Tesettürlü Gelinlik Modelleri

0
1137

Yaz ayları ile birlikte düğünler de başlamaktadır. Evlilik kararından sonra gelinlik seçiminde bayanlar oldukça zorlanmaktadır. Her bayan düğününde göz kamaştırıcı olmak ister. Tabi bu göz kamaştırıcılığın en önemli unsuru gelinliktir. Tarzınıza en uygun gelinlik modelini seçmek oldukça önemlidir. Bazı kapalı bayanlar düğünlerinde de kapalı olmayı tercih eder. Bu yüzden tesettür gelinlik modellerinden tarzlarına uygun olanını seçmeye çalışırlar. Birçok tesettürlü gelinlik modelleri olduğundan kendi tarzınıza uygun tesettür gelinlik seçmek çok da zor olmayacaktır.

k gelinlik modelleriYeni Sezon Tesettürlü Gelinlik Modelleri Nelerdir;

  • 2015 yılında oldukça moda olan prenses model tesettür gelinlik modelleri her yıl modasını korumaya devam etmektedir. Bundan dolayı birçok gelin adayı prenses modeli tercih etmektedir. Genelde prenses model gelinlikler, düz eşarplar ile tercih edilmekte ve dantel kullanımı aşırıya kaçılmadan tasarlanmaktadır. Bu sayede tüm dikkatler kabarık eteğe çekilmektedir. Duvak seçimi ise orta boylu duvaklardan yana olmaktadır. Prenses model tesettür gelinlikler, kendi tarzınıza göre değişmektedir. Sadelikten yana bir bayansanız daha çok dantelli ve taşsız gelinlikleri tercih edebilirsiniz.

prenses tesettür gelinlik modelleri

  • Abartıyı seviyorsanız göğüs bölgesinin taşlarla hareketlendirildiği tesettürlü gelinlik modelleri arasından en beğendiğinizi seçebilirsiniz.

taşlı tesettür gelinlik modelleri

  • Yine abartılı bir gelinlik modeli seçmek istiyorsanız alt bölümünün işlemelerle süslendiği veya taşlarla hareketlendirildiği gelinlik modellerinden seçim yapabilirsiniz.

kapalı gelinlik modelleri

  • Aynı zamanda hem üst bölümü hem de alt bölümünün değişik işlemeler ve taşlarla şekillendirildiği tesettür gelinlik modelleri de sıkça tercih edilir. Böyle taşlı tesettür gelinlik modellerinde kullanılan eşarpta, gelinliğin üst bölümünde ve duvakta bolca ışıltı kullanılmaktadır. Genelde de saten kumaş üzerine yapılmakta ve oldukça şık durmaktadır.

tesettürlü gelinlik modelleri

  • Gelinlik modellerinde oldukça şık duran Fransız dantel süslemeli gelinlikler de her yıl modasını korumaktadır. Daha çok kol ve eşarp süslemelerinde kullanılan bu süslemeler oldukça şık durmaktadır.

sade tesettürlü gelinlik modelleri

  • Tesettür gelinlik modellerinde yine A kesim modeller de en çok tercih edilen gelinlik modelleri arasında yer alır. Özellikle havalı uçuş uçuş A kesim tesettürlü gelinlik modelleri popülerliğini her yıl korumaya devam etmektedir.

trend gelinlik modelleri

  • Tarihi dizilerin günümüzde fazla ilgi görmesi ile birlikte ortaya çıkan Osmanlı modası, tesettür gelinliklerde de etkisini göstermektedir. Osmanlı motiflerinin saten kumaş üstüne gümüş veya altın işlemelerle meydana çıktığı tesettür gelinlik modellerinin, etek kısmı orta derece kabarıklıkta ve tüllerden yapılmaktadır. Kendi tercihinize göre kullandığınız eşarpta da işlemeler kullanılabilmektedir. Duvak genel olarak uzun olarak tercih edilmekte ve eşarpta kullanılan işlemeler duvakta da kullanılarak daha şık bir görüntü elde edilmektedir.

yeni sezon gelinlik modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Trend Siyah Abiye Modelleri başlıklı yazımızda 2016 abiye modelleri, abiyeler ve siyah abiyeler hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER