Siyah Kaşa Uygun Saç Rengi

27.02.2021
4.520
Siyah Kaşa Uygun Saç Rengi

Siyah kaşa uygun saç rengi başlıklı yazımızda siyah kaş’a doğru saç rengi seçme konusunda detaylar vereceğiz. Siyah kaşa hangi saç rengi gider sorusu saçlarını boyatan hemen hemen herkesin kuaförünün sorduğu sorular arasındadır. Siyah saçlardan vazgeçemeyen kara kaşlı kara gözlü biriyseniz size yakışacak saç renklerinin aşağıda sıralıyoruz.

Siyah Kaşa Uygun Saç Rengi

Birçok kişi saçlarını boyarken yüz ifadesini, görünüşünü  ve göstereceği yaşı da belirlemede  öne çıkan karakteristik özellikleri de merak etmektedir. Saç boyamada en önemli detay kaş rengidir.

Siyah kaşlara hangi saç rengi gider

Kaşlarım siyah saç rengim ne renk olmalı? Bakır saç siyah kaş, kahverengi saç siyah kaş, kumral saç siyah kaş, buğday ten siyah kaş saç rengi gibi farklı soruların cevabını merak ediyorsanız işte cevapları…

Kaşlarım siyah saç rengim ne olmalı sorusunda ilk olarak saç rengim ne olmamalı sorusunun cevabını vermek istiyoruz.

Siyah kaş rengine sahip kişiler sarı, açık bal rengi, açık kahve, açık karamel, sultan bakırı saç rengi, küllü kumral saç rengi, bakır saç rengi tonları yaptırmak istiyorlarsa kaş rengi değiştirme işlemi de yapmalıdır mutlaka. Açık saç renklerinden siyah kaş çok itici görünmektedir.

Yukarıda bahsettiğimiz saç saç renkleri siyah kaşa sahip kişiler tarafından kullanılacaksa mutlaka kaş rengini açması gerekmektedir. Açık renk saçlar ile kullanılan kaş renkleri, saçların en az 3 ton koyusu olmalıdır. kaşları siyah olanlar için saç rengi arasında yukarıdaki açık renkler işlemsiz kullanılamaz.

Siyah Kaşlara Uygun Saç Rengi

Siyah kaşlara en uygun saç rengi siyah saç rengidir elbette. Ancak siyah saçlardan sıkıldıysanız ve saçlarınızı farklı renk ile saç boyası yaptırmak istiyorsanız kaşlarınıza uyum sağlayıp sağlamayacağını bilmeniz gerekmektedir.

Kaşlarım siyah saç rengim ne olmalı?

Siyah Kaşa Hangi Renk Saç Gider (Patlıcan Moru Saç)

Siyah kaşa uygun saç rengi olarak karşımıza çıkan bir diğer renk ise patlıcan morudur. Siyah kaşa uygun ombre arasında yer alan patlıcan moru ombre özellikle beyaz ten siyah kaş sahibi kişilerde mükemmel durmaktadır.

Siyah kaşlı kadınlara hangi saç rengi gider veya hangi ombre gider denilince, buğday tenlisinden beyaz tenlisine kadar patlıcan mor  ombre diyebiliriz.

Siyah Kaşlara Uygun Saç Renkleri (Çikolata Kahve)

Siyah kaşa yakışan saç renkleri arasında çikolata kahve bulunmaktadır.  Çikolata kahve saç boyası ile siyah kaş kullanmanızın hiçbir sakıncası yoktur. Özellikle buğday ten siyah kaş saç rengi sahipleri ilk olarak çikolata kahve saç rengi düşünmelidir.

Çikolata kahve saç rengi hemen hemen tüm ten renkleri ile uyum sağlayabilir. Bu bağlamda siyah kaşlılar için saç renkleri olarak da çikolata kahve çok rahat kullanılabilir (Çok saçık sarışınlar hariç)

Kumral saç siyah kaş

Kumral saç siyah kaş

Siyah Kaşa Yakışan Saç Rengi (Kumral Saç)

Kumral saç siyah kaş cilt alt tonu uygun olan kişilerde etkileyici sonuçlar vermektedir. Özellikle koyu küllü kumral saç uçlarına ışıltı ile birlikte kullanıldığı zaman inanılmaz dikkat çekici durmaktadır.

Tabi dikkat çekici ve etkileyici görünüm için cilt alt tonunuzun koyu küllü kumral ile uyumlu olması gerektiğini de unutmamalısınız.

Siyah Kaşa Uygun Ombre

Siyah kaşa ombre olarak dipleri siyah kalan ombre renklerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu şekilde kaş renginiz asla sırıtmayacak, aksine daha belirgin göz rengine sahip olacaksınız.

Siyah kaşa uygun ombre

Siyah kaşa uygun ombre

Kızıl, sarı, gri, patlıcan moru renklerini siyah saç ile birlikte kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı yaptırırken saç diplerinin siyah kalması en önemli detaydır.

Kahverengi Saç Siyah Kaş

Kaşları siyah olanlar için saç rengi denilince akla gelen saç renkleri arasında kahverengi saçlar da bulunmaktadır. Ancak tam bir kaç ve saç rengi uyumu için koyu kahverengi saç rengi kullanmanızı öneriyoruz. Saç rengi açıldıkça kaşların sırıtacağını ve keskin bir ifade vereceğini unutmayın.

Buğday ten siyah kaş saç rengi

Buğday ten siyah kaş saç rengi

Açık kahve saç boyası ile siyah kaş kullanmanızı çok fazla önermiyoruz.  Açık kahve saç renginden vazgeçemiyorsanız kaş renginizi mutlaka saçlarınızın 3 ton koyusu olacak şekilde açmalısınız.

Kızıl Saç Siyah Kaş

Siyah kaş kızıl saç doğal görünüm sunmaktadır. Alt tonu koyu kahve olduğu için ve alt tonu kahve olan saç renkleri siyah kaşla rahtlıkla kullanıldığı için kızıl saç rengi boya veya ombre olarak rahatlıkla kullanılabilir.

Koyu kestane, koyu kahve, kızıl mor, gri saç renkleri,  karadut saç rengi, koyu kızıl, kestane koyusu, koyu karamel saç rengi ile siyah kaş kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisini inceleyerek kara kaşa hangi saç rengi gider sorusunun cevabını görselleri üzerinden inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Siyah Kaşa Hangi Saç Rengi Olur?

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu