Uzun Saç Kimlere Yakışır Kadın?

27.11.2022
897
Uzun Saç Kimlere Yakışır Kadın?

Uzun saç kimlere yakışır kadın başlıklı yazımızda “uzun saç ve bana uzun saç mı kısa saç mı yakışır” sorusunun cevabını bulacaksınız. Doğru saç tipi ile yüz hatları daha belirgin ve daha estetik hale gelmektedir. Kişinin yüz hatlarının daha da ön plana çıkması için en doğru saç uzunluğunu bulması gerekmektedir.

Saç uzun ise ve yüz şeklinize yakışmıyor ise saç boyunu bulmak zorundasınız. O halde gelin şimdi hep birlikte uzun saç kimlere yakışmaktadır sorusunun cevabını görelim.

Uzun Saç Kimlere Yakışır Kadın?

Kişinin saç boyu yaş, yüz şekli, kilo ve boy uzunluğu ile orantılıdır. Ancak yüzde saklamak istediğiniz kusurlu bölgeler var ise uzun saç modelleri kullanmanız en doğrusudur.

Oval-Yuz-Sekline-Yakisan-Uzun-Sac-Modelleri

Oval Yüz Şekline Yakışan Uzun Saç Modelleri

Hangi saç daha olgun gösterir sorusunda karşımıza çıkan ilk cevap uzun saç modelleridir. Çünkü bayanlar uzun saçları en çok da olgun görünmek ve fazla kiloları gizlemek için kullanırlar. Oysaki bu hem doğru hem yanlış bir taktiktir. Çünkü genç gösteren saç kesimleri arasında bazı uzun saç modelleri de yer almaktadır.

Bu nedenle bizce uzun saçları doğru yüz şekline sahip herkes kullanabilir.

Oval saç, oval yüz tipine, yuvarlak yüz tipine, köşeli yüz şekline ve üçgen yüz şekline yakışmaktadır.

İnce uzun yüze sahip kadınların düz uzun saç kullanmaları yüzlerini daha uzun gösterecektir. Bu nedenle dalgalı uzun saçlar veya kirli uzun saçlar onlar için daha uygundur.

Kısa boylu kadınlar uzun saçlarla boylarını daha basit gösterirler. Bu nedenle kısa boylu kadınların omuz hizasında saç ve kısa saç kullanmaları daha doğrudur. Aslında uzun saçın faydaları ile birlikte uzun saçın zararları da vardır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Bayanlarda Uzun Saç Mı Kısa Saç Mı

Mesela kısa boyluların kullanması halinde daha da kısa görünmeleri minik zararlarıdır. Ancak omuzlarda ve yüzdeki kusurları kapatması nedene li ile de son derece yararlıdır.

Oval Yüz Şekline Yakışan Uzun Saç Modelleri

En kusursuz yüz şekli oval yüz şekli diyebiliriz. Çünkü tüm saç kesimlerini, tüm saç modellerini ve tüm saç uzunluklarını rahatlıkla taşır.

Sac-uzun

Saç uzun

Bu nedenle oval yüz şekline sahip olanlar uzun saç modellerinden dilediğini kullanabilirler. Yani uzun kıvırcık saçlardan uzun dalgalı saçlara kadar hepsi ile kusursuz görünürsünüz.

Yuvarlak Yüze Yakışan Uzun Saç Modelleri

Uzun saç, kıvırcık saçlarla birlikte yuvarlak yüz şeklinde kullanılmamalıdır. Çünkü kıvırcık uzun saçlarla yuvarlak yüz tipi daha dolgun ve daha kilolu görünür. Bunun yerine düz uzun saç modelleri veya dalgalı uzun saç modelleri kullanılmalıdır.

Üçgen Yüze Yakışan Uzun Saç Modelleri

Kıvırcık uzun saç, dalgalı uzun saç ve düz uzun saç modelleri üçgen yüz ile rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle enseye kadar örülen sonrasında serbest bırakılan kıvırcık uzun saçlar üçgen yüze daha orantılı göstermektedir.

Köşeli Yüze Yakışan Uzun Saç Modelleri

Özellikle dalgalı ve kahküllü uzun saç modelleri köşeli yüzlerde mükemmel durmaktadır. Uzun aslan yelesi veya uzun su dalgası saç modelleri ile de daha kusursuz görünebilirsiniz.

En-uzun-sac

En uzun saç

Uzun Toplu Saç Kimlere Yakışır?

Uzun toplu saçlar hemen hemen tüm yüz şekline yakışmaktadır. Ancak oval yüz şekline, yuvarlak yüz şekline ve ters üçgen yüz şekline toplu uzun saç modelleri daha çok yakışmaktadır. Uzun saç düşünmeden önce yakışıp yakışmayacağını öğrenmelisiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Uzun Saç Örgü Modelleri Yeni

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin en güzel uzun saç modelleri görselleri paylaşılmıştır. Doğru yüz şekli ile eşleştirilen görselleri inceleyerek size daha çok yakışacak uzun saç modellerini bulabilirsiniz. Görsel kaynağı: Pinterest

Resim Galerisi: Uzun Saç Bana Yakışır Mı?

Bir önceki makalemiz olan Karamel Kumral Saç Rengi- Tüm Detaylarıyla başlıklı yazımızda karamel kumral ve Kumral karamel saç rengi hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu