Sarı Saçlara Bakım Nasıl Yapılmalıdır?

08.01.2022
1.302
Sarı Saçlara Bakım Nasıl Yapılmalıdır?

Sarı saçlara bakım başlıklı yazımızda boyalı saç bakımı denilince akla gelen sari saçlar ve bakımı hakkında bilgiler vereceğiz. Tüm boyalı saçlar bakım istese de sarı boyalı saç modelleri ayrı bir özen ve bakım ister. Sarı yıpranmış saçlara evde bakım yapılır mı? Sarı saçlar için en iyi şampuan hangisidir? Sarı saç bakımı nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını birlikte inceleyelim.

Yıpranmış Sarı Saçlara Bakım

Sarı saçlar için bakım diğer saç renklerinden biraz daha fazla özen ister. İşlem görmüş saçlar için bakım her zaman daha fazla emek ve düzen istemektedir.

boyalı saç bakımı

boyalı saç bakımı

Sarı sac için yapılan saç derisini, saç kök ve saç tellerini etkilediği için derin saç bakımı yapılmalıdır.

Yıpranmış Sarı Saçlar İçin Bakım

Saçları aşırı ısıdan korumak en etkili saç bakımı teknikleri arasında yer almaktadır. Saç renginin sarıya dönüşmesi sırasında zarar gören saçlar aşırı ısı ile daha da çok etkilenerek yıpranmış görünüm kazanacaktır.

Aşırı ısı ile işlem gören saçlar daha kolay kırılacak aynı zamanda çok zor şekil alacaktır.

Sarı saçlarda tutturulan renk tonunun kaybolmaması için boyalı saç rengini korumanın en etkili yolu aşırı ısı uygulamasından kaçınmaktır.

Okurlarımız bu yazıya da baktı ⇒ Kısa Sarı Saç Modelleri Ve Kesimleri

Sarı saç bakım ürünleri kullanım öncesi günlük stabil uygulamalar yapılırsa ağır bakımlara gerek kalmaz. Sari saclar, doğru sabunla, ılık su ile yıkanmalı, saçın nemini koruması için son durulama suyu soğuğa yakın su olmalıdır.

 Sari saclar aşırı sıcak ve aşırı soğuktan uzak tutulmalıdır. Direk güneş ışığı cilde nasıl zarar veriyorsa saçlara da o derecede zarar verir.

Güneşten etkilenerek zarar gören sarı saçların renk tonunun turuncuya dönüşme ihtimali yüksektir. Sarı saç boyası rengini korumak için şapka veya bone kullanılabilir.

Saç bakım yağı kullanımı, sarı saçlar için kullanılacaksa dikkatli kullanım gerektirir. Doğru saç bakım yağı kullanılmadığı zaman saçlarda yağlanma ile birlikte lekeler oluşmaktadır. Bu nedenle sarı saçlar için bakım yağı olarak suda çözünen yağlar kullanılmalıdır.

Sarı yıpranmış saçlara evde bakım için saç uçlarından belli aralıklarla kırıkları aldırmanız gerekmektedir. Sarı saç boyası uygulaması sonrası saç uçlarının hasar görme ihtimali yüksektir.

Sarı saç bakımı nasıl yapılır

Sarı saç bakımı nasıl yapılır

Sarı saç boyası ile saçları boyadıktan bir hafta sonra zarar gören saç uçları mutlaka kestirilmelidir.

Sarı saç boyası ile boyanan saçlar doğru saç modelleri ile kullanılmalıdır.

Sarı Boyalı Saç Modelleri

Sarı boyalı saçları yıpratmayan saç modelleri arasında at kuyruğu gibi sıkı saç bağlama modelleri yer almaktadır. Saçlarınıza sıcak uygulama dışında sıkı saç toplama modelleri kullanımından uzak durmalısınız.

Açık sarı saç modelleri, salaş sarı boyalı saç modelleri ve örgülü sarı boyalı saç modelleri saçları koruma da yardımcı olacaktır.

Sarı Saç İçin Maske  (Yoğun Nem İçin)

Sarı saçlar için maske haftada bir veya 15 günde bir kez yapılabilir.

 • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1 tatlı kaşığı yoğurt
 • 2 yemek kaşığı bal
 • Bir tutam tarçın

Malzemeleri karıştırdıktan sonra saç diplerinden uçlara doğru sürdükten sonra 35-40 dakikalık bekleme süresi sonrası ılık su ile yıkayın.

3-4 günde bir bu sarı boyalı saç maskesi ile saçlarınız nemli, canlı ve bakımlı olacaktır.

İşlem görmüş saçlar için bakım

İşlem görmüş saçlar için bakım

Sarı Boyalı Saç Bakım Maskesi (Renk Koruyucu)

 • 2 bıldırcın yumurtası sarısı
 • 2 tatlı kaşığı süzme bal
 • Yarım Türk kahvesi fincanı zeytinyağı
 • 2 yemek kaşığı süt

Malzemeleri karıştırdıktan sonra en az haftada bir kez saçlara dipten uca uygulanarak 1 saatlik bekleme süresi sonrası ılık su ile yıkanmalıdır.

Okurlarımız bu yazıya da baktı ⇒Mor Şampuan Nedir Ne İşe Yarar?

Saçlar İçin En İyi Şampuan

Sarı saçlar için kullanabileceğiniz en iyi şampuan sarı renk tonuna en uygun tonlamaları sağlayan mor şampuanlardır.

Sarı saçlar için en iyi şampuan

Sarı saçlar için en iyi şampuan

Haftada bir gün mor şampuan kullanımından sonra geri kalan gün de ise yine haftada bir gün olacak şekilde nemlendirici ve renk koruyucu özelliği olan saç yapısına uygun şampuan kullanılmalıdır.

Resim Galerisi: Sarı Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

 

Bir önceki makalemiz olan Karamel Kumral Saç Rengi- Tüm Detaylarıyla başlıklı yazımızda karamel kumral ve Kumral karamel saç rengi hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. hande dedi ki:

  saçlarım boyattıktan sonra aşırı yıprandı arkadaşımın tavsiyesiyle saç tipime uyumlu keratin kullanmaya başladım o kadar memnun kaldım ki anlatamam saçlarımı yumuşacık yapıyor

  1. sedef dedi ki:

   Merhaba Hande,

   Tecrübelerini bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz:)

Tarz Kadın Blogu