1 Numara Saç Erkek

28.05.2023
639
1 Numara Saç Erkek

1 numara saç erkek modelleri başlıklı yazımızdan bir numara saç kesimi hakkında detaylar paylaşacağız. İçeriğimizde 1 e vurulmuş saç detayı olarak 1 numara saç kimlere yakışmaktadır sorusunun cevabını bulabilirsiniz. Ayrıca bir numara saç kaç mm’dir sorusunu da sizler için araştırdık. Aslında bir numara saç kesimi erkeklerin en çok kullandığı saç kesim stillerinden biridir. Bu da kolaylık, pratiklik ve tarz görünüm adına kurtarıcı saç modeli demektir. 1 numara saç nasıl yapılır sorusu ve diğer soruların cevaplarını birlikte görelim.

1 Numara Saç Erkek

Çok kısa erkek saç modelleri arasında 1 numaralı saç kesimi de vardır. Tıraş makinesi ile saç kesimi yapılmaktadır. Ben ömrümde hiç bir numara saç traşı yaptırmadım diyen erkek yoktur herhalde. Çünkü bir numara saç asker traşı olarak da bilinmektedir.

1 numara saç kesimi

1 numara saç kesimi

Yüz tipine ve kafa yapısına güvenen erkeklerin 1 numara traş denemesi gerekmektedir. Çünkü kendisine ekstra bir hava ve karizmatik bir görünüm kazandıracaktır.

Bir Numara Saç Kimlere Yakışmaktadır?

Diğer kısa saç modellerinde olduğu gibi 1 numara traş simetrik kafa yapısına  sahip olanlarda kusursuz sunmaktadır. Ek olarak estetik yüz hatlarına sahip olanlara  da farklı ve havalı bir görünüm kazandırmak.

Aslında 1 numara saç oval yüz şekline, yuvarlak yüz şekline, dikdörtgen yüz şekline ve elmacık kemikleri belirgin erkeklere yakışmaktadır. 1 numara saç modelleri, sakal modelleri ile eşleştirilebileceği gibi tek başına da kullanılmaktadır.

Yuvarlak ve küçük yüz hattına sahipseniz sivri sakal veya 5 numara sakal ile kullanabilirsiniz. Böylece daha estetik bir görünüm kazanabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ 0 Numara Saç Modeli

Uzun yüz hattına sahip olanlar ise 1 numara traş ile kirli sakal kullanması yeterli olacaktır.

1 Numara Saç Kaç Mm’dir?

0 numara saçtan sonra gelen bir numara saç yaklaşık 1-1,5 mm’dir. Çok kısa erkek saç kesim modelleri arasında olduğu için bu saç kesiminde saç deriniz görünecektir. Ancak dilerseniz öncesinde yanları bir numara saç kesimi yaparak deneyebilirsiniz. Ardından size yakıştığını düşünürseniz tamamen bir numara tıraş yaptırabilirsiniz. Çünkü traş makinesi aparatı ile 1 numara saç kesimi yapmak çok kolaydır.

1 e vurulmuş saç

1 e vurulmuş saç

1 numara saç kesimi ne kadar zamanda uzar soruları da akla gelmektedir.  Yaklaşık olarak bir haftada saçlarınız 5-6 numara saç kesimi kadar uzayacaktır. Ancak bu süre saç uzama hızınıza göre değişmektedir. Yaz sıcaklarına baş edemediğiniz günlerde bir numara saç ile rahat kullanım ve karizmatik görünüm sizlerle olacaktır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Yüz Şekline Göre Sakal Modelleri 

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin en kısa erkek saç kesimleri arasında yer alan bir numara saç görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: 1 Numara Saç

 

 

Bir önceki makalemiz olan Kahverengi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Olur? başlıklı yazımızda Kahverengi Pantolonun Altına Ne Renk Ayakkabı Gider Erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu