Kısa Sarı Saç Modelleri Ve Kesimleri

24.10.2023
2.465
Kısa Sarı Saç Modelleri Ve Kesimleri

Kısa sarı saç modelleri ve kesimleri başlıklı yazımızda sarı saç modelleri kısa stilleri arasında yer alan trendlerden bahsedeceğiz. İlk olarak kısa saç sarı seçenekleri arasında yer alan sarı küt saç modelleri bilgileri vereceğiz. Ayrıca dalgalı sarı küt saç modelleri, kıvırcık sarı küt saç modelleri detayları vereceğiz.

Sarı saç bakımı zor olsa da, dikkat çekici görünüme sahip olduğundan bayanların ve hatta erkeklerin en çok sevdiği saç renkleri arasında yer almaktadır.

Kısa Sarı Saç Modelleri Ve Kesimleri Nelerdir?

Kısa sarı saç modelleri, birçok bayanda büyüleyici görünüm demektir. Ancak bu tüm yüz tipleri için geçerli değildir.  Sarı saça sahipseniz yapabileceğiniz pek çok farklı modelin olduğunu söyleyebiliriz. Sarı saçlarınız için düşebileceğiniz birçok farklı model var. Ancak bu modeller içerisinde yüz hattınıza yakışan sarı saç modelleri tercih etmelisiniz.

sarı boyalı saç modelleri

sarı boyalı saç modelleri

Yüz tipine göre sarı saç modelleri ile hem uzun, hem de kısa saç kesimine uygun modeller vardır. Bu senenin iddialı kısa saç modelleri arasında sarı saç modelleri hangisi olduğunu merak ediyorsanız gelin birlikte göz atalım.

Sarı Küt Saç Modelleri

Küt saç kesimi, sarı saç rengine oldukça fazla yakışmaktadır. Bu nedenle sarı kısa saç modelleri denilince akla ilk olarak küt sarı saç modelleri gelmektedir.

Klasik saç modellerinden sıkıldınız mı? Farklı ve dikkat çekici saç modeli mi arıyorsunuz? O halde en kısa zamanda küt saç kesimi deneyebilirsiniz. Küt saç kesimi, sarı saçların en güzel ve göz alıcı şekilde ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Sarı küt saçları çok daha iddialı göstermek istiyorsanız, sarı saçlara ışıltı attırabilirsiniz. Ombre saç modelleri sarı, sarı röfleli saç modelleri, sarı gölgeli saç modelleri ile de sarı küt saç modeli kullanabilirsiniz. Özellikle sarı ombre, mutlaka denemeniz gereken bir stildir.

sarı küt saç modelleri

sarı küt saç modelleri

Sarı küt saçlar, saçın daha canlı ve bakımlı şekilde görünmesini sağlar. Burada sarı küt saç modeli kimlere yakışır sorusu da akla gelmektedir.

Sarı Küt Saç Kimlere Yakışmaktadır?

Sarı küt saç kesimi yuvarlak bir yüz hattına sahip olan bayanlara daha fazla yakışmaktadır. Yuvarlak ve tombul yüze yakışan saç, oval yüze yakışan saç olarak sarı küt saç kesimini kullanabilirsiniz.

Sarı küt saçlar, hem yüzünüzün daha sevimli görünmesini sağlayacak, hem de kadınsı yönünüzü ortaya çıkarmaya yardımcı olacaktır.

Sarı Saçlar İçin Dalgalı Bob Saç Modeli

Özellikle sarı saçlarınızı kısa kesimlerle daha da havalı göstermek mi istiyorsunuz ? O halde dalgalı bob modelini tercih edebilirsiniz. Çünkü sarı kısa saç modelleri arasında dalgalı bob modeli de yer alır. İster dalgalı isterseniz de düz şekliyle rahatlıkla kullanabilirsiniz. Genelde bu saç sarı kumrala dönük saç renklerinde oldukça hoş görünmektedir.

Sarı saç dalgalı bob kesim kısa

Sarı saç dalgalı bob kesim kısa

Buğday tene yakışan saç modeli ve saç rengi olarak koyu sarı saç modelleri arasından bob dalgası saç kesimi deneyebilirsiniz. Ayrıca uzun yüz hatları içinde dalgalı bob kesim oldukça iddialı saç modelidir.

İnce uzun yüz şekline sahipseniz ve buğday tenliyseniz, sarı dalgalı bob saç kesimini kullanmalısınız. Sarı saç kısa bob kesim ve sarı saç uzun bob kesim saç modeli arasında yüz tipinize göre tercihler yapabilirsiniz. Ünlülerin sarı saç modelleri arasında oyuncu julianne hough etkileyici saç stili ile görmekteyiz.

Kısa Kıvırcık Sarı Saç Modelleri

Kıvırcık saç modelleri öyle her rengi ve modeli kaldırmaz. Özellikle yüz tipine uygun olmayan saç modelini asla denememelisiniz. Bu nedenle kıvırcık sarı saçlara sahipseniz öncelikle yüz tipinizi öğrenmelisiniz.

Ardından kıvırcık saçlara kısa saç kesimi yaptırmalısınız. Son olarak ise eğer ten renginize uyarsa sarı saç denemelisiniz. Ancak açık tenli ve oval yüze sahipseniz sarı kıvırcık saç sizde kusursuz duracaktır.

Aşağıdaki resim galerisinde sarı saç modelleri kadın stilleri arasında yer alan dalgalı sarı saç modelleri, doğal sarı saç modelleri gibi sarı boyalı saç modelleri görselleri sunuyoruz.

Resim Galerisi: Sarı Saç

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu