Tulum Üstü Saç Modelleri

05.10.2023
328
Tulum Üstü Saç Modelleri

Tulum üstü saç modelleri, herkesin de her tarzda merak edilmektedir. Çünkü tulum, kadın gardırobunun olmazsa olmaz bir parçası arasında yer almaktadır. Abiye tulum üstü saç modellerinden günlük tulum üzerine saç modellerine kadar merak edilenleri sizler için araştırdık. Tuluma göre saç modelleri seçmeden önce içinde bulunulacak mekana göre seçim yapmalısınız. Sofistike ve feminen giyim parçalarından olan tulum, doğru saç modelleri ile eşleştirilmelidir. Böylece stil sahibi kombinlere imza atabilirsiniz.

Tulum Üstü Saç Modelleri Nelerdir?

Günümüzde tulum modelleri çok farklı seçenekler sunmaktadır. Öyle ki saten tulum modellerinden kadife tulum modellerine kadar sayısız seçenek vardır.. Bu da her mevsim tulum kombini yapma fırsatı vermektedir.

Tuluma göre saç modelleri

Tuluma göre saç modelleri

Yaz döneminde şortlu tulum modellerinin de kullanıldığını görüyoruz. Ancak günlük tulum modelleri ve abiye tulum modelleri de bulunmaktadır. Abiye tulum saç modelleri belirlenirken tulum modeline göre saç modeli belirlemelisiniz. Çünkü sırt dekolteli, bol paçalı, göğüs dekolteli, halter yakalı veya straplez yaka gibi birçok seçenek vardır.

Kısacası tulum kombinleri yaparken giyeceğiniz ortama ve tulum modeline göre tulum saç modelleri yapmalısınız.

Tulum Üzerine Kısa Saç Modelleri

Kısa saçlar pratikliği ve şıklığı nedeniyle birçok kıyafetle kullanılmaktadır. Tulum üstüne yapılacak saç modelleri arasında kısa saçlar da vardır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ En Trend Kısa Saç Modelleri Kadın 2023 (100+fikir)

Kısa saçları abiye tulum üzerine kullanacaksanız saç aksesuarları ile eşleştirmelisiniz. Ancak yarım topuz veya bölgesel örgü yaparak da kısa saçları tulum üzerine kullanabilirsiniz.

Tulum Üzerine Uzun Saç Modelleri

Uzun saç modellerinde geniş model seçeneği bulunmaktadır. Topuz saç modellerinden açık saç modellerine kadar pek çok modeli yüz şekline göre yapabilirsiniz. Ancak tulum modeline göre uzun saç modeli yapmanız daha doğru olacaktır.

Tuluma Yakışan Saç Modelleri Topuz

Topuz saç modelleri birçok tulum modeli ile rahatlıkla eşleştirilmektedir. Tulum üstü ense topuzu, yüksek topuz, sıkı topuz, dağınık topuz ve gevşek topuz kullanabilirsiniz. Özellikle askılı tulum modellerinde topuz saç yaka detayını öne çıkaracaktır.

tulum üstüne yapılacak saç modelleri

tulum üstüne yapılacak saç modelleri

Günlük kot tulum üzerine balerin topuzu olarak bilinen tepeden topuz yapabilirsiniz. Böylece feminen görünümlü tulum kombinleri yapmış olursunuz. Balerin topuzu veya tepeden topuzu şortlu tulum modelleri ile de  uyumlu olacaktır.

Günlük tulum üzerine saç modelleri arasında yarım topuz saç modeli de bulunmaktadır. Özellikle uzun düz saçlarda yarım topuzu kullanabilirsiniz.

Tulum Üzerine Toplu Saç Modelleri

At kuyruğu saç modeli ve örgülü saç modelleri tulum ile kullanılmaktadır. Örneğin straplez tulum üzerine klasik at kuyruğu veya ensede at kuyruğu yapabilirsiniz. Böylece dikkat çekici kıyafetini odak noktası haline gelecektir. Gösterişli tulum modelleri ile sade saçlar daha şık görünüm sunmanızı sağlayacaktır.

Örgülü saç modelleri de tulum üzerine kullanılmaktadır. Özellikle günlük tulum kombinlerinde veya tatil tulum kombinlerinde örgülü saçları kullanabilirsiniz.

Abiye Tulum Saç Modelleri

At kuyruğu saç modeli, topuz modelleri ve yarım topuz modelleri abiye tulum saç modelleri olarak idealdir. Tulum için saç modelleri seçerken saç tipine ve yüz tipine dikkat etmelisiniz. En önemli detay ise yüz şekline uygun saç modeli seçmektir. Örneğin sade bir abiye tulum üzerine gösterişli ve sıkı bir at kuyruğu tercih edebilirsiniz. Dilerseniz at kuyruğu sonrası saçlarınıza örgü veya burgu yapabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde tulum saç modelleri arasından derlediğimiz görselleri sunuyoruz. Bu senenin tulum modelleri ile eşleştirebileceğiniz bu saç modellerini inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Tulum Üzerine Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu