Siyah Saça Gri Balyaj Yapımı Modelleri Ve Fiyatları

02.02.2022
1.818
Siyah Saça Gri Balyaj Yapımı Modelleri Ve Fiyatları

Siyah saça gri balyaj yapımı modelleri ve fiyatları başlıklı yazımızda günümüzde modern kadın saç modelleri arasında yer alan gri balyaj modelleri hakkında bilgiler vereceğiz. Siyah saça gri balyaj modelleri modern duruşunun yanında farklı bir imaj ve saç stili sunmanızı sağlamaktadır.

Geçmişte siyah gri saç modelleri yaşlılık ifadesi olarak görülürken, günümüzde siyah saça parlak gri ışıltılar modern iş kadınlarının saçları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Siyah saçlı ombre mi balyaj mı sorusuna kendisine sıklıkla sormaktadır. Ombre ile balyaj arasındaki fark konusunu da kısacık beğenelim.

Ombre saç uçlarında yoğun, saç köklerine doğru tamamen kaybolan boyama işlemi iken, balyaj farklı saç boyutlarının ve saç tutamlarının saç renginin birkaç ton açığına boyama işlemidir.

Balyaj, ombreye göre daha doğal ve güneşte açılmış hissi vermektedir.

Siyah Saça Gri Balyaj Yapımı Modelleri Ve Fiyatları

Gri balyaj denilince akla gelen ilk saç rengi, siyah saç rengidir. Siyah saça küllü gri balyaj yapılabileceği gibi siyah saça gümüş gri balyaj, siyah saça metalik gri balyaj ve siyah saça mat gri balyaj da yapılmaktadır.

Gri Balyaj

Gri Balyaj

Siyah Saça Gri Balyaj Nasıl Yapılmaktadır?

Siyah saca gri balyaj yapılmadan önce gri balyajin tonu ve yoğunluğu belirlenmelidir.

Siyah saça gri balyaj yapımında balyaj yapılacak bölgeler beyaza kadar özel bir saç açıcı ile açılır.

Saçlar tamamen beyaz olduktan sonra belirlediğiniz gri renk saç boyası ile boyanır.

Gri balyaj en çok hangi saç rengine yakışır sorusunun cevabını da koyu saç renklerini ve özellikle siyah saç rengini görmekteyiz. Siyah saçlar dışında koyu kahverengi saça gri balyaj yapılmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı → Kahverengi Saça Hangi Renk Balyaj Gider?

Gri Balyaj Yapılan Saç Nasıl Olmalıdır?

Siyah saça gri balyaj sırasında saça birkaç farklı kimyasal içerikli işlem uygulanmaktadır. Bu nedenle siyah saça gri balyaj yapılmadan önce saçların yapısına uygun saç bakımı yapılmalı ve saç bakımı sonrası siyah saça gri renk balyaj atılmalıdır.

Siyah saça gri balyaj modelleri

Siyah saça gri balyaj modelleri

Sağlıksız saçlara gri balyaj yapımı sonrasında hem saçınız daha çok yıpranacak, hem balyaj renkleri mat kalacak, hem de siyah saç üzerine gri balyaj sonrası saç bakımı uzun soluklu ve meşakkatli olacaktır.

Sağlıklı ve bakımlı siyah saçlara yapılan gri renk saç balyajı ile saçlarınız ışıltılı, parlak ve göz kamaştırıcı görünecektir.

Kısa Siyah Saça Gri Balyaj Olur Mu?

Kısa siyah saça gri balyaj da uzun siyah saçlara gri balyaj kadar dikkat çekici ve kusursuz görülmektedir.

Bu nedenle siyah kısa bob saça gri balyaj, siyah orta uzunlukta saça gri balyaj, siyah küt saç gri balyaj, siyah katlı saç kesimine gri balyaj yapılabilir.

Siyah kıvırcık saç gri balyaj ve siyah dalgalı saç gri balyaj modelleri ise kullanıcısına mükemmel görünüm sunmaktadır.

Siyah Saça Gri Balyaj Kime Yakışır?

Siyah saça gri renk balyaj hangi ten rengine yakışır, kimlere yakışır sorusunun cevabında da hemen hemen tüm ten renklerini görebiliriz.

Ancak açık tenli kişilerde solgun görünüme neden olabileceği için açık tenli kişilerin canlı renklerde belirgin makyaj yapmaları önerilmektedir.

Siyah saça gri balyaj kimlere yakışır

Siyah saça gri balyaj kimlere yakışır

Esmere yakışan saç renkleri, buğday tenliye yakışan saç renkleri arasında siyah saçlara gri balyaj saç boyası ilk sırada yer almaktadır.

Koyu renk saça gri balyaj denilince akla gelen siyah saç gri balyaj tonlarını kuaförünüz ile ten renginize uyum doğrultusunda seçmelisiniz.

Siyah Saç Gri Balyaj Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Saça yapılan kimyasal işlem sonrasında mutlaka saç bakımı yapılmalıdır.  Saça gri balyaj yapımı sonrasında saça yapılan kimyasal işlemler nedeniyle saçlarda yıpranma görülebilir.

Siyah saça gri balyaj yaptıran kullanıcılar, gri balyajlı saçlarda yıpranma olsa da olmasa da gri balyaj sonrası düzenli saç bakımı önermektedir.

Okurlarımız buna da baktı →  Siyah Saça Hangi Renk Balyaj Gider?

Saç bakım yağları veya saç bakım kremleri ile yapılan düzenli saç bakımı sonrası gri balyaj renklerinin daha canlı, daha etkileyici göründüğü ve daha uzun süre kullanıldığı belirtilmektedir.

Siyah saça gri balyaj

Siyah saça gri balyaj

Siyah Saça Gri Balyaj Fiyatları Ne Kadar?

Siyah saçta gri balyaj fiyatları bölgeden bölgeye, saç uzunluğuna, saç yoğunluğuna ve kullanılan ürünlerin kalitesine göre değişmektedir.

Gri balyaj fiyatları ortalama 175-1500 arasında olduğu görülmektedir. En doğru fiyatı saçlarınızı gören kuaför belirleyecektir.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin kadın saç modelleri çerçevesinde kendisine yer edinen siyah saç gri balyaj görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek kendimize yakışacak saç modelini veya gri balyaj tonunu belirleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Gri Balyaj

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu