Tarz Kadın

2019-2020 Bindallı Modelleri- Yöresel Kıyafetler

17.06.2019
153
2019-2020 Bindallı Modelleri- Yöresel Kıyafetler

2019-2020 Bindallı Modelleri- Yöresel Kıyafetler; Düğünden bir gün önce düzenlenen kına merasimi en az düğün kadar önemlidir. Bir kına gecesinin vazgeçilmezi bindallıdır. Bu yüzden ten rengine ve vücut tipine göre bindallı seçimi yapılmalıdır. Kına gecesi bindallı modelleri, genellikle eski tarzda ve özellikle tarihi dizilerde kullanılan bindallı modellerindendir.

2019-2020 Bindallı Modelleri- Yöresel Kıyafetler

Kabarık Bindallı Modelleri Hakkında Tüyolar

⇒ Kına gecelerinde en çok tercih edilen yöresel kıyafetler, yani bindallı modelleri genelde kabarık modellerdir. Prenses kıyafetine benzeyen bu etek tarzı her küçük kızın hayalidir.

⇒ Kabarık bindallı modeli bu sebeple her gelinin dikkatini çekiyor. Kabarık bindallı olarak adlandırılan bu modeli özellikle vazo vücut tipine sahip gelin adayları kalçalarını saklamak için en iyi tercihtir.

⇒ Kabarık bindallı modellerini tercih eden gelin adayları, 2019 Bindallı modelleri arasında bulunan tarlatanı tülden yapılmış olanları seçmelidirler.

⇒ Kabarık bindallı modellerinde çemberler kullanılarak kabarıklık verilir ve en iyi kabarık bindallı modeli az çember çok kumaş ile dikilmiş olanıdır.

⇒ Kabarıklık eğer kat kat tül ile sağlanırsa eteğin görünümü çok daha iyi olmaktadır.

2016 bindallı modelleri kabarık

Dantelli Bindallı Modelleri

⇒ Dantel her kıyafetlerinin çok daha zarif ve ince görünmesini sağlayan bir ayrıntıdır.

⇒ Bu yüzden küçük kesimleri seven gelin adayları için, kına kıyafetlerine hareket katmak için, hem zarif hem şık bir görünüm için dantelli bindallı modelleri, dandelli yöresel kıyafetler tercih edilmektedir.

Yazımızı Okumak İçin :   2019 Gelin Ayakkabısı Modelleri 

⇒ İhtişamı seven gelin adayları kumaş veya kesimle birlikte bindallı kemeri ile kıyafetlerini tamamlayabilmektedir.

⇒ Bu konuda bindallı satan mağazaların model seçenekleri oldukça gelişmiştir.

2016 bindallı modelleri dantel

Renkli Bindallı Modelleri

 • Bindallı renkleri geleneksel olarak yıllardan beri
 • Bordo renkli bindallı modelleri
 • Yeşil renk bindallı modelleri
 • Mor renk bindallı modelleri
 • Krem renk bindallı modelleri
 • Kırmızı renk bindallı modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Yeni sezonda karşımıza çıkan bir diğer model de iki renkli bindallı modelleri olduğunu görüyoruz.

Fakat son yıllarda en güzel renkli renkli bindallı modelleri olarak önümğze çıkmaktadır. Renkli yöresel kıyafetler gelin adaylarının daha çok ilgisini çekmektedir.

Gelin adayları farklı renkleri kına kıyafetlerinde de kullanmaya karar verebilir. Bu renkler genellikle turkuaz, pembe, mavi ve liladır. Gelinlik haricinde, nisan ve kına gecesinde istenilen renk tercih edilebilir.2016 bindallı modelleri renkli

Hint Bindallı Modelleri İncelemesi

⇒ Kına gecelerinde Hint konseptli kına gecelerinin artması sonucu 2019 Hint bindallı modelleri bu yılın en trend olan  bindallılardır.

⇒ Özellikle renkli kına kıyafetlerini seven gelin adayları tarafından tercih edilmektedir.

⇒ Hint bindallı modelleri için İşlemeleri ile bereket, zenginlik, duygularını artırmaktadır.

⇒ Parlak ve canlı renkleri ile ilgi çekici olan Hint tarzı bindallıları gecenin en yoğun ve dolu geçirmesine neden olur. Vücuduna güvenen gelin adayları için mükemmel bir seçim olabilir.

2016 bindallı modelleri hint

Klasik Bindallı Modeli

Klasik bindallılar yeni sezon bindallı modelleri arasında da yer almamaktadır.

YENİ SEZON KLASİK BİNDALLI MODELLERİ ARASINDA

 • Mutlaka beğenilen binddallı modelleri
 • Modası geçmeyen bindallı modelleri
 • Her gelin adayına yakışan bindallı modelleri vardır.

⇒Klasik bindallılar, etek kesimi, işlemeleri, kemeri ve kına tacı ile geleneksel çizgileri koruyan bir bindallı modelidir.

Yazımızı Okumak İçin :   Nişan İçin Saç Modelleri Modası Nelerdir?

⇒Klasik bindallı modelleri online düğün mağazalarında,  televizyonda bulunan Osmanlı dizilerinde:) bulabiliriz.

⇒Sadece burası değil bütün binayı kontrol edebilmektedir.Televizyonda Osmanlı dizisi bakıldığında sadece Muhteşem Yüzyıl  göze çarpmaktadır.

Hürrem Sultan bindallısı bir geçtiğimiz sezon oldukça trend idi. Yeni sezon yöresel kıyafetleri olarak da 2019 yılının trend bindallı modelleri arasında karşımıza çıkmkatadır. Bu bindallı modelinde öne çıkan özellikler ise, özel dikim ve  öz pek çok işleme bulunmasıdır. 2016 bindallı modelleri hürrem

⇒Hürrem sultandan sonra duru bir güzelliğe sahip Mahi Devran Sultan’ın kıyafetleri de en az kendisi kadar zarif bindallılar bulunmaktadır. Çok güzel işlemelerin bulunduğu bindallılarda şık bir görünüm sağlayan pek çok aksesuar vardır. Eğer sade bir nişanlık alınacaksa en önemli kısım iyi olan ise bindallı aksesuarları ve bindallı saç aksesuarları oarak karşımıza çıkmaktadır.2016 bindallı modelleri mahidevran

⇒ Hatice Sultan, giydiği bindallı beklide dizide en güzel olan modeldir. Özellikle geleneksel olan kırmızı rengin kullanılan aksesuarlar ve işlemeler ile çok daha modern bir görünüm elde edilmektedir.

 Kına Gecesi Kıyafetleri Nasıl Seçilir?

⇒ Dizilerden bindallı modellerine bakarak da bindallı modelelri, yöresel kıyafetler tercih edebilirsiniz. Zamanla üzerinde gördüğümüz kadife veya mat saten kumaşlar artık yerini rengarenk kumaşlara bıraktı.2016 bindallı modelleri hatice sultan

Sizde 2019-2020 Bindallı Modelleri- Yöresel Kıyafetler konusunda kararlıysanız birçok seçenekten birini değerlendirebilirsiniz. Aşağıda sizlere daha fazla fikir vermesi açısından 2019-2020 Bindallı Modelleri- Yöresel Kıyafetler resim galerisi veriyoruz:)

2019-2020 Bindallı Modeli Ve Yöresel Kıyafetler Resim Galerisi:

 

Bir önceki makalemiz olan Duvak Modelleri İlkbahar-Yaz Trendleri Neler? başlıklı yazımızda 2016 duvak modelleri, 2016 ilkbahar duvak modelleri ve 2016 yaz duvak modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. betül kavram dedi ki:

  bindallılar eskide kalsa da hala kınalarda tercih ediliyor.geline farklı bir hava katıyor bence.hele de pembe veya kırmızı olunca bir başka güzel oluyor.hem de tarih kokuyor.farklı bir seçim yapmak için ideal gibi duruyor.eskisi gibi çok kullanan yok.iyi bir tercih.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu