Abiye Tuvalet Modelleri

14.08.2023
4.563
Abiye Tuvalet Modelleri

Abiye tuvalet modelleri konusunu incelemeye başladığımızda merak edilen ilk konunun tuvalet elbise nedir sorusu olduğunu görüyoruz. Aslında elbise tuvalet, kadınların en çok kullandığı günümüz abiye modelleridir. Ancak tuvalet kıyafet geçmişten günümüze bazı revizyonlar geçirmiştir. Günümüzde tuvalet giysi modellerine abiye denilmektedir.

Ancak tuvalet modelleri ile abiye modelleri arasında farklılıklar bulunmaktadır. Çünkü tuvalet giysi belli bir zorunluluktan doğan bir kıyafettir. Öyleyse gelin şimdi hep birlikte tuvalet nedir sorusunun cevabını ve ardından düğün tuvalet modelleri detaylarını görelim.

Tuvalet Elbise Nedir?

Aslında abiye tuvalet modelleri 17 yüzyılda kullanmaya başlanmıştır. O dönemde kat kat, uzun ve kabarık elbiseler yeni tasarlanmıştır. Güzelliğine düşkün olan 17 yüzyıl kadınları bu elbise modellerini çok beğenmiş özellikle davetlerde kullanmaya başlamıştır.

 

prenses tuvalet abiye modelleri

prenses tuvalet abiye modelleri

Ancak özellikle kralın düzenlediği uzun süreli davetlerde, kat kat uzun elbiselerle tuvalet ihtiyacını gidermek sorun haline gelmiştir. Bu nedenle elbiseyi çıkarmadan elbise altında kullanılabilen minik lazımlıklar tasarlanmıştır. Zamanın asil kadınlarına büyük kolaylık sağlayan bu lazımlıklar, elbise çıkarmadan kullanılmıştır. Bu da o dönemin kadınları için büyük kolaylık sağlamıştır.

Kabarık elbiseler yaklaşık 100  boyunca bu şekilde kullanılmıştır. Bu da kat kat kabarık elbiselerin tuvalet olarak alınmasını sağlamıştır.

Neyse ki 18 yüzyılın sonlarında tuvalet elbise kullanımı azalmış ve bitmiştir. Ancak elbise modellerinin beğenilmesi tuvalet abiye şeklinde değiştirilmiştir. Yani 18 yüzyıldan bugüne kabarık elbise modelleri çok değişmiştir.

sade tuvalet abiye modelleri-tuvalet kıyafetleri

sade tuvalet abiye modelleri-tuvalet kıyafetleri

Günümüzde kabarık abiye modelleri sadece düğün tuvalet modelleri olarak bilinmektedir. Bunun dışında günümüzde daha sade, düz ve kısa abiye modelleri öne çıkmaktadır.Günümüzde ise sadece abiye olarak bilinmektedir. Ancak bazı modacıların abiye koleksiyonlarına hala tuvalet abiye dediği de bilinmektedir.

Ancak abiye tuvalet modelleri ile abiye modelleri arasında da farklılıklar mevcuttur.

Abiye İle Tuvalet Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

Abiye İle Tuvalet Arasındaki Fark Nedir? Tuvalet giysi aşırı astarlı ve kabarıktır. Ancak günümüzde abiyeler astarlı modellerinin yanı sıra astarsız ve düz de olmaktadır.

tuvalet abiye modelleri ve fiyatları

tuvalet abiye modelleri ve fiyatları

18 yüzyıl elbise tuvalet modellerinin hepsi uzundu. Ancak günümüzde midi hatta mini boyları da kullanılmaktadır.

18 yüzyılda kullanılan tuvalet kıyafet modelleri aşırı derecede süslü ve gösterişliydi. Çünkü elbisenin gösterişi ve süsü kullanan kadının asaletini ve zenginliğini temsil etmekteydi.

Oysaki günümüzde sade ve gösterişsiz abiye modelleri yanında modern işlemelere sahip abiyeler bulunmaktadır.

Abiye Tuvalet Modelleri

Özellikle kilolu bayanlar tercihlerini uzun siyah tuvaletlerden yana kullanmaktadır. Siyah tuvalet modelleri en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.

kırmızı tuvalet abiye modelleri

kırmızı tuvalet abiye modelleri

2000 li yıllarda akım haline gelen, o gün bugündür beğenilerek kullanılan kabarık abiyeler yanında sade modeller de kullanılmaktadır.

Kırmızı renk tuvaletler de sıkça tercih edilen tuvalet elbisesi modelleri arasında yer almaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Düğün İçin Abiye Modelleri-Vücut Tipine Göre Abiye

Uzun tuvalet elbisesi modelleri arasından yine balık modellerde çoğu bayanın hoşuna gideceği tuvalet modelleri arasındadır.

tuvalet elbiseler balık modeller

tuvalet elbiseler balık modeller

Aslında tuvalet modelleri geçmişte sadece kabarık tuvalet modelleri şeklindeydi. Ancak günümüzde balık model ve hafif kabarık şekliyle de tasarlanmaktadır.

Tuvalet abiye renk seçenekleri kırmızı, siyah, mavi, beyaz, lacivert, mor, lila, mürdüm rengi gidi seçenekler sunmaktadır. Ancak tuvalet renkleri bu kadarla sınırlı değil tabi ki. Renk kartelasındaki tüm renklerde tuvalet giysi modelleri bulabilirsiniz. Ten rengine uygun renkler arasından seçim yapmayı unutmayın!

tek kollu uzun tuvalet modelleri

Straplez tek omuz uzun tuvalet modelleri

Uzun tuvaletler, en çok beğenilen modellerdir. Straplez tuvalet yanında, askılı, yarım kollu, uzun kollu  ve pek çok seçeneği vardır. Vücut tipine uygun olan modeli, ten rengi ile eşleştirerek kullanmalısınız.

Yine en çok tercih edilen tuvalet elbisesi modelleri arasında halter yaka, kalp yaka, öpücük yaka, kare yaka seçenekleri vardır. Tüm bu ve benzeri seçenekler kabarık abiye modellerinden olabileceği gibi hafif kabarık da olabilir.

tüllü tuvalet abiyeler

tüllü tuvalet abiyeler

Kısa Tuvalet elbise Modelleri

Aslında tuvalet kıyafetler uzun modellerden oluşmaktadır. Ancak günümüzde tuvalet abiyeleri kısa seçenekler de sunmaktadır.

Ancak düğün tuvalet modelleri arıyorsanız en güzel tuvalet modelleri uzun tuvaletler diyebiliriz. Çünkü uzun tuvaletlerle hem havalı hem de prensesler gibi görüneceksiniz.

iki renkli tuvalet modelleri-tuvalet elbise

iki renkli tuvalet modelleri-tuvalet elbise

Kısa tuvalet abiye elbisesi modellerinde etekleri kabarık tuvaletlerde oldukça ilgi çekici durmaktadır. Prenses etek olarak adlandırılan bu modellerde açık mavi çokça tercih edilen renklerden birisidir. Ek olarak toz pembe, kırmızı ve pudra rengini de inceleyebilirsiniz.

tuvalet elbisesi

tuvalet elbisesi

Kısa tuvalet elbiseler straplez modeller de herkes tarafından ilgi gören modellerden bir tanesidir. Bu modeli düzgün hatlara sahip olan fit bayanların tercih etmesi daha doğru olacaktır. Çünkü bu tarz abiye modellerinde fazla kilolar hemen belli olacaktır.

kısa tuvalet abiye modelleri

kısa tuvalet abiye modelleri

Mini kabarık tuvalet abiye elbise modellerde iki renk tuvaletlerde genç kızların ilgisini üzerine toplamaktadır. Genelde straplez modellerde görülen iki renk uyumunda göğüs bölgesi farklı etek bölgesi farklı renkte olmaktadır.

iki renk tuvalet modelleri-tuvalet kıyafetleri

iki renk tuvalet modelleri-tuvalet kıyafetleri

Bordo renkli tuvalet elbiseler hem kısa modellerde hem de uzun modellerde sıkça görülür. Hatta siyah tuvalet elbiselerden sonra en çok ilgi gören tuvalet elbise rengi bordo rengidir.

Tuvalet kıyafetleri hakkında merak edilen detayları sizlerle paylaştık. Daha fazla detay için derlediğimiz görselleri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Tuvalet Elbise Modelleri Ve Fiyatları

 

Bir önceki makalemiz olan Abiye Modelleri Tesettür 2024-2025 Seçenekleri başlıklı yazımızda Abiye Modelleri Tesettür, Tesettür Abiye Modelleri ve tesettür abiyeler hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu