Tarz Kadın

Uzun Saç Örgü Modelleri Yeni

01.10.2023
1.563
Uzun Saç Örgü Modelleri Yeni

Uzun saç örgü modelleri yeni örgü saç modelleri çerçevesinde farklı tasarımlara ve saç stillerine sahiptir. Örgülü uzun saç modelleri arasında yan örgü, dağınık saç örgü modelleri, düğüm örgü, balıksırtı örgü vardır. Ayrıca kılçık örgü, Hollanda örgüsü gibi örgü modelleri de yer almaktadır. Örgülü saçlar ve örgü sac modelleri sınırsız seçeneklere sahiptir. Uzun örgü saç modelleri günlük saçlardan abiye saçlarına kadar geniş bir alanda kullanılmaktadır. Öyleyse uzun saçlarda şık örgü saç modelleri nelermiş birlikte görelim.

Uzun Saç Örgü Modelleri Yeni

Uzun saç modelleri örgü stilleri tekli ve çoklu örgüler şeklinde değişmektedir. Geçmişte orgu sac modelleri denilince akla geleneksel örgü modelleri gelmekteydi. Ancak günümüzde çok farklı tasarımlara ait örgülü saçlar bulunmaktadır.

Aslında uzun saç modelleri bayan örgü teknikleri ile hiç olmadığınız kadar güzel görünebilirsiniz. Çünkü orgu sac modelleri birçok yüz şeklinde kusursuzu sunmaktadır.

Örgülü uzun saç modelleri

Örgülü uzun saç modelleri

Yandan Örgü Saç Modelleri

Aslında yandan saç modelleri arasında yer alan yan saç örgü modelleri birçok seçenek sunmaktadır.

Yandan dağınık örgü saç modelleri, yan örgülü saç modelleri balıksırtı, yan örgü modelleri düğüm örgü en çok kullanılanlardır. Ek olarak kılçık örgü, Hollanda örgüsü ve klasik örgü de yine en çok kullanılanlar arasındadır. Değişik örgü saç modelleri de yan örgü olarak yapılmaktadır. Örneğin, düğüm örgü, gevşek örgü gibi.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Bayanlarda Uzun Saç Mı Kısa Saç Mı Moda

Günümüzde plaj gezilerinden arkadaş gezmelerine kadar her türlü ortamda uzun örgülü saç modelleri kullanılmaktadır.

uzun <yoastmark class=

Örgülü Uzun Saç Modelleri İkili Örgü

Uzun saç saç modelleri kadın örgü stilleri çerçevesinde ikili örgü saç modelleri de yer almaktadır. İkili uzun saç örgüsü saçın her iki tarafında yapılarak güzel bir görünüm yakalanmaktadır.

İkili saç örgü modelini balıksırtı örgü, kılçık örgü, düğüm örgü, dağınık saç örgü ve klasik örgü seçenekleri ile yapabilirsiniz.

Örgülü saçlar

Örgülü saçlar

İkili saç örgüleri, uzun saçlarda da dağınık şekilde yapılabileceği gibi sıkı örgü veya gevşek örgü şeklinde de yapılmaktadır.

Uzun Saç Hollanda Örgüsü

Uzun saç örgü modelleri çerçevesinde Hollanda örgüleri geniş yer tutmaktadır. Görünüşte çok zor gibi görünen Hollanda örgüsü aslında öğrenilmeyecek kadar zor değildir.

uzun açık <yoastmark class=

Hollanda örgülü uzun saç modelleri dağınık örgü tekniği ile çok havalı durmaktadır. Ancak sıkı örgü tekniği ile de yapılmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Kısa Saç Örgü Modelleri Ve Yapılışları

Sac örgü modelleri seçeneklerinden olan Hollanda örgüsü Özellikle dalgalı saçlara çok yakışmaktadır. Hollanda örgüsünü tek yön yapabileceğiniz gibi her iki yandan yaparak arkada da birleştirebilirsiniz.

Uzun Saç Yan Örgü Fransız Saç Örgüsü

Fransız saç örgüleri yan saç örgü modellerinin olmazsa olmaz modeli arasında yer almaktadır.

Kolay yapımı de kusursuz görünümüyle yediden yetmişe tüm uzun saçlı kadınların en çok kullandıkları saç modeli arasında Fransız yan örgülü saç modelleri gelmektedir.

Uzun Saç Yan Örgü Fransız Saç Örgüsü

Uzun Saç Yan Örgü Fransız Saç Örgüsü

Balık Kuyruğu Saç Örgüsü Uzun Saç

Balık kuyruğu saç örgü modelleri Fransız örgüsü, Hollanda örgüsü, geleneksel örgü gibi birçok örgülü saç modelini geride bırakmaktadır. Şık örgü saç modelleri denilince birçok kişinin aklına yan balık kuyruğu saç örgü modeli gelmektedir.

Şık <yoastmark class=

Ofis saç modellerinden düğün saç modellerine kadar tercih edilen balık kuyruğu saç modeline siz de deneyebilirsiniz. Her yaş grubuna hitap eden balık kılçığı tekniği ile siz de saçlarınızı güzelleştirebilirsiniz.

Uzun Saçta Dantel Örgü Saç Modelleri

Dantel örgüsü saç modeli mükemmel görünümü ile özellikle genç kızların favori uzun örgülü saç modelidir.

yan dantel örgü saç

yan dantel örgü saç

Dantel örgü saç modelinde saçın önünden alınan bir tutam saç klasik örgü ile örülmektedir. Ardından dilerseniz geride kalan açık saçları salık bırakabilirsiniz. Ancak at kuyruğu noktasında birleştirerek örgülü at kuyruğu da yapabilirsiniz.

Uzun saçlar için havalı örgü modelleri arıyorsanız dantel örgü saç modelini mutlaka denemelisiniz

Uzun Saçlar İçin Örgü Modelleri Düğümlü Saç Örgüsü

Düğümlü saç örgü modeli yan saç örgü olarak daha çok tercih edilmektedir. Islak saçlarda düğümlü saç örgü yapıldığı zaman sabah sizi doğal dalgalı saçlar karşılayacaktır.

uzun <yoastmark class=

Düğümlü saç örgü modeli de diğer saç örgü modellerinde olduğu gibi saç kremi sonrası yapılmalıdır.

Aşağıdaki resim galerisinde uzun saçlar için örgü modelleri arasından derlediğimiz görselleri daha fazla detay ve ayrıntı için sizlere sunuyoruz. Sizlerin de uzun saçlar için örgü modelleri hakkındaki görüşlerinizi yorum kısmında bekliyoruz.

Resim Galerisi: Uzun Saçlarda Örgü Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Topuz Modelleri 2024: Kolay ve Etkileyici Tasarımlar başlıklı yazımızda Düz topuz modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu