Tarz Kadın

En Güzel Tesettürlü Gelinlik Modelleri

En Güzel Tesettürlü Gelinlik Modelleri

En güzel tesettürlü Gelinlik Modelleri arasında yarı kapalı gelinlik modelleri ve tam tesettür gelinlik seçenekleri vardır. Bu iki kategori çerçevesinde tesettürlü sade gelinlik modellerinden kabarık tesettür gelinliğe kadar pek çok seçenek vardır.

En yeni tesettür gelinlikler arasında bu sene de gösterişli stiller yanında sade modeller de vardır. Bu da tesettüre uygun gelinlik seçerken asla zorlanmayacağınızı gösterir.

En Güzel Tesettürlü Gelinlik Modelleri

Örtülü gelinlik modelleri incelemesi yaparken vücut tipi doğrultusunda seçimler yapmalısınız. Çünkü balık etli kadınlar için tesettür gelinlik modeli ile zayıf uzun kadın gelinlik modelleri farklıdır.

Bu tercihleri çeşitlendirmek mümkün. bu nedenle önce bedeninizi tanımalı, sonrasında en uygun gelinliği bulmalısınız.

Tesettür gelinlik modelleri seçeneklerinin çokluğu kendi tarzınıza uygun tesettür gelinlik seçmenizi kolaylaştıracaktır. Bu konulara dikkat edilerek seçilen gelinlik ile daha kusursuz görüneceğiniz unutmayın.

k gelinlik modelleri-Tesettür gelinlik modelleri Osmanlı

Tesettür gelinlik modelleri Osmanlı

Yeni Sezon Tesettürlü Gelinlikleri Nelerdir?

İki binli yıllarda oldukça moda olan prenses tesettür gelinlik modelleri bu yılda modasını korumaya devam etmektedir. Bundan dolayı birçok gelin adayı prenses modeli tesettür tercih etmektedir.

Prenses model gelinlikler tesettür, düz eşarplar ile tercih edilmektedir. Ayrıca günümüzde çoğu gelin adayı tesettür prenses gelinlik gelin başı olarak tül gelin başı tercih etmektedir. Bu sayede tüm dikkatler kabarık eteğe çekilmektedir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Tesettürlü Gelin Başı Modelleri

Tesettür prenses gelinlik duvak modeli seçimi ise orta boy duvaklardan yana olmaktadır. Aslında duvak seçimi gelinlik tarzı ve gelinin boyu ile uyumlu olmalıdır. Böylece tam bir eşleştirme olur.

Prenses model tesettür gelinlikler, kendi tarzınıza göre değişmektedir. Sadelikten yana bir bayansanız daha çok dantelli ve taşsız gelinlikleri tercih edebilirsiniz.

prenses tesettür gelinlik modelleri

prenses tesettür gelinlik modelleri

Abartıyı seviyorsanız göğüs bölgesinin taşlarla hareketlendirildiği tesettür gelinlik modelleri arasından en beğendiğinizi seçebilirsiniz.

taşlı tesettür gelinlik modelleri

taşlı tesettür gelinlik modelleri 

Gösterişli ve şaşalı gelinlik modeli seçmek istiyorsanız taş işlemeli modellere yönelin. Etek bölümünün işlemelerle süslendiği veya taşlarla hareketlendirildiği taşlı tesettür gelinlik modelleri arasından seçimler yapabilirsiniz.

kapalı gelinlik modelleri taşlı

en yeni kapalı gelinlik modelleri taşlı

Aslında hem üst bölümü hem de alt bölümü işlemeler ve taşlarla şekillendirilen tesettür gelinlik modelleri de vardır. Yani gelinlikte ışıltıyı seviyorsanız bu seçenekler size göre olabilir.

Taşlı tesettür gelinlik modellerinde kullanılan eşarpta, gelinliğin üst bölümünde ve duvakta bolca ışıltı kullanılmaktadır. Genelde de saten kumaş üzerine yapılmakta ve oldukça şık durmaktadır.

tesettürlü gelinlik modelleri retro

tesettürlü gelinlik modelleri retro

Gelinlik modellerinde oldukça şık duran Fransız dantel süslemeli gelinlikler de her yıl modasını korumaktadır. Daha çok kol ve eşarp süslemelerinde kullanılan bu süslemeler oldukça şık durmaktadır.

sade tesettürlü gelinlik modelleri

sade tesettürlü gelinlik modelleri

En Yeni Gelinlik Modelleri Tesettür

Bu sene tam tesettür gelinlik ve yarı kapalı gelinlik modelleri arasında A kesim gelinlik zirveyi zorlamaktadır. Yani tesettür gelinlik modellerinde A kesim gelinlikler, en çok tercih edilen gelinlik modelleri arasındadır.

Özellikle havalı uçuş uçuş A kesim tesettür gelinlik modelleri popülerliğini her yıl olduğu gibi bu yılda koruyor.

trend gelinlik modelleri

Tarihi dizilerin günümüzde fazla ilgi görmesi ile birlikte ortaya çıkan Osmanlı modası, tesettür gelinliklerde de etkisini göstermektedir.

Bu gelinliklerde Osmanlı motifleri saten kumaş üstüne gümüş veya altın işlemelerle bezelidir. Osmanlı gelinlik modelleri, etek kısmı orta derece kabarık bırakılan tüllerden yapılmaktadır. Böylece gelinlikteki işlemenin ihtişamı daha da öne çıkmaktadır.

Kendi tercihinize göre kullandığınız eşarpta da işlemeler kullanabilirsiniz. Duvak genel olarak uzun olarak tercih edilmekte ve eşarpta kullanılan işlemeler duvakta da kullanılarak daha şık bir görüntü elde edilmektedir.

yeni sezon gelinlik modelleri

yeni sezon gelinlik modelleri-Osmanlı gelinlik modelleri

Yeni sezon tesettür gelinlik modelleri arasında kabarık tesettür gelinlik, prenses tesettür gelinlik öne çıkmaktadır. Ayrıca sade tesettür gelinlik, balık tesettür gelinlik, kuyruklu tesettür gelinlikler, kabarık olmayan tesettür gelinlikler de vardır.

Aşağıda bu senenin gelinlik modelleri tesettür koleksiyonlarından derlediğimiz görselleri sunuyoruz. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya ulaşabilirsiniz.

Resim Galerisi: Örtülü Gelinlik Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Tesettür Gelinlik Modelleri ve 2023 Fiyatları başlıklı yazımızda Tesettür Gelinlik Modelleri Ve Fiyatları hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu