Takım Elbise Altına Ayakkabı

03.01.2023
3.067
Takım Elbise Altına Ayakkabı

Takım elbise altına ayakkabı seçenekleri arasında takım elbise altına giyilen spor ayakkabılar ve diğer ayakkabı modelleri vardır. Yani takım altına ayakkabı renk, model ve tarz konusunda takım elbise ile uyumlu olmalıdır. Özel günlerden günlük kombinlere kadar erkeklerin sıklıkla kullandığı takım elbise kombinlerinde takım elbise için ayakkabı seçimleri detayları görelim.

Takım Elbise Altına Ayakkabı

Takım elbise ayakkabı kombinleri sırasında ilk olarak hangi tarz ayakkabı giyilmelidir diye düşünülmektedir. Ardından hangi renk ayakkabı sorusu akla gelir.

Oysaki belli kuralları bildikten sonra takım elbisenin altına giyilen ayakkabı seçmek çok da zor değildir.

Takım elbise altına ayakkabı seçenekleri çok fazladır. Çünkü takım elbise modelleri çok çeşitlidir. Böylece takım elbise altı ayakkabı seçimi de çok farklı tarzda ve renkte karşımıza çıkmaktadır.

Takım elbise için ayakkabı tercihi yapmadan önce takım elbisenin tarzını ve modelini bilmek gerekmektedir.

Takım Elbise Altına Beyaz Ayakkabı

Spor Takım Elbise Altına Beyaz Ayakkabı

İş için takım elbisesi gibi resmi ortamlarda kullanacağınız takım elbiseye ayakkabı için rugan ayakkabı kullanmalısınız.

Spor takım elbiseye ayakkabı seçerken ise tercihiniz her zaman mat renklerden yana olmalıdır. Özellikle takım elbise altına giyilen spor ayakkabılar tercih edilmelidir.

Mesela  ofis için siyah takım altına ayakkabı mı belirleyeceksiniz. O halde tercihinizi rugan ayakkabı yani parlak ayakkabılardan yana kullanmanız şıklığınızı artıran etken olacaktır.

Lacivert takım elbiseye ayakkabı seçerken, koyu renk kullanmanız daha etkili sonuçlar sağlayacaktır.

Hangi renk takım elbiseye, hangi renk ayakkabı olur?

Takım Elbisenin Altına Giyilen Ayakkabı Renkleri

Siyah takım altına ayakkabı her zaman üst düzey şıklık sunan bir kombindir. Bu nedenle siyah takım elbisenin altına ayakkabı seçerken siyahtan şaşmayın deriz.

Takım elbisenin altına giyilecek ayakkabı modelleri

Takım elbisenin altına giyilecek ayakkabı modelleri

  • Lacivert takım elbiseye ayakkabı olarak koyu kahverengi, siyah ve bordo kullanabilirsiniz.
  • Koyu gri takım elbisenin altına ayakkabı, kahverengi, taba rengi, füme rengi, gri ve siyah ayakkabı şeklindedir.
  • Kömür karası takım elbise ayakkabı olarak ise tek seçeneğiniz siyahtır. Çünkü siyah ayakkabı dışında ayakkabı kullanmanız şıklığınızı negatif yönde etkileyecektir.
  • Açık gri takım elbiseye ayakkabı, açık kahverengi, gri, siyah taba rengi ayakkabı şeklindedir.
Takım elbise ayakkabı kombinleri-açık gri takım elbise kombinleri

Takım elbise ayakkabı kombinleri-açık gri takım elbise kombinleri

Takımın Altına Ayakkabı-Erkek Takım Elbiseleri

Takım elbise ayakkabı; Beyaz takım elbise ayakkabı seçiminde biraz daha şanslısınız. Çünkü  kahverengi, taba rengi, beyaz, siyah, bordo, kiremit rengi ayakkabıları beyaz takım elbisenin altına kullanabilirsiniz.

Beyaz takım içine gömlek rengi ayakkabı renginde belirleyicidir. Bu nedenle beyaz takım için ayakkabı seçerken gömlek rengi ile uyumu da unutmayın! Çünkü beyaz takım elbiseye beyaz ayakkabı her zaman hoş durmaz.

Örneğin, beyaz takım elbise içine gri gömlek, siyah, gri kravat mı kullandınız? Bu kombinde beyaz ayakkabı yerine siyah ayakkabı tercih etmelisiniz.

Buradan da anlaşılacağı gibi takım elbiseye ayakkabı modelleri seçerken takım elbise içine seçilen gömlek rengi etkili olmaktadır.

spor takım elbise altına ayakkabı

spor takım elbise altına ayakkabı

Şampanya rengi takım altına ayakkabı renkleri ise lacivert, bordo, taba rengi, kiremit rengi ve gridir.

Krem rengi takım altına ayakkabı olarak tüm kahve tonlarını görmekteyiz. Ayrıca koyu lacivert ve açık lacivert ayakkabıyı da krem rengi takım elbisenin altına ayakkabı olarak kullanabilirsiniz.

Mavi takım altına ayakkabı, siyah, bordo, kahverengi, taba rengi ve kiremit rengini görmekteyiz.

Kahverengi takım altına ayakkabı, camel renklerde, kahverengi tonlarında ve siyah ayakkabı şeklindedir.

Takım elbise için ayakkabı seçimi nasıl olmalıdır

Takım elbise için ayakkabı seçimi nasıl olmalıdır

Deve tüyü rengi takım elbisenin altına ayakkabı olarak gri, tüm kahve tonları ayakkabı kullanabilirsiniz.

Kahverengi tonlarındaki ayakkabıları hemen hemen tüm takım elbise modelleri ile rahatlıkla kullanılmaktadır. Takım elbiseye ayakkabı uyumu yaparken ayakkabının tarzı ile takım elbisenin tarzı uyumu da mutlaka sağlanmalıdır.

Takım Elbise Altına Spor Ayakkabı

Spor takım elbise kombinleri için ayakkabı tercih olarak spor ayakkabılar kullanılmaktadır. Resmi veya yarı resmi ortamlarda kullanacağınız takım elbiseler için makosen, leofer, dikişli ayakkabı, bağcıklı ayakkabı kullanabilirsiniz.

Takım elbise içine tişört kullanıldığı zaman mutlaka spor ayakkabı tercih etmelisiniz. Takım elbise ayakkabısı spor modellerden de seçilmektedir. Yelekli takım altına da spor ayakkabı kullanımını görüyoruz.

Takım elbise altı spor ayakkabı renkleri arasında siyah, beyaz en çok kullanılan renk olarak karşımıza çıkmaktadır. Örneğin, siyah takımın içine beyaz tişört beyaz spor ayakkabı kullanabilirsiniz.

Takım elbise altına ayakkabı genç seçeneklerinde de spor ayakkabıları görüyoruz. Günümüzde özellikle gençler spor takım tercihi yapmaktadır. Bu da her türlü ortamda kullanılan spor takım elbiseleri öne çıkarmaktadır.

Takım elbise ayakkabı seçimi hakkında daha fazla detaya ihtiyacınız varsa sezonun son trendlerinden derlediğimiz görselleri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi Takım Elbise Ayakkabısı

Bir önceki makalemiz olan Kahverengi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Olur? başlıklı yazımızda Kahverengi Pantolonun Altına Ne Renk Ayakkabı Gider Erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu