2 Numara Saç Erkek

27.05.2023
703
2 Numara Saç Erkek

2 numara saç erkek modelleri başlıklı yazımızda 2 numara saç kesimi, 2 ye vurulmuş saç kime yakışır sorularından cevaplarını vereceğiz. Aslında 2 numara saç modelleri erkek stilleri erkek için kısa saç stillerinin başında gelmektedir. Karizmatik duruşun kısa saçtan geçtiğini bilen birçok erkek 2 ye iki vurulmuş saç kullanmaktadır.

2 Numara Saç Erkek Stilleri

Günümüzün ilgi odağı saç modelleri arasında iki numara saç kesimi de vardır. Hatta günümüzde 2 numara saç kesimini erkekler dışında bayanlarda zaman zaman tercih etmektedir.

2 numara saç modelleri

2 numara saç modelleri

Birçok kişi 2 numara saç kesimi öncesinde saçın kaç mm olduğunu merak etmektedir. Tıraş makinesi aparatı kullanılarak kesilen 2 numara saç, 2- 2.2 mm kadardır. Yani çok kısa saç kesimi erkek modeli kullanacaksınız rahatlıkla 2 numara saç modelleri tercih edebilirsiniz.

İki Numara Saç Kimlere Yakışmaktadır?

Her saç modeli, her kafa yapısına uygun değildir. Aslında bazı kişiler bunu bilmediği için deneme yanılma yoluyla kendisine yakışan saç modelini bulmaktadır. Oysaki bu yanlış bir seçenektir. Çünkü yüz tipine göre saç modelleri doğrultusunda saç kesimi en doğrusudur.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ 3 Numara Saç Kesimi

Peki, 2 numara saç kesimini kimler kullanmalıdır? Aslında kafa yapısı düzgün olan yani simetrik bir kafa yapısına sahip olan tüm erkekler 2 numara saç kullanabilir. Çünkü çok büyük veya çok küçük ya da çok uzun kafa yapısında çok daha hoş durmayacaktır.

Simetrik bir kafa yapısına sahipsiniz ve uzun saç sevmiyorsanız kesinlikle 2 numarası aç denemelisiniz. Tıraş makinesi kesimi yapılarak her tarafı eşit olarak kesilen 2 numara saçlarda saç uzaması daha sağlıklı olacaktır. Üstelik yüz şekliniz ile uyumlu olduğu için çok daha karizmatik ve tarz görüneceksiniz.

Oval yüz şekline mi sahipsiniz? O halde 2 numara saçlar sizin için de kullanılabilecek saç modelleri arasındadır.

Aslında 2 numara saçları farklı sakal modelleri ile eşleştirerek diğer yüz şekilleri de kullanabilir. Örneğin yuvarlak kafa yapısına sahipseniz sivri sakal veya keçi sakal ile 2 numara saç kullanabilirsiniz. Uzun yüz şekline sahipseniz kirli sakal ile birlikte 2 numara saç kesimini eşleştirebilirsiniz.

2 numara saç kesimi

2 numara saç kesimi

Simetrik veya oval kafa yapısına sahip olanlar ise orta uzunlukta sakal modelleri ile etkili bir şekilde kullanabilirler.

Günümüzde özellikle gençler izli saç, sakal ve kaş kullanmaktadır. 2 numara saç modelini bu şekilde eşleştirme yaparak da kullanabilirsiniz.

Kısa saç modellerinin sunduğu karizmatik görünüm dışında bazı saç problemleri olanlar da

2 numara saçları tercih etmektedir. Özellikle saçkıran saç problemleri veya aşırı saç dökülmesi olanlar kullanmaktadır. Böylece hem saç bakımı ve tedavisi daha kolay yapılmakta hem de daha etkili sonuçlar alınmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Erkek Saç Kesim Numaraları

Peki, 2 Numara Saçları Kimler Kullanmamalıdır?

2 Numara Saçlar Kimlere Yakışmaz?

  • İnce uzun yüz şekline sahip olanlara
  • Geniş ve aşırı kırışık alınlılara
  • Kepçe kulaklılara
  • Büyük ve uzun burunlu kişilere (yani aşırı sivri çene yapısı olanlara)
  • Kafatasında herhangi bir ameliyata veya darbeye bağlı veya dikiş olanlara da 2 numara saç modeli yakışmamaktadır.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin 2 numara saç sakal modelleri görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek size uygun stili belirleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: 2 Numara Saç

Bir önceki makalemiz olan En Güzel Smokin Modelleri başlıklı yazımızda En Güzel Smokin Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu