Tarz Kadın

Takım Elbise Altına Giyilecek Ayakkabı

17.11.2022
1.834
Takım Elbise Altına Giyilecek Ayakkabı

Takım elbise altına giyilecek ayakkabı seçenekleri arasında takım elbise altına giyilen spor ayakkabılar ve diğer ayakkabı modelleri vardır. Yani takımın altına ayakkabı renk, model ve tarz konusunda takım elbise ile uyumlu olmalıdır. Özel günlerden günlük kombinlere kadar erkeklerin sıklıkla kullandığı takım elbise kombinlerinde takım elbise için ayakkabı seçimleri detayları görelim.

Takım elbise ayakkabı kombinleri sırasında ilk olarak hangi tarz ayakkabı giyilmelidir diye düşünülmektedir. Ardından hangi renk ayakkabı sorusu akla gelir. Oysaki belli kuralları bildikten sonra takım elbisenin altına giyilen ayakkabı seçmek çok da zor değildir.

Takım Elbise Altına Giyilecek Ayakkabı

Takım elbise altına giyilecek ayakkabı seçenekleri çok fazladır. Çünkü takım elbise modelleri çok çeşitlidir. Yani takım elbise altı ayakkabı seçimi de çok farklı tarzda ve renkte karşımıza çıkmaktadır. Takım elbise için ayakkabı tercihi yapmadan önce takım elbisenin tarzını ve modelini bilmek gerekmektedir.

Takım Elbise Altına Beyaz Ayakkabı

Spor Takım Elbise Altına Beyaz Ayakkabı

İş için takım elbise gibi resmi ortamlarda kullanacağınız takım elbisenin altına ayakkabı için rugan ayakkabı kullanmalısınız.

Spor takım elbise altına ayakkabı seçerken ise tercihiniz her zaman mat renklerden yana olmalıdır. Özellikle takım elbise altına giyilen spor ayakkabılar tercih edilmelidir.

Mesela  ofis için siyah takım elbise altına ayakkabı mı belirleyeceksiniz. O halde tercihinizi rugan ayakkabı yani parlak ayakkabılardan yana kullanmanız şıklığınızı artıran etken olacaktır.

Lacivert takım elbise altına ayakkabı seçerken, koyu renk ayakkabı kullanmanız daha etkili sonuçlar sağlayacaktır.

Hangi renk takım elbiseye, hangi renk ayakkabı olur?

Takım Elbisenin Altına Giyilen Ayakkabı Renkleri

Siyah takım elbisenin altına siyah ayakkabı her zaman üst düzey şıklık sunan bir kombindir. Bu nedenle siyah takım elbise altına ayakkabı seçerken siyahtan şaşmayın deriz.

Takım elbisenin altına giyilecek ayakkabı modelleri

Takım elbisenin altına giyilecek ayakkabı modelleri

Lacivert takım elbisenin altına ayakkabı olarak koyu kahverengi, siyah ve bordo kullanabilirsiniz.

Koyu gri takım elbisenin altına ayakkabı, kahverengi, taba rengi, füme rengi, gri ve siyah ayakkabı şeklindedir.

Kömür karası takım elbise altına ayakkabı olarak ise tek seçeneğiniz siyahtır. Çünkü siyah ayakkabı dışında ayakkabı kullanmanız şıklığınızı negatif yönde etkileyecektir.

Açık gri takım elbisenin altına ayakkabı, açık kahverengi, gri, siyah taba rengi ayakkabı şeklindedir.

Takım elbise ayakkabı kombinleri-açık gri takım elbise kombinleri

Takım elbise ayakkabı kombinleri-açık gri takım elbise kombinleri

Takımın Altına Ayakkabı-Erkek Takım Elbise

Takım elbise altına giyilen ayakkabı; Beyaz takım elbise altına ayakkabı seçiminde biraz daha şanslısınız. Çünkü  kahverengi, taba rengi, beyaz, siyah, bordo, kiremit rengi ayakkabıları beyaz takım elbisenin altına kullanabilirsiniz.

Beyaz takım içine gömlek rengi ayakkabı renginde belirleyicidir. Bu nedenle beyaz takım için ayakkabı seçerken gömlek rengi ile uyumu da unutmayın!

Beyaz takım elbise altına beyaz ayakkabı her zaman hoş durmaz.

Örneğin, beyaz takım elbise içine  gri gömlek, siyah, gri kravat mı kullandınız? Bu kombinde beyaz takım elbise altına beyaz ayakkabı yerine siyah ayakkabı tercih etmelisiniz. Buradan da anlaşılacağı gibi takım elbise altına ayakkabı modelleri seçerken takım elbise içine seçilen gömlek rengi etkili olmaktadır.

spor takım elbise altına ayakkabı

spor takım elbise altına ayakkabı

Şampanya rengi takım elbise altına ayakkabı renkleri ise lacivert, bordo, taba rengi, kiremit rengi ve gridir.

Krem rengi takım elbise altına ayakkabı olarak tüm kahve tonlarını görmekteyiz. Ayrıca koyu lacivert ve açık lacivert ayakkabıyı da krem rengi takım elbisenin altına ayakkabı olarak kullanabilirsiniz.

  Mavi takım elbise altına ayakkabı, siyah, bordo, kahverengi, taba rengi ve kiremit rengini görmekteyiz.

  Kahverengi takım elbise altına ayakkabı, camel renklerde, kahverengi tonlarında ve siyah ayakkabı şeklindedir.

Takım elbise için ayakkabı seçimi nasıl olmalıdır

Takım elbise için ayakkabı seçimi nasıl olmalıdır

Deve tüyü rengi takım elbisenin altına ayakkabı olarak gri, tüm kahve tonları ayakkabı kullanabilirsiniz.

Görüldüğü gibi kahverengi tonlarındaki ayakkabıları hemen hemen tüm takım elbise modelleri ile rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Takım elbise ayakkabı uyumu yaparken ayakkabı tarzı ile takım elbise tarzı uyumu da mutlaka sağlanmalıdır.

Spor takım elbise kombinleri için ayakkabı tercih olarak spor ayakkabılar kullanılmaktadır. Resmi veya yarı resmi ortamlarda kullanacağınız takım elbiseler için makosen, leofer, dikişli ayakkabı, bağcıklı ayakkabı kullanabilirsiniz.

Takım elbise ayakkabı seçimi hakkında daha fazla detaya ihtiyacınız varsa sezonun son trendlerinden derlediğimiz görselleri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi Takım Elbisenin Altına Giyilecen Ayakkabılar

Bir önceki makalemiz olan Erkek Saçı Nasıl Hızlı Uzar? başlıklı yazımızda Erkek saçı nasıl uzar ve Saç nasıl uzar erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu