Tas Kafa Saç Modeli 2024

06.09.2023
680
Tas Kafa Saç Modeli 2024

Tas kafa saç modeli başlıklı yazıyorsa geçmişten günümüze gelen tas kafa saç traşı erkek fikirlerinden bahsedeceğim. Aslında tas kafa tıraşı erkeklerin çocukluğundan beri kullandığı saç modelleri arasında yer almaktadır. Günümüzde farklı revizyonlara uğrayan tas kafası saç, farklı stilleri ile öne çıkmaktadır. Tas kafa modeli yapımı sırasında saçın arkasındaki saç sıfırlama mesafesi kişinin kendi tercihine göre yapılmaktadır. Ayrıca erkek taş kafa saç modelleri sırasında saçın tepe kısmındaki uzunluk da yine kullanıcının isteği doğrultusunda yapılmaktadır.

Tas Kafa Saç Modeli Erkek Stilleri

Aslında erkek taş kafa saç modelleri son derece kolay bir modeldir. Hemen hemen tüm yüz şekillerinde farklı ve tarz görünüm sunan bir yapısı vardır. Günümüzde saçların tepe kısmı çok uzun veya çok kısa bırakılmaktadır.

taş saç modeli

taş saç modeli

Enseden başlayarak 05 mm, 0 mm,1 mm şeklinde inceltme kulak hizasının en az 3 parmak üstüne kadar yapılmalıdır. Dilerseniz geçiş noktasına saça çizik attırabilirsiniz. Ancak saçı çizik atmadan ön tarafında şakaklara keskin izler yapabilirsiniz.

Günümüzde saçın arka kısmıyla tepe kısmı arasındaki geçişler ile kullanıldığı gibi doğal geçişler şeklinde de yapılmaktadır.

Tas Kafa Tıraşı Kimlere Yakışmaktadır?

Aslında tas kafa traşı sırasında şekillendirme kişinin kafa yapısına göre yapılmalıdır. Böylesi daha doğru sonuçlar verecektir. Bu şekilde yapılan tas kafa saç modelleri erkek stilleri kullanıcısına daha çok yakışacaktır. Çünkü yüz şekline göre sıfırlama yapılmaktadır. Bu nedenle az kafa tıraşı yapıldığı zaman yüz şekline göre çıkabilecek sonuçları öncesinde konuşmanız en doğrusudur.

Yuvarlak yüz şekline taş traşı modelleri yaparken kulak üzerindeki mesafe daha uzun bırakılmalıdır. Ayrıca tepe noktasındaki saçlar da uzun yüz şekline göre daha uzun bırakılmalıdır.

Uzun yüz şekline yakışan kas kafa saç modeli ise kulak hizasından bir parmak üstüne kadar sıfırlama yapılan modeldir. Uzun yüz şeklinde yanlardaki sıfırlama çok fazla yapılmamalıdır. Ayrıca tepe noktasında saçlarda aşırı derecede uzun bırakılmamalıdır. Böylece daha karizmatik bir görünüm yakalanmış olunur.

Tas kafa saç

Tas kafa saç

Oval yüz şekline tas kafa saç traşı yapılırken ise daha özgürsünüz. Oval yüz şeklinde saç uzunluğunun veya saç sıfırlama noktasını dilediğiniz genişlikte bırakabilirsiniz. Çünkü oval yüz şekli diğer saç modellerinde olduğu gibi tas kafası saç modelinde de her şekliyle kullanıcısına karizmatik bir görünüm sunmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ En Yeni Erkek Saç Modelleri 2024 | 85 Stil

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin tas kafa saç modeli görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek kafa yapısına göre erkek taş kafa saç modelleri belirleyebilirsiniz.

Resim galerisi: Taş kafa tıraşı

 

Bir önceki makalemiz olan Erkek Kapri Kombinleri - Şık Stiller başlıklı yazımızda Erkek kapri kombinleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu