒ Bu yüzden küçük kesimleri seven gelin adayları için, kına kıyafetlerine hareket katmak için, hem zarif hem şık bir görünüm için dantelli bindallı modelleri, dantelli yöresel kıyafetler tercih edilmektedir.

⇒ İhtişamı seven gelin adayları kumaş veya kesimle birlikte bindallı kemeri ile kıyafetlerini tamamlayabilmektedir.

⇒ Bu konuda bindallı satan mağazaların model seçenekleri oldukça gelişmiştir.

 bindallı modelleri 2020

bindallı modelleri 2020-2021-renkli bindallı modelleri

Renkli Bindallı Modelleri

 • Bindallı renkleri geleneksel olarak yıllardan beri
 • Bordo bindallı modelleri
 • Yeşil bindallı modelleri
 • Mor bindallı modelleri
 • Krem rengi bindallı modelleri
 • Kırmızı bindallı modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Yeni sezonda karşımıza çıkan bir diğer model de iki renkli bindallı modelleri olduğunu görüyoruz.
Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Kına Ayakkabısı Modelleri-2020 Kına Ayakkabıları

Fakat son yıllarda en güzel renkli renkli bindallı modelleri olarak önümüze çıkmaktadır. Renkli yöresel kıyafetler gelin adaylarının daha çok ilgisini çekmektedir.

2021 Bindallı modelleri

Gelin adayları farklı renkleri kına kıyafetlerinde de kullanmaya karar verebilir. Bu renkler genellikle turkuaz, pembe, mavi ve liladır. Gelinlik haricinde, nisan ve kına gecesinde istenilen renk tercih edilebilir.

 bindallı modelleri renkli

bindallı modelleri renkli

Hint Bindallı Modelleri İncelemesi

⇒ Kına gecelerinde Hint konseptli kına gecelerinin artması sonucu 2020 Hint bindallı modelleri bu yılın en trend olan bindallılardır.

⇒ Özellikle renkli kına kıyafetlerini seven gelin adayları tarafından tercih edilmektedir.

⇒ Hint bindallı modelleri için İşlemeleri ile bereket, zenginlik, duygularını artırmaktadır.

⇒ Parlak ve canlı renkleri ile ilgi çekici olan Hint tarzı bindallıları gecenin en yoğun ve dolu geçirmesine neden olur. Vücuduna güvenen gelin adayları için mükemmel bir seçim olabilir.

bindallı modelleri hint

hint tarzı bindallı modelleri

Klasik Bindallı Modeli

Klasik bindallılar yeni sezon bindallı modelleri arasında da yer almamaktadır.

YENİ SEZON KLASİK BİNDALLI MODELLERİ ARASINDA

 • Mutlaka beğenilen bindallı modelleri
 • Modası geçmeyen bindallı modelleri
 • Her gelin adayına yakışan bindallı modelleri vardır.

Klasik bindallılar, etek kesimi, işlemeleri, kemeri ve kına tacı ile geleneksel çizgileri koruyan bir bindallı modelidir.

⇒Klasik bindallı modelleri online düğün mağazalarında,  televizyonda bulunan Osmanlı dizilerinde:) bulabiliriz.

⇒Sadece burası değil bütün binayı kontrol edebilmektedir.Televizyonda Osmanlı dizisi bakıldığında sadece Muhteşem Yüzyıl  göze çarpmaktadır.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Gelinlik Ayakkabı Modelleri Ve Fiyatları

⇒ Hürrem Sultan bindallısı bir geçtiğimiz sezon oldukça trend idi. Yeni sezon yöresel kıyafetleri olarak da 2020 yılının trend bindallı modelleri arasında karşımıza çıkmkatadır. Bu bindallı modelinde öne çıkan özellikler ise, özel dikim ve  öz pek çok işleme bulunmasıdır.

Bindallı modelleri hürrem

Bindallı modelleri hürrem-bindallı saçı

⇒Hürrem sultandan sonra duru bir güzelliğe sahip Mahi Devran Sultan’ın kıyafetleri de en az kendisi kadar zarif bindallılar bulunmaktadır.

Çok güzel işlemelerin bulunduğu bindallılarda şık bir görünüm sağlayan pek çok aksesuar vardır. Eğer sade bir nişanlık alınacaksa en önemli kısım iyi olan ise bindallı aksesuarları ve bindallı saç aksesuarları olarak karşımıza çıkmaktadır.

bindallı modelleri mahidevran

bindallı modelleri mahidevran-bindallı saç modelleri

⇒ Hatice Sultan, giydiği bindallı beklide dizide en güzel olan modeldir. Özellikle geleneksel olan kırmızı rengin kullanılan aksesuarlar ve işlemeler ile çok daha modern bir görünüm elde edilmektedir.

Kına Gecesi Kıyafetleri Nasıl Seçilir?

Bindallı modelleri hatice sultan

Bindallı modelleri hatice sultan

⇒ Dizilerden bindallı modellerine bakarak da bindallı modelleri, yöresel kıyafetler tercih edebilirsiniz. Zamanla üzerinde gördüğümüz kadife veya mat saten kumaşlar artık yerini rengarenk kumaşlara bıraktı.

Sizde 2020-2021 Bindallı Modelleri- Yöresel Kıyafetler arasından seçim yapmakta konusunda kararlıysanız birçok seçenekten birini değerlendirebilirsiniz.

Bindallı fiyatları

Aşağıda sizlere daha fazla fikir vermesi açısından 2021 Bindallı Modelleri- Yöresel Kıyafetler resim galerisi veriyoruz:)

Resim Galerisi: En Güzel Bindallı Modeli 

 

Bir önceki makalemiz olan En Güzel Nişan Elbiseleri 2020-2021 başlıklı yazımızda 2016 nişanlıklar, Nişan Elbiseleri 2019-2020 ve nişan kıyafetleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. betül kavram dedi ki:

  bindallılar eskide kalsa da hala kınalarda tercih ediliyor.geline farklı bir hava katıyor bence.hele de pembe veya kırmızı olunca bir başka güzel oluyor.hem de tarih kokuyor.farklı bir seçim yapmak için ideal gibi duruyor.eskisi gibi çok kullanan yok.iyi bir tercih.

 2. Minicik dedi ki:

  Bindallı modelleri seçenekleri çok güzel detaylı bilgi için teşekkürler.

  1. Emine dedi ki:

   Biz teşekkür ederiz. En güncel bilgileri öğrenmek için takipte kalın lütfen

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu