Tarlatansız Gelinlik Modelleri 2024

Tarlatansız Gelinlik Modelleri 2024

Tarlatansız Gelinlik Modelleri son dönemlerde sıklıkla tercih edilmeye başlandı. Yeni model gelinlikler arasında tarlatansız gelinlik geniş yer kaplamaktadır. Birçok gelin adayı tarlatansız gelinlik giyilir mi ve tarlatan yenine ne kullanılır sorusu sormaktadır. Aslında bu senenin gelinlik modelleri arasınd a tarlatansız gelinlikler geniş yer tutmaktadır.

Gelinlik tarlatanı birçok gelin adayı tarafından düşünülmemektedir. Son dönemlerde kır düğünü, tekne düğünü, bahçe düğünü ve kokteyl düğün gibi açık hava düğünlerin öne çıkmasıyla tarlatansız gelinlik kullanımı daha da artmıştır.

Tarlatansız Gelinlik Modelleri (Yeni Sezon)

Yüzlerce farklı modelde üretilmiş olan tarlatansız gelinlik içinden bir tane seçmek çok kolay değildir. Bu anlamda pek çok yayının gelin adayları için yardımcı olduğu görülür. Farklı markaların kataloglarını incelemek, bu anlamda önemli fikirlerin alınmasını sağlar.

tarlatansız gelinlikler nelerdir

tarlatansız gelinlikler nelerdir

Bazı gelin adayları ise tarlatan kullanmamak yerine adım tarlatanı kullanmaktadır. Adım tarlatan nedir? Adım tarlatan, özellikle balık model gelinlik tarlatanı olarak kullanılmaktadır.

Basenlere kadar vücudu saran, basenlerden sonra genişleyen tarlatandır. Aslında adım tarlatanını hafif tarlatanlı gelinlik isteyen gelin adayları da sıklıkla kullanmaktadır.

Rahatına ve şıklığına düşkün gelin adayları için bu senenin tarlatansız gelinlik modellerini araştırdık.

Geçtiğimiz yıl bohem rustik tarzı düğün konseptlerinin artmasıyla tiril tiril tarrlatansız gelinlikler de ilgi odağı oldu.

Tarlatansiz Gelinlik Modelleri Nasıl Seçilmelidir?

After parti gelinliği, dans gelinliği ve açık hava düğünü gelinliği denilince akla dantel tarlatansiz gelinlikler gelmektedir. Ayırca yırtmaçlı, balık model, sade ve A kesim tarlatansız gelinlikler de öne çıkmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Pantolon Gelinlik Modelleri (yeni sezon)

Sade tasarımlar yanında transparan tasarımları ve tesettür tarlatansız gelinlik seçenekleri bulunmaktadır.

Bu senenin en trend Tarlatansız Gelinlik Modelleri

Bu senenin en trend Tarlatansız Gelinlik Modelleri

Romantik, avangart, maskülen esintiler ve bu kadar zorlu tasarımlar bile, gelinlik tarlatanı iptali ile üst düzey şıklık sunmaktadır. Her tarzda, her yaşa ve her kesime göre tarlatansız gelinlik bulabilirsiniz.

Bu sene uzun tarlatansız gelinlikler yanında midi ve mini tarlatansız gelinlikler de öne çıkmaktadır.

Gelinlik modası bünyesinde belli başlı bazı detaylar hiçbir şekilde değişmez. Ancak tarlatansiz gelinliklerde modellerin değişmesi, kumaşların ve hatta renklerin değişmesi söz konusu olmaktadır.

tarlatansız gelinlikler nasıl durur

tarlatansız gelinlikler nasıl durur

Piyasada tarlatanlı gelinlik kadar tarlatansız gelinlik tasarımları yer almaktadır. Zarif dantel ve güpür detaylı tarlatasız gelinlikler tüm vücut tipi için çeşitlilik arz etmektedir. Az da olsa tarlatan kullanmak isteyen gelin adayları için ise adım tarlatanı seçenekler arasındadır.

tarlatansız gelinlikler

tarlatansız gelinlikler

Tarlatansız Gelinlik Giyme Avantajları

Gelinlik sınıflandırmasında en genel detaylardan biri olan tarlatansız gelinlik, günümüzde pek çok gelin adayı tarafından tercih edilmektedir. Bu gelinliklerin tercih edilmesindeki en önemli amaç kullanım kolaylığı ve rahatlığı olarak değerlendirilmektedir.

Tarlatanlı gelinlik modelleri ile hareket etmek biraz zordur. Buna karşılık olarak gelin adayı, tarlatansız gelinlik kullanımında elbise rahatlığında bir konforla dilediği gibi hareket etmektedir.

Bu senenin yeni çıkan Tarlatansız Gelinlik modeli

Bu senenin yeni çıkan Tarlatansız Gelinlik modeli

⇒ Tarlatanlı gelinlik daha ağırdır. Tarlatansız gelinlik  ise gelini çok hafif hissettirir.

Şimdi de tarlatan kullanmak istemeyen gelin adaylarının merak ettiği soruyu cevaplayalım.

Tarlatan Yerine Ne Kullanılır?

Aslında tarlatan vazgeçilmez değildir. Çünkü tarlatan yerine kullanılan pek çok seçenek vardır. Bu seçenekler arasında organze, tül, file kumaş, tüylü tül, fildişi krep ve benzeri kumaşlar bulunmaktadır.

Bu ve benzeri kumaşlar kullanılırken gelinliğin stiline ve modeline göre kumaş seçimleri yapılmalıdır. Çünkü, şeffaf organze gibi kumaşlar sert dokuludur. Bu nedenle balık model gelinlik gibi adım tarlatan gerektiren modellerde kullanılmamalıdır.

Tarlatansız Gelinlik Giyilir Mi?

Geçmişte tarlatansız gelinlik çok fazla kullanılmazdı. Günümüzde de hala tarlatansız gelinlik olmaz diyenler vardır. Çünkü bu görüşte olan gelin adayları tarlatansız gelinliği abiyeye benzetmektedir.

Oysaki günümüzde en trend gelinlik modelleri arasında büyüleyici tasarımda tarlatansız gelinlik modelleri de bulunmaktadır. Rahatlığı ve şıklığı ile kullanımı her geçen gün daha da artmaktadır. Siz de vücut tipine ve tarzınıza uygun tarlatansız gelinlik modellerini inceleyebilirsiniz.

Tarlatansız gelinlik fiyatları kullanılan malzeme, gelinlik modeline, bağlı bulunduğu sezona ve yapılan işçiliğe göre değişmektedir.

Aşağıda tarlatansız gelinlikler resim galerisini daha fazla fikir vermesi açısından sizlere sunuyoruz:)

Resim Galerisi: Tarlatansız Gelinlik

Bir önceki makalemiz olan Dünyaca Ünlü Gelinlik Markaları başlıklı yazımızda Türkiye'de ve Dünya'da Ünlü Gelinlik Markaları hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. yasemin türksönmez dedi ki:

    dekolte çok tercih edilmiyorsa bence en güzeli tarlatansız gelinlik modelleri.ama zayıf narin uzun boylu gelin adayları için daha iyi.bir de geleneksel düğünler için ideal değil.neden derseniz tarlatanla dans etmesi zor olsa da havadar 🙂 ama tarlatansız modellerle geleneksel düğünlerde bol bol dans edeceğiniz için ekstra oranda pişersiniz 🙂

  2. Emine dedi ki:

    Merhaba Yasemin hanım, yorumlarınızda tarlatansız gelinlik modelleri hakkında önemli detaylara değinmişsiniz, teşekkür ederiz:)

Tarz Kadın Blogu