Zayıf Yüzü Kilolu Gösteren Saç Modelleri

20.04.2024
1.306
Zayıf Yüzü Kilolu Gösteren Saç Modelleri

Zayıf yüzü kilolu gösteren saç modelleri ile ince uzun yüzü daha yuvarlak ve daha estetik gösterebilirsiniz. Dolgun gösteren saç modelleri özellikle zayıf yüze sahip olan kişilerin merak ettiği konular arasında yer alır. Kilolu yüzü zayıf gösteren saç modelleri olduğu gibi zayıf yüzü dolgun gösteren saç modelleri de vardır. Yüzü dolgun gösteren modelleri ile makyaj hileleri birleşince çok daha estetik ve güzel görüneceksiniz. İşte yüzü toplu gösteren saç modelleri…

Zayıf Yüzü Dolgun Gösteren Saç Modelleri Nelerdir?

Hangi saç modeli? Klasik saç modellerinden uzaklaşarak yeni kesim modelleri deneyerek hem tarzınızı hem de görünümünüzü değiştirmek mümkün. Birçok kişiyim yanlış aksesuar, yanlış saç modeli ve yanlış makyaj ile olması gereken güzelliğini gizlemektedir.

yuzu-zayif-gosteren-sac-kesimleri

yüzü zayıf gösteren saç kesimleri

Düz saça sahip olanlar genelde ince uzun yüze sahiptir. Bu nedenle düz saç modelleri yerine tatlı kesimleri kullanmanızı öneririz. Çok uzun saçlar yerine orta boy veya kısa katlı saçlar daha dolgun elmacık kemikleri sağlayacaktır.

İnce uzun yüze saç modelleri belirlenirken uzun düz saçlardan kesinlikle uzak durulmalıdır. Uzun saçlar ise su dalgası, röfle ya da perma modelleri ile kullanılmalıdır.

Yüzü zayıf olan düz saçlı bayanlar, yüzlerini ortaya çıkaracak özellikle yanaklarını ortaya çıkaracak saç modelleri kullanmalıdır. Bu özelliklere sahip birçok kişi saçları yanaklarına aşırı derecede yapıştırarak kullanmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Orta Boy Saç Topuz Modelleri Kadın

Oysa ki bunun yerine düz kısa katlı kesim veya dalgalı uzun saç kullanmalıdır. Çünkü düz saçlarda kat, dalgalı saçları ise orta boy veya uzun kullanmak yanakları daha dolgun göstermektedir.

Yüzü Dolgun Gösteren Saç Modeli Topuz

Uzun ve ince yüz yapısına daha kilolu gösteren saç modeli olarak topuz öneriyoruz. Ancak topuz yaparken alını hafif kapatan yanakları ortaya çıkaran topuz modelleri daha doğru olacaktır. Ek olarak ince ve uzun yüze balerin topuzu yapımının yüzü daha uzun göstereceğini belirtelim.

Yuzu-Dolgun-Gosteren-Sac-Modeli-Topuz

Yüzü Dolgun Gösteren Saç Modeli Topuz

Yani ince ve uzun yüze sahip olanlar balerin topuzu veya yüksek topuz yapmamalıdır. Bunun yerine ense topuzu, yandan topuz veya düşük topuz yapmalıdır.

Yanakları dolgun gösteren topuz modelleri arasında kahküllü topuz modelleri de vardır. Özellikle uzun ve ince yüze sahip olanların kakül kullanması daha doğrudur.

İnce Yanakları Kilolu Gösteren At Kuyruğu Saç Modeli

At kuyruğu saç modeli birçok yüz tipine uyum sağlayan kusursuz bir modeldir.   İnce ve uzun yüzde ise saçları kafanın arka kısmında toplamanız gerekir. Yani yüksek at kuyruğu, ince uzun yüze sahip olanlar için doğru değildir.

Zayıf görünen yüze dolgunluk vermek için at kuyruğunu ensenin biraz üstünden veya ensede yapmalısınız. Ardından saçların tamamındaki kabarıklıkları tel tokalar ile sabitlemen gerekmektedir. Bunların tamamını yaptıktan sonra yanakların dolgun görünmediğini mi düşünüyorsun? O halde kilolu gösteren makyaj modelleri kullanmalısın.

Ince-Ve-Uzun-Yuzu-Dolgun-Gosteren-At-Kuyrugu-Sac-Modeli

İnce Ve Uzun Yüzü Dolgun Gösteren At Kuyruğu Saç Modeli

Zayıf kadınların toplu saç modelleri kullanımında kakül kullanmaları gerekmektedir. Özellikle kahkül kullanımı alnı sakladığı için yanakları ortaya çıkacaktır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta yüzün minyon olup olmadığıdır.

Sadece uzun ince yüze sahip olanlar kakül kullanmalıdır. İnce küçük yüze kakül kullanılmaz. Çünkü bu yüzlerde kahkül kullanımı ince minyon olan yüzü daha da küçük gösterecektir.

Yüzü Daha Dolgun Gösteren Mini Topuzlar

Yüzü daha dolgun gösteren modeller saç kesimleri, saç renkleri ve saç modelleri ile yapılır.

Mini topuz modelleri yüzü hem dolgun hem de daha orantılı gösterecektir. İnce uzun ve geniş alana sahipsiniz kakül kullanmalısınız.

Kısa Saç Yüzü Kilolu Gösterir Mi?

Dolgun gösteren saç kesimleri: Düz saçlar katlı kısa saç modelleri ile ince uzun güce sahip kişiler tarafından kullanılabilir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Yeni Trend Kısa Saç Modelleri Kadın 2024-2025 | 150 Görsel

Aşırı kıvırcık ve dalgalı saçlar için de çok kısa saçlar çözüm olacaktır. Çünkü uzun gür ve hacimli saçlar ile ince uzun yüz daha ince görünür.

Kisa-Sac-Yuzu-Dolgun-Gosterir-Mi

Kısa Saç Yüzü Dolgun Gösterir Mi

Kısa saç modelleri doğru yüz şekliyle eşleştirildiği zaman tüm yüz tiplerine uyum sağlar.

İnce Yanakları Dolgun Gösteren Saç Modeli-Saç Bantlı Modeller

Yanakları daha dolgun göstermek için saçların yüz hatlarından çekilmesi gerekir. Yüzü dolgun gösteren saçlar denilince akla saç bandı kullanılan saçlarda gelir.

Dilediğiniz açık veya toplu saç modelini yaparak saç bandı kullanabilirsiniz. Böylece hem yüzünüz açıkta kalacak, hem de dilediğiniz saç modelini kullanacaksınız.

Üstelik saç bandı kullanılan saç modelleri tüm saç modellerinde uygulanabilir. Yani kıvırcık saç, dalgalı saç, düz saç tipi olması önemli değildir. Kaküllü saç modeli kullananlar bile kakül kullanmak istemediği zaman saç bandı kullanmalıdır.

Aşağıdaki resim galerisinde yanakları dolgun gösteren saç modelleri görselleri derledik. Sizden de ince ve uzun yüzü dolgun gösteren saç modelleri önerileri bekliyoruz.

Resim Galerisi: İnce Yanakları Kilolu Gösteren Saç Modelleri Kadın

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu