Tarz Kadın

Uzun Yüz Saç Modelleri Erkek Stilleri

25.03.2021
33
Uzun Yüz Saç Modelleri Erkek Stilleri

Uzun Yüz Saç Modelleri Erkek Stilleri başlıklı yazımızda uzun yüze saç modeli hakkında bilgiler vereceğiz. Toplumdaki uzun yüz erkek saç modelleri kısa olmalıdır imajı son 5 yılda kırılarak farklı saç ve saç tasarımlarını öne çıkarmaktadır. Yüz şekline göre saç modeli erkek için de kalın içinde son derece önemlidir. Zira doğru saç modeli ile çok daha güzel veya çok daha karizmatik olabilirsiniz.

Yüz şekli ile birlikte değerlendirilecek diğer kriterlerde alnı açık erkek saç modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Zira uzun yüz şekline neden olan en büyük etken alın açıklığıdır. Bu nedenle alın kısmını saçlarla kapatılmalıdır.

Uzun Yüz Saç Modelleri Erkek Stilleri

Uzun yüz için saç modelleri erkek için seçimi zor modeller olarak karşımıza çıkmaktadır. Seçeceğiniz saç modelinde yüzün enini boyundan daha dikkat çekici hale getirecek saç modelleri tercih etmelisiniz.

Uzun yüz şekline göre saç modelleri erkek 2021-2022

Uzun yüz şekline göre saç modelleri erkek 2021-2022

Uzun kafa saç modelleri erkek sitelerinde yüz karakteri kemikli olduğu için her saç modeli kullanılmamaktadır. Özellikle tepe kısmı uzun ve kabarık saç modellerinden uzak durmalısınız.

Uzun yüz şekline göre saç modelleri erkek stili tercih ederken daha oval ve yuvarlak görünmesine sağlamalısınız. Bunun içinde saç ile birlikte doğru sakal kullanımını düşünmelisiniz. Sakal kullanırken sakalınızı kesinlikle uzun bırakmalısınız. Yüzü daha yuvarlak ve oval göstermek için kirli sakal ile birlikte uzun yüze saç modelleri tercih etmelisiniz.

Uzun yüz şekline göre saç modelleri erkek arasında saçların yan tarafı uzun bırakılan saç modelleri sizin için daha doğru olacaktır. Kulağınızı kapatacak derecede uzun saçlarla yüzünüzü olduğundan daha oval ve daha simetrik gösterebilirsiniz. Omuz hizasını geçen saç modelleri yüzünüzü daha uzun gösterecektir. Bu nedenle erkek orta boy saç modellerini kullanmanız en doğru uzun yüzlü erkek saç modelleri olacaktır.

İnce Uzun Yüze Saç Modelleri Erkek

Uzun kafa saç modelleri erkek stilleri ile yüz şeklinizi rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Seçeceğiniz doğru saç modeli ile yüzünüz çok daha orantılı görünecek ve keskin hatlardan uzak kalacaktır. Uzun yüzünü daha kısa göstermek için favori kısımları kesinlikle kısa tutmalısınız. Sakalların başladığı kısım standart bölgeden daha kısa olmalıdır.

Uzun yüzlü erkek saç modelleri

Uzun yüzlü erkek saç modelleri

Uzun yüzler için kısa saç modelleri erkek tasarımları uzun saç modelleri erkek sitelerine göre daha doğru tercih olacaktır.  Amerikan traşı, kısa subay traşı, 3 numara saç, 5 numara saç, 6 numara saç, 4 numara saç ile yüzünüz çok daha oval ve yuvarlak görünecektir. Uzun yüzler için kısa saç modelleri ile kirli sakal kullanmanızı kesinlikle öneriyoruz.

Aşağıdaki resim galerisinde uzun yuz tipine uygun sac modelleri erkek tasarımları hakkında derlediğimiz görselleri daha fazla detay ve ayrıntı için sizlere sunuyoruz.

Resim Galerisi: Erkek Uzun Yüz Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Pantolon Gömlek Kombinleri Erkek Trendleri başlıklı yazımızda gömlek pantolon kombinleri erkek ve Pantolon Gömlek Kombinleri Erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu