Mavi Siyah Saç Rengi Detayları

16.02.2022
5.521
Mavi Siyah Saç Rengi Detayları

Mavi Siyah saç rengi son dönemlerin en favori saç renkleri arasında yer almaktadır.  Mavi Siyah Saç Rengi Nasıl Yapılır? Esmere mavi saç yakışır mı? Mavi siyah kısa saç modelleri, Mavi siyah sac boyasi hakkında merak edilenleri paylaşıyoruz. 20oo li yıllarda ortaya çıkan mavi siyah saç o günden bu güne kadar popülerliğini hızla artırarak trendlerde ilk sıralarda olmayı devam ettiriyor.

Yaz saç renkleri arasındaymış gibi dursa da, aslında dört mevsim rahatlıkla kullanılan saç renkleri arasında yer almaktadır.

Mavi Siyah Saç Rengi

Mavi siyah saç boyası ile saç boyama seçenekleri arasında siyah saça mavi renk atma, gece mavisi saç uçları, saçın arasına mavi renk atma gibi seçeneklerden midir bilinmez mavi sac çok beğenildi.

Siyah saç ve mavi tonlarının birleşmesiyle ortaya çıkan mavi siyah saç rengini ilk etapta sadece gençler kullanıyordu, oysaki günümüzde orta yaş kadın saçı olarak da kullanılmaya başlandığını görüyoruz.

Büyülü mavi siyah saç boyası Detayları hakkında merak edilenler…

Mavi siyah saç rengi boyası

Mavi Siyah Saç Boyası

Siyah saç kullanmayı seviyorsanız ve yakıştığını düşünüyorsanız mavi siyah saç rengini mutlaka denemelisiniz.

Mavi siyah saçın parlaklığını öne çıkarmak için mavi renk saç modelleri arasında yer alan atkuyruğu saç modelleri veya örgü saç modelleri arasından seçimler yapabilirsiniz.

Saç jölesi ve saç köpüğü ile de şekillendirerek saçların daha sanlı ve parlak görünmesini sağlayarak göz alıcı olabilirsiniz.

En iyi mavi siyah saç boyası markaları olarak karşımıza palette deluxe 1,1gece mavisi saç ve loreal paris 2,10 mavi siyah saç rengi olarak öne çıkmaktadır.

Mavi siyah saç boyasının saçlarda nasıl durduğunu merak edenlere, mavi siyah saç renklerinin ışıltılı ve parıltılı saç rengi olduğunu ve bu nedenle mavi siyah saç rengi boyası ile saça ışıltı atma işlemi uygulanmış gibi durmaktadır diyebiliriz.

Siyah ve mavinin birleşmesiyle ortaya çıkan büyülü mavi siyah saç boyası ile kusursuz görüneceğinize emin olabilirsiniz. Siyah saça mavi boya özellikle beyaz tenlilerde kusursuz durmaktadır.

Mavi Siyah Saç Kimlere Yakışır?

Mavi siyah saç rengi kimlere yakışır diyorsanız işte cevabımız. Açık tenli, beyaz tenli, buğday tenli, renkli gözlü biriyseniz mavi siyah saç boyasını en kısa zamanda denemelisiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz ten rengine sahip olanalar mavi saç rengi ile daha enerjik, daha çekici ve daha güzel görüneceklerdir.

Mavi siyah saç kimlere yakışır-Gece mavisi saç

Mavi siyah saç renginin yüzlerine kattığı aydınlığı düşünerek bahsi geçen bayanlara mutlaka mavi siyah saç rengini ve gece mavisi saç rengini öneriyoruz.

Okurlarımız buna da baktı⇒ Koyu Saç Renkleri Kapsamlı İncelemesi

Mavi Siyah Saç Rengi Esmerlere Yakışır Mı?

Mavi siyah saç beyaz tenlilerde hiç düşünülmeden kullanılabilir. Esmer tenlilerde ise dikkatli kullanılmalıdır. Koyu esmer tene sahipseniz önermiyoruz. Yani esmerlerde mavi saç rengini uygulamadan önce ve kullanmadan önce ton rengini iyi düşünmelisiniz.

Esmer tenliler siyah mavi saç boyası yerine saç uçlarına mavi, saç aralarına mavi, siyah saça mavi ombre şeklinde kullanabilirler.

Mavi saç boyası tonları kullanırken de koyu mavi tonlarını tercih ederlerse daha etkili görünüme kavuşurlar.

Ancak buğdaya kaçan esmer tene sahipseniz uygun makyaj ile mavi siyah saçları kullanabilirsiniz.

Esmerlere mavi siyah saç yakışır mı-esmere mavi saç

Esmere mavi saç: Esmerler mavinin tonunu iyi belirleyerek de mavi siyah saç boyası kullanabilirler. Bunun için kuaförünüzden destek almanız doğru saç rengini belirlemenizde etkili olacaktır. (Laciverte yakın gece mavisi saç boyası kullanabilirler)

Akmayan Mavi Siyah Saç

Siyah saç renginin en asil tonu olan mavi siyah saç özellikle yaz aylarında güneşlin etkisiyle yıldız gibi parlamanızı sağlar.

Etkili ve doğru renklerde mavi siyah saç için saçları 2-3 defa boyamak gerekebilir.

Gece mavisi saç boyası parlak ve ışıltılı bir saç rengidir. Bu nedenle ten renginiz ile uyumu kuaförünüzle konuştuktan sonra mavi siyah saçlara karar verin.

Mesela; ışıl ışıl parlayan mavi siyah saç için syoss saç boyası kullanabilirsiniz. Saçlarınızda gece mavisi saç renginin daha belirgin olmasını istiyorsanız koleston veya loreal kullanabilirsiniz.

Mavi Siyah Saç Rengi Tonları Nelerdir?

 • Koyu mavi siyah saç
 • Açık mavi siyah saç
 • Gece mavisi saç rengi
 • Siyah yakamoz
 • Büyülü mavi siyah saç
 • Mavi yoğunluğu olan saç
 • Büyülü mavi siyah saç
 • Metalik mavi siyah saç
 • Bu renkleri ten renginiz ile uyumu gözeterek kullanabilirsiniz.

  Mavi siyah saç

Mavi Siyah Saç Boyası Evde Nasıl Yapılır-Evde Yapılır Mı?

Mavi siyah saç kullananlar yorumlarında evde yapılan boyaların aktığı yönünde bilgiler de paylaşmışlardır.

Özelikle köpük mavi siyah boyanın birkaç kullanımdan sonra aktığı belirtilmiş. Etkili ve kalıcı mavi siyah saç boyası için kuaförde kaliteli bir markadan, doğru mavi saç boyası numarası ile yaptırmanız öneriyorum.

Siyah Mavi Renk Saç Modelleri

Mavi siyah kısa saç modelleri ve uzun saç modelleri ile de rahatlıkla kullanılmaktadır. Mavi siyah dalgası saç modelleri ise şiir gibi görünüyor desek mübalağa yapmış olmayız sanırım.

Siyah mavi saçlar, ışıltıların daha dikkat çekici görünmesi için açık saç modelleri ile daha çok tercih ediliyor gibi görünse de şelale örgü, Hollanda örgüsü, at kuyruğu saç, yarım topuz, dağınık topuz saç modelleri ile de kullanılmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Örgü Saç Modelleri Yeni

Aslında siyah mavi saç modelleri yüz şekline uygun yapıldığı zaman sorun yoktur.

Daha fazla fikir için derlediğimiz siyah mavi saç boyası resim galerisini inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Mavi Siyah Saç Boyası İncelemesi

Bir önceki makalemiz olan Düz Saç Modelleri Kadın | En Güzel Stiller başlıklı yazımızda Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tarz Kadın Blogu