Tarz Kadın

Siyah Saç Rengi Ve Tonları

05.01.2021
2.112
Siyah Saç Rengi Ve Tonları

Siyah Saç Rengi Ve Tonları;  Siyah saç en çok kullanılan saç rengi olduğu için siyah saç rengi hakkında en güzel siyah saç boyası, doğal duran siyah saç boyası siyah saç hangi tene yakışır gibi soruların cevapları merak edilmektedir. Siyah saç renkleri söyleyici havası ve farklı görünümü nedeni ile oldukça etkileyicidir. Siyah saç hakkında merak edilen soruların cevaplarını sizlere sunuyoruz.

Siyah Saç Rengi

Dikkat çekici ve bir o kadar da etkileyici bir saç rengi ile saç boyamayı düşünüyorsanız siyah tonları saç boyası arasından seçim yapabilirsiniz. Bu seçimi yaparken göz renginize ve ten renginize uyumlu siyah saç renkleri tercih etmeyi unutmayın.

Siyah Saç Modelleri

Siyah Saç Modelleri

Siyah saç renkleri arasında yumuşak siyah saç rengi, abanoz siyah saç rengi, doğal duran siyah saç rengi, mat siyah saç boyası, parlak siyah saç boyası en çok kullanılan renklerdir. Mavi siyah saç boyası, küllü siyah saç boyası, böğürtlen siyahı saç boyası, açık siyah saç boyası, simsiyah saç gibi siyah tonlarda karşımıza çıkmaktadır.

Siyah saç istiyorsanız ilk olarak siyahın tonları neler ve butonlar arasında ten renginize en çok hangisi gider sorusunun cevabını bulmanız gerekmektedir. Zira açık ten renge yakışan siyah saç rengi ile esmere yakışan siyah saç rengi arasında farklılıklar vardır.

Siyah Saç Hangi Tene Yakışır?

Siyah sacli kadinlar genelde renkli gözler ve beyaz tenli olur diye düşünce vardır. Yani beyaz tenliler dışında kalan ten renklerini siyah tonları saç boyası yakışmazmış gibi geliyor.  Oysaki doğru renk tonu bile siyah saç renginin tüm ten renkleri kullanabilir.

Mesela buğday tene yakışan siyah saç rengi siyaha yakın, siyahı andıran koyu kahve tonu kullanabilir.

Esmere yakışan siyah saç rengi ise kadifemsi bir dokuya sahip olan yumuşak siyah saç rengini kullanabilir.

Siyah Saç Renkleri

Siyah Saç Renkleri

Açık tenlilere yakışan siyah saç rengi ise yoğun siyah tonları olarak bilinmektedir. Butonlar arasında böğürtlen siyahı, simsiyah saç ve parlak siyah saç rengini görmekteyiz.

Siyah Saç Renkleri

Siyah saç renginin kendi içerisinde bir kaç tonu vardır. Gelin birlikte kısa kısa notları görelim.

Küllü Siyah Saç-Siyah Saç Rengi Ve Tonları

Asi ve yaratıcı bir ifade sunan küllü siyah saç boyası ile füme rengi bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Küllü siyah saç rengi ile saçlarınızı buluşturmadan önce ten rengi uyumuna dikkat!

Yoğun Siyah Saç

Açık tene sahip kişilerde oldukça etkileyici bir görünüm sunar yoğun siyah saç boyası zengin görünüşü ve ışıltısı ile siyah sac seven kadınların dikkatini çekmektedir.

Siyah Boya Saç

Siyah Boya Saç

Kadife Siyah Saç

Esmere yakışan  siyah saç renkleri arasında kadife siyah saç ve yumuşak siyah saç rengini görmekteyiz. Kadife siyah saç bile doğal duran siyah saç boyası şirin ne demektir

Gece Siyahı Saç

Kadınlar tarafından en sık kullanılan saç boyası gece siyasi açtır. Bunun nedeni hem uzun süre kalıcı olması, hem de diğer siyah saç renklerinden daha parlak ve ışıltılı olmasıdır.

Siyah Saç Modelleri

Siyah saç istiyorsanız siyah saça yakışan saç modelleri hakkında da bilgi sahibi olmalısınız. Siyah düz saç, siyah kıvırcık saç, siyah dalgalı saç, siyah  saç at kuyruğu, siyah saç topuz ve açık siyah saç modellerini kullanabilirsiniz.

Siyah Saç Boyası Çeşitleri

Siyah Saç Boyası Çeşitleri

Siyah Saç Boyası Akar Mı? Siyah Saç Boyası Bakımı

Eğer koyu kahve gibi saçın üzerine siyah saç boyası uygun olduysanız uzun süre aynı canlılıkta ve parlaklıkta kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak çok açık renkte saçların üzerine siyah saç boyası uygulaması yaptı iseniz diğerine göre daha erken süreçte bozulmalar olacaktır.

Siyah saç boyası bakımı için boyalı saçlara özel şampuan kullanmamızı, aşırı sıcak uygulamanızı, saçlarınızı sık sık yıkamanızı ve her yıkamadan sonra saç kremi ile saçı nemlendirmenizi öneriyoruz.

Aşağıdaki resim galerisinde siyah saç modelleri ve siyah saç boyası çeşitleri hakkındaki görselleri daha fazla detay ve ayrıntı için sizlere sunuyoruz.

Resim Galerisi: Siyah Sacli Kadinlar

 

Bir önceki makalemiz olan Saç Bakım Yağı Nasıl Kullanılır-Saç Bakım Yağları başlıklı yazımızda en iyi saç bakım yağı ve Saç Bakım Yağı Nasıl Kullanılır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu