Siyah Saç Rengi Ve Tonları

12.02.2023
3.272
Siyah Saç Rengi Ve Tonları

Siyah saç rengi ve tonları, siyah saç boyalarını birçok seçenekte karşımıza çıkartarak siyah saçlı kadın stilini öne çıkarmaktadır. Siyah saçlara sahip olmak istiyorsunuz .Ancak hangi renk saç siyah tonu seçeneğinize karar veremediniz. O halde siyah saç boyası tonları detaylarına göz atmalısınız.

Siyah saç, en çok kullanılan saç rengi olduğu için siyah saç rengi hakkında en güzel siyah saç boyası hangisidir konusunu bilmek gerekmektedir. Özellikle doğal duran siyah saç boyası, siyah saç, hangi tene yakışır gibi soruların cevapları da bilinmelidir. Siyah saç renkleri gösterişli havası ve farklı görünümü nedeni ile oldukça etkileyicidir.

Siyah Saç Rengi

Dikkat çekici ve bir o kadar da etkileyici bir saç rengi ile saç boyamayı düşünüyorsanız siyah saç rengi ve tonları arasından seçim yapabilirsiniz. Bu seçimi yaparken göz renginize ve ten renginize uyumlu siyah saç renkleri tercih etmeyi unutmayın.

Siyah Saç Modelleri

Siyah Saç Modelleri

Siyah saç renkleri arasında yumuşak siyah saç rengi, abanoz siyah saç rengi, doğal duran siyah saç rengi vardır. Ayrıca mat siyah saç boyası, parlak siyah saç boyası da en çok kullanılan renklerdir.

Mavi siyah saç boyası, küllü siyah saç boyası, böğürtlen siyahı saç boyası, açık siyah saç boyası da mutlaka incelenmelidir. Ek olarak simsiyah saç gibi siyah tonlara göz atmalısınız. Koyu renk saçlara sahip olmayanlar özellikle doğal siyah saç boyasını merak etmektedir.

Siyah saç istiyorsanız ilk olarak siyahın tonları neler bilmeniz gerekmektedir. Ayrıca siyah saç kimlere yakışır sorusunun cevabını da bilmelisiniz. Zira açık ten renge yakışan siyah saç boyası rengi ile esmere yakışan siyah saç boyası rengi arasında farklılıklar vardır.

Siyah Saç Hangi Tene Yakışır? Siyah Saç Kimlere Yakışır?

Aslında siyah sacli kadinlar genelde renkli gözler ve beyaz tenli olur diye düşünce vardır. Yani beyaz tenliler dışında kalan ten renklerini siyah tonları saç boyası yakışmazmış gibi geliyor.  Oysaki doğru renk tonu bile siyah saç renginin tüm ten renkleri kullanabilir.

Mesela buğday tene yakışan siyah saç boyası, siyaha yakın koyu kahve veya koyu siyah saç tonu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Esmere yakışan siyah saç rengi ise kadifemsi bir dokuya sahip olan yumuşak siyah saç rengini şeklindedir.

"<yoastmark

Açık tenlilere yakışan siyah saç rengi ise yoğun siyah tonları olarak bilinmektedir. Aslında Açık tenlilere siyahın hemen hemen tüm tonu yakışmaktadır. Özellikle böğürtlen siyahı, kadife siyah saç, simsiyah saç ve parlak siyah saç rengini öne çıkmaktadır.

Siyah Saç Renkleri

Siyah saç tonları kendi içerisinde bir kaç renk tonuna sahiptir. Aslında siyah saclarina, saç modeline göre saç kesimleri de yapabilirsiniz. Çünkü bazı saç modelleri, siyah saç ile daha kusursuz görünmektedir. Örneğin, siyah küt saç ile kusursuz görüneceğinizi bilmelisiniz. Özellikle küt saç yakışan kişiler.

Küllü Siyah Saç-Siyah Saç Rengi Ve Tonları

Asi ve yaratıcı bir ifade sunan küllü siyah saç boyası ile füme rengi bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Küllü siyah saç rengi ile saçlarınızı buluşturmadan önce ten rengi uyumuna dikkat! Çünkü özellikle çok açık tene sahip olanlar küllü siyah ile soluk ten görünümü sunarlar.

Yoğun Siyah Saç

Açık tene sahip kişilerde oldukça etkileyici bir görünüm sunar. Yoğun siyah saç boyası, zengin görünüşü ve ışıltısı ile siyah sac seven kadınların dikkatini çekmektedir.

Siyah Boya Saç

Siyah Boya Saç

Kadife Siyah Saç Rengi

Esmere yakışan  siyah saç renkleri arasında kadife siyah saç ve yumuşak siyah saç rengini görmekteyiz. Kadife siyah saç bile doğal duran siyah saç boyası şirin ne demektir

Gece Siyahı Saç

Kadınlar tarafından en sık kullanılan saç boyası gece siyasi açtır. Bunun nedeni hem uzun süre kalıcı olması, hem de diğer siyah saç renklerinden daha parlak ve ışıltılı olmasıdır.

Mavi Siyah Saç

Özellikle siyah saça ombre veya siyah saça balyaj düşünenler mavi renk ile eşleştirmeyi mutlaka düşünmelidir. Çünkü mavi siyah saç hemen hemen herkese yakışmaktadır. Üstelik tüm siyah saç modelleri ile de kusursuz görünmektedir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Mavi Siyah Saç Rengi Detayları

Siyah Saç Modelleri

Siyah saç istiyorsanız, siyah saça yakışan saç modelleri hakkında da bilgi sahibi olmalısınız. Özellikle siyah düz saç, siyah kıvırcık saç, dalgalı siyah saç, siyah saç at kuyruğu düşünebilirsiniz. Ayrıca su dalgalı, maşalı, siyah saç topuz ve açık siyah saç modellerini kullanabilirsiniz.

Siyah Saç Boyası Çeşitleri

Siyah Saç Boyası Çeşitleri

Kısa Siyah Saç

Siyah saçlar, kısa kadın saç modelleri ile de kusursuz görünüm sunmaktadır. Özellikle kısa bob kesim, pixie saç, kısa underkut saç ve lob kesim incelemelisiniz. Çok kısa saç modelleri ve çene hizasında kısa saç modelleri de siyah saçlarla kusursuzu sunmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ En Trend Kısa Saç Modelleri Kadın 2023 (100+fikir)

Yüz şekline uygun kısa saç modeli ile ise çok daha etkileyici görünebilirsiniz. Öyleyse siyah saç ile size yakışan saç modelini eşleştirmeyi unutmamalısınız.

Siyah Saç Boyası Akar Mı? Siyahi Saç  Bakımı

Eğer koyu kahve gibi saçın üzerine siyah saç boyası uygun olduysanız uzun süre aynı canlılıkta ve parlaklıkta kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak çok açık renkte saçların üzerine siyah saç boyası yaptıysanız diğerine göre daha erken süreçte bozulacaktır.

Siyah saç boyası bakımı için boyalı saçlara özel şampuan kullanmamızı, aşırı sıcak uygulamanızı öneriyoruz. Ayrıca saçlarınızı sık sık yıkamanızı ve her yıkamadan sonra saç kremi ile saçı nemlendirmenizi öneriyoruz.

En iyi siyah saç boyası, saç tipiniz ile uyumlu seçeneklerdir. Böylece hem saçlarınız yıpranmayacak, hem de etkileyici saçlara sahip olacaksınız.

Aşağıdaki resim galerisinde siyah saç modelleri ve siyah saç boyası çeşitleri hakkındaki görselleri daha fazla detay ve ayrıntı için sizlere sunuyoruz.

Resim Galerisi: Siyah Sacli Kadinlar

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Saç Modelleri Kadın | En Güzel Stiller başlıklı yazımızda Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu