Tarz Kadın

Sombre Saç Modelleri

07.05.2021
1.939
Sombre Saç Modelleri

Sombre saç modelleri başlıklı yazımızda son dönemlerin saç trende olarak karşımıza çıkan sombre hakkında bilgiler vereceğiz. Sombre ne demek? Sombre ombre farkı, sombre nasıl yapılır, sombre saç modelleri nelerdir, sombre fiyatları gibi başlıkları birlikte inceleyelim.

Saça yapılan işlemler arasında sombre saç her yaştan kadının dikkatini çekerek saç trendi haline gelmeyi başardı. Günümüzde 7’den 77’ye birçok bayan ombre nedir? Ombre saç modelleri nelerdir gibi soruların cevaplarını bilmektedir. Ancak birçok kadın yeni bir akım olan sombre hakkında detaylı bilgiye sahip değildir. Bu nedenle biz de bugün sizlere sombre hakkında merak edilen soruların cevaplarını paylaşacağız.

Sombre Saç Modelleri

Sombre modelleri hakkında bilgiler vermeden önce herkesin en çok merak ettiği soru olan sombre nedir sorusunun cevabını görelim.

Doğal Sombre

Doğal Sombre

Sombre Nedir?

Sombre, ombre modellerinin farklı bir versiyonudur diyebiliriz. Doğal saç sevenler sombrenin renk geçişlerini daha doğal buldukları için sombre modelleri kullanımına geçmektedir.

Sombre Nasıl Yapılır?

Sombre modelleri, saç uçlarına yapılan işlemler ile kendisini belli etmektedir. Saç diplerinin daha koyu, saç uçlarının ise yumuşak geçişlerle daha doğal görünme şeklidir.

Sombre yapımında sırayla ilk olarak dip boya işlemi yapılır.

Ardından istenilen kalınlıkta saç tonlarına bip renginde renklendirme işlemi yapılır.

Son olarak ise dip renginde yapılan renklendirmeleri saç uçlarına doğru yumuşak geçişlerle üç dört ton açma işlemidir. Sombre yapımı sırasında  saç uçlarında tercih edeceğiniz rengi alt tonunuza göre ayarlamanız çok daha dikkat çekici ne güzel görünmenizi sağlayacaktır.

Sombre Nedir

Sombre Nedir

Sombre Ombre Farkı Nedir?

Sık sık karıştırılan ombre ve sombre farkı renk geçişleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Zira ombre saç modellerinde keskin renk geçişleri yapılırken, sombre modellerinde belirgin renk geçişleri yoktur.  Sombre saç örneklerinde renk geçişleri doğal saç görünümü verecek şekilde yumuşatılmaktadır.

Sombre de ana saç rengi ile saçlarının arasında en fazla 2-3 ton fark vardır. Ancak ombrede ana saç rengi ile açılan saç uçları arasında 5-6 ton fark bulunmaktadır.

Sombre sac için birçok kişinin yaptığı işlemde geçişlerin yumuşaklığı bazı saçlarda balyaj görünümü vermektedir. Oysaki ombre saç modellerinde renk geçişleri daha keskin ve nettir.

Çok Tercih Edilen Sombre Modelleri Ve Renkler Nelerdir?

Sombre saç trendi renkleri arasında altın kahve, soğuk kahve, bej kahve ve kahve tonları daha sık kullanılmaktadır. Bu renk saçlarda geçişler daha doğal ve havalı durmaktadır. En çok kullanılan sombre renklerini sizler için sıraladık.

Sombre Sac

Sombre Sac

Doğal Sombre

Sombre saç renkleri açık saç renkleri ve koyu saç renkleri için de kolay uygulanmakta ve doğal geçişler yakalanmaktadır. Ancak %100 bir doğallık yakalamak için hemen hemen tüm kuaförler ve kullanıcıları kumral, altın, kahve ve karamel tonları ile birlikte kullanmaktadır.

Açık kahve saç rengine uygulanan sombre saç yapımında saçın uç kısımlarına doğru iki üç ton açılması dikkat çekici bir doğallık sunmaktadır.

Kumral Sombre

Koyu kumraldan açık kumrala kadar tüm renklerde sombre rahatlıkla uygulanabilir. Özellikle koyu kumraldan bal rengine geçiş saçların daha bakımlı ve daha dikkat çekici görünmesini sağlamaktadır. Side dilerseniz koyu kumraldan bal rengine, dilerseniz açık kumraldan bebek sarısına geçiş yapabilirsiniz.

Sombre Ne Demek

Sombre Ne Demek

Karamel Sombre

Karamel sombre saç özellikle esmer tenli kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bronz tenlilere yakışan saç renkleri ve esmere giden saç renkleri arasında karamel son dönemlerde sıklıkla rastlamaktayız.

Karamel ombre yapımı sırasında yüzünüze daha aydınlık bir hava katmak için saç önlerine ışıltı arttırabilirsiniz.

Sombre Fiyatları

Ombre saç fiyatları saç uzunluğunu, kuaförün bulunduğu konuma ve kullanılan malzemeye göre değiştirmektedir. Sombre fiyatları ortalama 50 – 500 tl arasında değişmektedir.

Aşağıdaki resim galerisinde sombre sac görsellerine yer verdik. Daha fazla detay ve ayrıntı için inceleyebilirsiniz. Sormak istediğiniz sorularınızı yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Resim Galerisi: Sombre Sac

Bir önceki makalemiz olan Açık Kahve Saç Rengi Kataloğu başlıklı yazımızda Açık kahve, Açık kahve saç ve Açık kahve saç rengi kataloğu hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu