Yeşil Göze Hangi Saç Rengi Yakışır?

13.08.2022
3.906
Yeşil Göze Hangi Saç Rengi Yakışır?

Yeşil göze hangi saç rengi yakışır başlıklı yazımızda beyaz ten yeşil göze hangi saç rengi gider? Buğday tenli yeşil gözlülere hangi saç rengi olur? Gibi soruların cevaplarını verecek ve yeşil göze uygun saç rengi nedir konusuna değineceğiz.

Yeşil gözü ortaya çıkaran saç rengi ve kombin renkleri ile çok daha kusursuz görünürsünüz. Çünkü yeşil gözler için saç rengi tamamlayıcı unsurlar arasında yer almaktadır. Aslında kıyafet kombinleri yapılırken ten rengi ile uyumlu saç rengi dikkate alınmalıdır. Böylece göz rengi ile uyumlu kombinler yapıldığı zaman daha etkili sonuçlar çıkmaktadır.

Yeşil göze yakışan saç renkleri

Yeşil göze yakışan saç renkleri

Yeşil gözlülere yakışan saç renkleri ile birlikte kendi zevkinize uygun kombinler yapabilirsiniz. Yani giyimde renk uyumu kuralları doğrultusunda ten rengi, göz rengi ve saç rengi uyumuna dikkat edilmelidir.

Yeşil Göze Hangi Saç Rengi Yakışır?

Ten renkleri; soğuk, sıcak ve nötr diye adlandırılmaktadır. Burada ten rengimi nasıl belirlerim soru söyle çıkmaktadır. Güneş altında bileğinize bakarak bunun kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Yeşil göze uygun saç rengi

Yeşil göze uygun saç rengi

Güneş altında bileğinize baktığınız zaman damarlarınız mor veya mavi görünüyorsa serin ten rengi ve soğuk ten tonuna  sahipsiniz. Ancak damarlarınız yeşilimsi görünüyor ise sıcak cilt alt tonu sahibisiniz. Damarlarınızda bu renklerin hiçbirini göremiyorsanız nötr ten rengine sahipseniz demektir.

Koyu Yeşil Göze Yakışan Saç Renkleri Nelerdir?

Yesil gozlere yakisan sac rengi; Gözleriniz yeşil ise ten renginizi soğuk veya sıcak olmasına göre saç rengi belirlemesi yapmalısınız. Yeşil göze saç rengi olarak göz renginizi ve ten renginizi tamamlayan seçimler yapılmalıdır.

Aslında yeşil gözler için soğuk saç renkleri kadar sıcak saç renkleri de kullanılır. Yani kullanacağınız saç rengini cilt alt tonları belirlemektedir.

Beyaz ten yeşil göze hangi renk saç gider

Beyaz ten yeşil göze hangi renk saç gider

Siyah saç yeşil göz beyaz ten uyumludur. Ayrıca yeşil göz kumral saç, yeşil göz fındık kabuğu saç rengi kusursuzu sunar. Patlıcan moru saç renkleri, karadut rengi saç, kızıl saç yeşil göz fazlasıyla çekici duracaktır.

Açık Yeşil Göze Yakışan Saç Rengi

Yeşil gözlü kadınlar doğru saç ve kombin renkleri ile bulundukları ortamın gözdesi olur. Yeşilin açık tonlarında bir göze sahipseniz, ten renginiz de açık ise ne yapabilirsiniz? Açık yeşil göz rengine göre saç rengi seçerken koyu yeşil gözlere göre biraz daha avantajlısınız.

Açık yeşil göz için saç renkleri arasında kahverengi saç renkleri, orta kahve saç renkleri, siyah saç rengi vardır. Ayrıca açık kumral ve koyu kumral saç da açık yeşil gözlerle kullanılır.

Yeşil göze saç rengi

Yeşil göze saç rengi

Ancak ten renginiz sarı ise siyah ve koyu kahve saçlardan uzak durmalısınız.  Sarışın yeşil gözlüler için saç renkleri olarak koyu renkler yerine bal rengi  saç seçimleri yapılmalıdır.

Böylece göz rengini ortaya çıkaran saç renkleri seçimi yapmış olursunuz. Ayrıca platin saç rengi, küllü saç renkleri, kızıl saç rengi tonları da yesil goze giden sac rengidir.

Çilli sarışına yakışan saç renkleri olarak da bu renkleri kullanabilirsiniz. Ancak bakır tonları yüzünüzdeki çilleri daha belirgin hale getireceğini de bilmelisiniz.

Kara Kaş Kara Göze Hangi Saç Rengi Gider? ⇐başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Buğday Ten Yeşil Göze Hangi Saç Rengi Gider?

Buğday ten yeşil gözlüler için şampanya rengi, bal rengi, kahverengi saça atılan altın ışıltılar ilk sıralardadır. Ayrıca zengin çikolata kahve saç rengi, hafif karamel saç renkleri doğru seçim olacaktır.

Esmer yeşil gözlü kadınların saç rengi ise koyu kahverengi ve çikolata kahvedir. Ayrıca Doğal siyah ta yeşil gözlü kadınlara yakışan saç renkleri arasındadır.

Buğday ten yeşil göze hangi saç rengi gider

Buğday ten yeşil göze hangi saç rengi gider

Beyaz Tenli Yeşil Gözlülere Hangi Saç Rengi Yakışır

Beyaz ten yeşil göze hangi renk saç gider? kızıl tonları, kahve tonları, çikolata tonları, mor saç renkleri, küllü gri saç renkleri, bal rengi saçlar diyebiliriz. Özellikle siyah saç yeşil göz beyaz ten ile ise büyüleyici olabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde yeşil göze saç renkleri hakkındaki yeni sezon görsellerini sunduk. Daha fazla ayrıntı için görselleri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Yeşil Gözlülere Hangi Saç Rengi Yakışır?

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu