Siyah Takım Elbise Kombinleri

06.07.2022
4.697
Siyah Takım Elbise Kombinleri

Siyah Takım Elbise Kombinleri her erkeğin dolabında mutlaka bulunmalıdır. Erkek siyah takım elbise kombin sırasında en çok merak edilen soru siyah takım elbise ayakkabısı seçimidir. Bu noktada siyah takım elbisenin altına nasıl ayakkabı giyilir sorusu öne çıkmaktadır. Çünkü takım elbise altına ayakkabı şıklığı etkileyen en önemli kriter olarak büyük önem taşımaktadır.

Ayakkabı seçimi dışında siyah takım elbise kravat seçimi ve siyah takım içine hangi renk gömlek sorularıdır.

Siyah Takım Elbise Kombinleri Erkek

Siyah takım elbise modelleri ile kombin yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

Kullandığınız takım elbise üzerinize tam oturmuyorsa sizi şık göstermek yerine rezil bile edebilir. Çünkü üzerinize büyük olan takım elbiseler gerçek vücut tipinizi gizleyerek farklı bir sunuma neden olacaktır.

En çok merak edilen detaylar;

> Siyah takım elbise altına ayakkabı ve siyah takım elbise içine gömlek dikkat edilmesi gereken detayların arasındadır.

> Trend takım elbise modeli olan slim fit takım elbiseler, üzerinize tam oturmamalıdır. Çünkü bir miktar genişlik daha şık olmanızı sağlayacaktır.

> Takım elbise içine gömlek kullanırken gömlek kolunun ceket kolundan bir santim uzun olması daha doğru olacaktır.

> Siyah takım elbise içine gömlek olarak en çok tercih edilen renk beyazdır. Siyah takım elbise içine beyaz gömlek ile kombininiz daha asil duracaktır.

Full siyah takım elbise, Siyah takım elbise içine ne renk gömlek olur

Siyah Takım Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı

Takım elbise altına ayakkabı seçerken kösele tabanlı ayakkabı modelleri arasından seçimler yapmaya özen gösterin. Takım elbisenin altına giyilecek ayakkabı her zaman kendi renk tonunda olmalıdır. Çünkü zıt renk kontrastı erkek takım elbiselerinde çok da tercih edilmez.

Siyah takım elbise ayakkabı kombininde kullanacağınız en doğru renk siyah ayakkabıdır.

Ancak siyah spor takım elbise altına ayakkabı olarak en doğru seçim siyah veya beyaz spor ayakkabı modelidir.

Siyah takım elbiseye ayakkabı olarak koyu taba rengi, bordo ve koyu kahverengi düşünülmelidir.

Simsiyah spor takım elbise altına ne giyilir?-takım elbise altına spor, spor takım elbise ayakkabı kombininde şıklığınızı en üst seviyelere taşıyacaktır.

Siyah Takım Elbise Altına Spor Ayakkabı

Takım elbisenin altına ayakkabı kullanılırken ayakkabı modeli ile takım elbise modeli uyumlu olmalıdır. Çünkü Spor takım elbise için ayakkabı ile klasik veya modern takım elbise için ayakkabı seçimi farklıdır.

Örneğin, siyah spor takım elbise içine beyaz gömlek veya beyaz tişört mü kullandınız. O halde siyah veya beyaz spor ayakkabı modelinden başka seçeneğiniz yok gibidir.

Siyah takım altına ayakkabı; Simsiyah takım elbise ile siyah gömlek kullanıyorsanız, siyah ayakkabı kullanmalısınız. Burada da ayakkabı modeli ile takım elbise modeli uyumlu olmalıdır.

Siyah Takım Elbise İçine Ne Renk Gömlek Giyilir

Takım elbise gömlek seçimleri, takım elbisenin daha tarz olmasını sağlar. Özellikle siyah gömlekli takım elbise veya beyaz gömlekli takım elbise en çok tercih edilendir. Ayrıca siyah takım mavi gömlek de tüm gözleri üzerinize çekecektir.

Siyah takım elbise iç gömlek; Siyah takım elbise içine beyaz gömlek ilk tercih edilecek gömlek rengidir.

Ayrıca beyaz gömlek dışında siyah takım elbiseye siyah gömlek de oldukça asil ve vakar bir görünüm sunar.

Örneğin, siyah takım elbise Mavi gömlek ile taba rengi ayakkabı ve kemer alternatif ayakkabı tercihi olabilir.

siyah takım gömleği

Bu renkler dışında kalan renkleri de kendinize yakıştırıyorsanız siyah takım elbise içine kullanabilirsiniz. Çünkü siyah renk tuval gibidir. Bu nedenle tüm renkleri taşır. Önemli olan gömlek renginin ten renginiz ile uyumlu olmasıdır.

Spor takım elbise kombin sırasında farklı renklerde gömlek veya takım elbise altına tişört kullanabilirsiniz.

Ancak özel davetlerde kesinlikle beyaz gömlek öneriyoruz. Kravat renk tercihini dilediğiniz renklerde yapabilirsiniz. Mesela dikkat çekmek ve vurgu yapmak için beyaz gömlek üstüne kırmızı kravat mükemmel olur.

Siyah takım elbisenin içine ne renk gömlek giyilir

En güzel siyah takım elbise içine alternatif gömlek renkleri;

  • Gri
  • Kahverengi
  • Bebe mavisi
  • Saks mavisi
  • Kırmızı
  • Haki yeşili
  • Krem
  • Bej
  • Ekru
  • Somon rengi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu renkler ile de klasiğin dışında şık siyah takım elbise kombin yapılabileceğini unutmayın.

Siyah Takım Elbiseye Hangi Renk Kravat

Takım elbise gömlek kombinlerinden sonra takım elbiseye kravat seçimi önemlidir. Burada herkesin aklına siyah takım elbise kırmızı kravat gelir. Ancak gömlek kravat seçiminde en önemli ayrıntı gömlek rengidir.

Yani siyah takım elbisenin içine kravat seçimi sırasında gömlek rengi önemlidir. Kravat seçimlerinizde mutlaka gömlek rengine vurgu yapılmalı veya gömlek renginin zıt renk kontrastında seçimler olmalıdır.

Örneğin, Siyah takım elbise-mavi gömlek-lacivert kravat, beyaz gömlek-bordo kravat, siyah gömlek-kırmızı veya siyah kravat gibi…

Siyah takım elbise kombinleri hakkında daha fazla fikir için aşağıdaki görselleri incelemenizde yarar var.

Resim Galerisi: Siyah Takım Elbise

Bir önceki makalemiz olan Tarz Takım Elbise Modelleri Erkek 2024 başlıklı yazımızda 2021 Takım Elbise Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu